Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı

Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

2018 Troya Yılında, Europa-Orient Rally’si Çanakkale’de Düzenlenecek
 • Ana Sayfa » Genel
 • 27 Nisan 2018 - 05:12:37
">
  2018 Troya Yılında, Europa-Orient Rally’si Çanakkale’de Düzenlenecek

  Dünya’nın tek dostluk ve barış rallisi Europa-Orient Rally’nin Türkiye ayağı 2018 Troya yılı kapsamında 9-10 Mayıs tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek. 2 gün sürecek olan parkurda katılımcılar Tarihi Gelibolu Yarımadası ve Troya Ören Yerini görme şansı bulacak.   Çanakkale’de 9-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya’nın tek dostluk ve barış rallisi Europa-Orient Rally’nin Türkiye ayağı için […]

  Dünya’nın tek dostluk ve barış rallisi Europa-Orient Rally’nin Türkiye ayağı 2018 Troya yılı kapsamında 9-10 Mayıs tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek. 2 gün sürecek olan parkurda katılımcılar Tarihi Gelibolu Yarımadası ve Troya Ören Yerini görme şansı bulacak.

   

  Çanakkale’de 9-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya’nın tek dostluk ve barış rallisi Europa-Orient Rally’nin Türkiye ayağı için bir otelde lansman toplantısı düzenlendi.

   

  Toplantıya, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sedat Arslan, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu, Europa-Orient&Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin ikinci Başkanı Nadir Serin, Rota Sorumlusu Kemal Uğur katıldı.

   

  Toplantıda, Europa-Orient&Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin ikinci başkanı Nadir Serin ve Rota Sorumlusu Kemal Uğur katılımcılara, ralli hakkında detaylı bilgi verdi.

   

  Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20’nci yılında Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca, 2018 yılı ‘Troya Yılı’ ilan edilmesiyle birlikte Europa-Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin bu yılki ana teması 2018 Troya Yılı oldu.

   

  Dünyanın her yerinden profesyonel ve amatör ralli tutkunlarının Oldtimer ve Young timer araçlarla katılabildiği Europa-Orient&Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin 13’üncüsü düzenlenecek. Birbirine komşu iki büyük medeniyetin yerleştiği coğrafyada dostlukları çoğaltmak, insanların birbirlerine dokunmaları ve en önemlisi birbirlerini anlamaları için organize edilen Europa-Orient&Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Türkiye ayağı Gestaş Deniz Ulaşım sponsorluğunda 9-10 Mayıs tarihleri arasında Çanakkale’de başlayacak.

  Europa-Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ne bu yıl15 ülkeden toplam 65 takım,125 araç ve 300 yarışmacı katılacak. Fransa’nın Strazburg Kenti’nden start alacak Europa Rallisi’nin katılımcıları 2018 Troya Yılı’nda Troya’yı ve Çanakkale’yi keşfederek macera dolu farklı bir deneyimi paylaşacak.

   

  Avrupa, Türkiye ve Ortadoğu parkuru olmak üzere 3 etaptan oluşacak Europa-Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Türkiye ayağının ilk buluşması olan Çanakkale etabında yarışmacılara Troya ile ilgili değişik ödevler verilecek. Çanakkale’nin sahip olduğu tarihi ve kültürel öğeler (yemek, folklorik özellikler vb) hakkında bilgi veren haritalar hazırlanacak.

   

  Ralli katılımcıları kentin milli kültürü, değerleri ve tarihi ile daha yakından ilgilenme imkanı bulacak. Yerel halk ile iletişeme geçerek ülkedeki hoşgörü ortamına tanık olacak. Bu amaçla Ralli organizasyonu tarafından her katılımcıya bulundukları bölgenin tarihi ve kültürel mekanları hakkında yerine getirmeleri gereken ödevler verilecek.

   

  Europa-Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin 1’inci etap, Fransa’nın Strasburg kentinde başlayarak, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden, toplam 10 ayrı güzergahtan geçerek İstanbul’da sonlanacak. 2018 Avrupa ve Balkan Güzergahı: Fransa, Almanya, Belçika, Lüksemburg, Avustralya, İtalya, Slovenya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Türkiye.

   

  2’nci etap, Çanakkale’den başlayıp, Türkiye’nin çeşitli illerinden geçecek. 2018 Türkiye güzergahı: Edirne, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara, Çankırı, Çorum, Kayseri, Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Adana, Mersin.

   

  3’ncü etap, Ortadoğu güzergahı: İsrail, Filistin, Ürdün.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz