Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

AK Parti Çanakkale 6. Olağan İl Kongresi Yapıldı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 27 Ocak 2018 - 09:00:39
">
  AK Parti Çanakkale 6. Olağan İl Kongresi Yapıldı

  AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan İl Kongresi Anafartalar Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım da katıldı. AK Parti Çanakkale 6.Olağan İl Kongresi AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Başkan Yardımcısı-Parti Sekreteri Fatih Şahin, Gıda […]

  AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan İl Kongresi Anafartalar Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım da katıldı.

  AK Parti Çanakkale 6.Olağan İl Kongresi AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Başkan Yardımcısı-Parti Sekreteri Fatih Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Grup Başkanvekili Bülent Turan, Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Koordinatör Milletvekili Fehmi Küpçü, Teşkilat Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Tekirdağ, Balıkesir, Bolu, Edirne, Kırklareli İl Başkanları, Eski İl Başkanları, Kurucular ve çok sayıda partilinin katılımı katılımları ile gerçekleştirildi.

  Divan Başkanlığını Teşkilat İşleri Başkan Yardımcısı -Marmara Bölge Sorumlusu eski Çorum Milletvekili Murat Yıldırım’ın yaptığı kongrede divan başkan yardımcılığını Çanakkale Koordinatörü Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü yaptı. Divanda Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız, İl Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün’de görev aldı.

  Kongreye tek liste olarak giden AK Parti’de mevcut başkan Yeşim Karadağ delegelerin oyları ile bir dönem daha AK Parti Çanakkale İl Başkanı seçildi. AK Parti’nin görev yapan tek kadın il başkanı olan Yeşim Karadağ yönetim kurulun listesinde daha önce yönetiminde çalıştığı isimlerin yanı sıra eski yönetimlerde ve parti kademelerinde görev almış isimlere ve bir çok yeni isme de yer verdi.

  Karadağ kongrede yaptığı konuşmada, “AK Parti’de kongre demek birlik demektir, AK Parti’de kongre demek yenilenmek demektir, AK Parti’de kongre demek şölen demektir” ifadelerini kullanarak, 22 aylık görev süresi boyunca yönetim kurulu ile birlikte yaptıklarından ve 2019 hedeflerinden bahsetti.

  Çalıştığı yönetim kurulu üyelerinden helallikte isteyen Karadağ,”22 aylık görev sürem boyunca istemeden kırdığım kim varsa hakkını helal etsin, AK Parti kadrolarında görev alan herkes baş tacımızdır, 2019 ‘a giderken tertemiz bir sayfa açıyoruz ve tüm teşkilatımız kenetlenmiş olarak Grup Başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan ve Milletvekilimiz Sn.Ayhan Gider öncüğünde Çanakkale’de AK Parti bayrağını daha da ileriye götüreceğimize söz veriyoruz” dedi.

  Kongre konuşmalarının ardından partililere seslenen Başbakan Yıldırım, ” AK Parti’ye gönül veren siz dava arkadaşlarımızla beraber bu yolu yürümekten büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz. Türkiye’yi, içinde bulunduğu derin krizlerden çıkarmak için bu yola beraber çıktık. Çok çalışarak Allah’a şükür o karanlık günleri artık geride bıraktık. Büyük eserler ortaya koyduk. Bugün ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa etmek için görev yapıyoruz

  Çanakkale’den kadın, gençlik kollarını, ilçe, mahalle temsilcilerini, delegeleri, davalarına emek veren bütün yol arkadaşlarını sevgiyle, muhabbetle selamladığını belirterek, “Sevgili Çanakkaleliler, size Başkomutanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, muhabbetlerini getiriyorum. Bu kongre salonunu hınca hınç dolduran coşkunuzu, heyecanınızı görüyor, hepinize çok teşekkür ediyorum. Çanakkale şehitler diyarı. Düşmanın kabusu, Türkiye’nin gururu Çanakkale.” ifadelerini kullandı. Başbakan Yıldırım, yiğit evlatlarını vatan uğruna şehit olması için Çanakkale’ye gönderen Balkanlara, Kafkaslara, Orta Doğu’ya, bütün gönül coğrafyasına selamlarını gönderdiklerini dile getirerek, bütün demokrasi kahramanlarını rahmet ve şükranla andığını söyledi.

  Yıldırım konuşmasında; “Dün bildiğiniz gibi PKK, DEAŞ terör örgütlerini yok etmek için hava harekatıyla başladığımız ’Zeytin Dalı’ operasyonu bugün Mehmetçiğin karadan tepelerine binmesiyle devam ediyor. Bölgenin huzurunu, hudutlarını korumak için Afrin bölgesinde bulunan Mehmetçiği, kahraman askerlerimizi şehitler diyarı Çanakkale’den selamlıyorum. Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. 80 milyon Türk evladının duası ve desteği onlar ile beraber. Allah onlara yardım etsin, muvaffak etsin” dedi.

  Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile girilen seçimlerde Yeşim Karadağ tekrar İ Başkanlığına seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine, Abuzer Göksu, Ali Koçak, Arzu Bendeş, Ayhan Çetin, Emre Üner Ongu, Ebgin Sezen, Erhan Kabasakal, Ezgi Olgun Maktav, Gürsel Polat, Hüseyin Babacanoğlu, Hüsnü Çetin Durgut, İlhan Şahin, Kaan Tonka, Mehmet Kolçak, Mehmet Kutlu, Mefaiil Ceyhan, Mesude Kaya, Muhammet Turan, Murat Yahya Sezgin, Mustafa Çelik Namık Ergin, Ömer Faruk Göktürk, Saime Çetin Aydoğan, Senem Dinç, Seyfi Bulut, Şerafettin Uyanık, Tahsin Gödek, Ülkü Ay, Yakup Köse seçildi.

   

   

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz