Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı

Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları 5. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 6 Mayıs 2018 - 11:02:36
">
  AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları 5. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

  AK Parti Çanakkale Kadın Kolları 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.   AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan burada yaptığı konuşmasında; “Kılıçdaroğlu, iddia ediyorum ki Muharrem İnce’ye oy vermeyecek. Çünkü 24 Haziran’ın sonrası var, o da biliyor” dedi.” dedi.   ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezinde […]

  AK Parti Çanakkale Kadın Kolları 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

   

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan burada yaptığı konuşmasında; “Kılıçdaroğlu, iddia ediyorum ki Muharrem İnce’ye oy vermeyecek. Çünkü 24 Haziran’ın sonrası var, o da biliyor” dedi.” dedi.

   

  ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşen 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Yasemin Batur, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık, İlçe Belediye Başkanları ve AK Partili İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

   

  AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Eski Başkanı Saime Çetin’in gerçekleştirdiği açılış konuşmasıyla başladı. Çetin, “9 Şubat 2015 yılında kongreyle göreve geldim. Yönetimle birlikte elimizden gelenin en iyi şekilde yapmaya gayret ettik. İlimizin AK Kadınlarıyla birlikte girmedik sokak bırakmadık. 17 yaşındayken partime girdim. O zaman partinin kapısından adım atmama vesile olan Reyhan Başkanıma çok teşekkür ediyorum.  Göreve gelecek başkanım Gülsüm Üstün’ü tebrik ediyorum” dedi.

   

   

  “Değer vermek sözde değil, özde olur”

   

  AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün ise konuşmasında; “Ülkemizin dört bir yanı düşmanlarla çevirili içen CB Recep Tayyip Erdoğan ile aynı partide siyaset yapmaktan dolayı gurur duyuyorum. Kadın demek, hayat demek kadın demek emek demek, kadın demek ana demek. Kadına değer AK Parti döneminde verildi. Kurtuluş Savaşı’nda Nene hatunla ve kadınlarımızın 15 Temmuz’da direnişiyle gördük. Yolumuza geçmişte olduğu gibi engeller koyulacak. Biz kadınlar mücadelenin ne demek olduğunu çok iyi biliriz. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi durmak yok yola devam.

   

   

  “Kimse ezanımızı susturamaz, kimse Türk milletine operasyon yapamaz”

   

  Üstün’ün konuşmasının ardından AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, kürsüye gelerek partililere seslendi. Yıldız; “16 yıl önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sloganıyla partimiz yoluna devam ediyor. Atatürk ile kurulan Cumhuriyetimiz ile gelişimi yaşadı. 24 Haziran seçimiyle daha hızlı kararların alındığı, daha güçlü, daha özgür bir Türkiye’yi göreceğiz. Çanakkale’mize tam 17 milyar TL’lik yatırım yaptık. Hastaneler, barajlar, kamuya yeni hizmet binalar, yat limanları, gıda OSB çalışmalarımız devam ediyor. Peki, biz bunları yaparken CHP ne yaptı? Terörün siyasi sözcüsü HDP barajı geçti diye pilav dağıttı. Başkanı PKK’dan tutuklu hendekler kazılarak askerimizi şehit eden Sur Belediyesi’yle kardeş oldu. Milletvekilleri çıktı, PDY sınır komşumuz olsun diye açıklama yaptı. Maalesef bu CHP’nin Atatürk ile bir ilgisi kalmamıştır. Radikal gruplara yakayı kaptırmış CHP’ye Çanakkale’de bir milletvekili bile çoktur. İnşallah Cumhur İttifakıyla birlikte CHP hak ettiği şekilde sıfırlanacaktır. 24 Haziran’da hep birlikte tarih yazacağız. Bin yıldız bu topraklardayız, bedeli ne olursa olsun yaşamaya devam edeceğiz. Kimse ezanımızı susturamaz, kimse Türk milletine operasyon yapamaz. Sizden gece gündüz çalışmanızı, girilmedik sokak bırakmamanızı, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkan yapmanızı istiyorum” dedi.

   


  “2019 bu ülkenin geleceğidir”
  AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Yasemin Batur, Kadın Kolları Kongresinde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Bizler hayatın her alanında aktif roller üstleniyoruz. 2019 bu ülkenin geleceğidir. Sorumluluğumuzu fedakarca yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Sayın Genel Başkanımızın sayesinde siyasette kadının varlığı hissedildi. AKK Parti’den önce kadın siyasette dolgu malzemesi olarak görülüyordu. Biz AK Parti kadınları olarak başarılarına başarı ekleyen kadınlarız. Biz çok büyük bir aileyiz. AK Parti’miz iktidara geldiğinden bu yana birçok tarihi olaya tanıklık etti. Ama bizleri yıldıramadılar ve yıldıramayacaklar. Siz AK Parti’nin güçlü kadınları en önemlisi şu ki bu tarihi günleri çocuklarımıza ve torunlarımıza anlatacağız.” diye konuştu.

   

   

  Turan ; “Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’ye Oy Vermeyecek”

   

  Son olarak kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, şunları dile getirdi: “Bugün bir arada olmamızın Çanakkale’nin aziz hanımefendileri hepinizi kalbi duygularla selamlıyorum. Sayın Divan’a teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızı, STK Başkanlarımızı, Belediye Başkanlarımızı ayrı ayrı selamlıyorum.  Bir teşkilatta, bir dernekte vakıfta kadın grubu kadınlar davaya, meseleye el koymuşsa o davanın sırtı yere gelmez. Her şeyimiz çok iyi, kadın kollarımızı olmasa çok eksik olurduk. Kimse yokken, kadının duası vardı. Kimse yokken, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a dua eden kadınlar vardı. 15 Temmuz oldu, önce kadınlar meydana çıktı. Allah ömür versin daha çok işimiz var. Bugün Yenice’den Küçükkuyu’ya kadar, Biga’da Lapseki’ye kadar herkes burada. Bizim bu topraklara büyük borcumuz var. Bu milletin dualarına layık olmak için gayret edeceğiz. Sizler şahitsiniz başından beri söylüyorum. Ankara’da işimiz çok diye Çanakkale’yi ihmal etmeme sözü verdik. Biz Ankara’nın değil, Çanakkale’nin milletvekiliyiz. Dün, YSK’ya Sayın Bahçeli ve Sayın Başbakanımızın heyetiyle beraber gittik, Cumhurbaşkanımızın listesini verdik. Hemen uçağa binerek düğünlere katıldık. Alın AK Parti’yi bir kenara bakın adaylara, hangi Cumhurbaşkanı adayı demokraside, ekonomide, dış politikada bizi daha çok büyütür?  Parti bugün var, yarın yok. Bir vatandaş olarak vicdanınıza sesleniyorum. 2018 bütçesinde sadece sağlık yatırımı 120 milyar. Bugün Milli Eğitim’in bütçesi 135 milyar. Toplam bütçeden daha fazla tek kalemden bahsediyorum. Türkiye’de hiç sen nasıl giyiniyorsun tartışması var mı? Demokraside AK Parti’den daha iyi bir parti var mı? Seçimdir, partidir, yarıştır bir yere kadar.  Tayyip Erdoğan’ı sevmemelerinin sebepleri bizim onu bağrımıza basmamız. Tayyip Erdoğan kararlı olmasa, Afrin’e giremezdik, Fırat Kalkanı olmazdı. Onlar masadan Erdoğan kalksın diyor. Onlar söyleyebilir, Irak’ın Suriye’nin Kuzeyi’nde terör devleti olsun diyeler bunu diyebilir ama Türkiye’de bir araya gelmesi mümkün olmayanların sadece Erdoğan düşmanlığında buluşuyor olmasının hiçbir izahı yok.

   

   

  “Gel Muharrem Buraya, Bu ne saçma üsluptur”

   

  Bir aday çıkardılar gördünüz, bir defa o aday CHP’nin istediği aday değil. Beş senaryo geçti, altıncıda buna kaldılar. Ona gittiler, buna gittiler, o oldu, bu oldu. Hiçbir senaryo tutmayınca Muharrem’e mecbur kaldılar. Gel Muharrem buraya, bu ne Allah aşkına ya? Böyle şey mi olur, böyle Cumhurbaşkanlığı mı olur? Gel Muharrem buraya. Bu ne saçma bir üsluptur, nezaketsizlikti? Dert Kılıçdaroğlu’nun koltuk kavgasından başka bir şey değil. Dert Muharrem, CHP’den daha çok oy alırsam yeni dönemde CHP’nin Genel Başkanı olmak isteyecek, almaması lazım diyor. Kılıçdaroğlu, iddia ediyorum ki Muharrem İnce’ye oy vermeyecek. Çünkü 24 Haziran’ın sonrası var bunu biliyor. Onu sürdü malum tarlaya, hadi bakalım kavganı yap. Bunların dertleri ülkenin ekonomisini, demokrasisini büyütmek değil. Bir dertleri var kendi partisinin koltuk kavgası. Kim bu ülkede iş yapar, kim üretir, kim bu ülkeyi büyütür, kim konuşur vatandaş bunu biliyor. Bakın Çanakkale’ye köprümüz baş tacı, başladı Gelibolu ve Lapseki’yi bağlıyoruz. Asya ve Avrupa’yı bağlıyoruz. Ezine OSB, 8 bin kişi çalışacak en az köprü kadar kıymetli. Troia 2018 Yılı ilan edildi ve her birim bununla ilgili etkinlik yapıyor. Bakın etrafımızdaki yapılara ne kadar eksiğimiz varsa yapmaya çalışıyoruz. Bizler Tayyip Erdoğan’ın evlatlarıyız, arkadaşlarıyız. Çalışacağız ve üreteceğiz. Bağkurluların prim borcu sebebi ile sağlık hizmeti alamaması sebebi vardı, bunu kaldırıyoruz. Girişimci gençlerimize destekler veriyoruz. Kadınlarımızın istihdamına destek olmak için 200 küsür olan kreş yardımını 1200 liraya çıkartıyoruz. Evladı olan çalışmak isteyen her türlü kadınımıza bin liradan fazla kreşle ilgili imkan verilecek. Köyden mezarlığa giderken taş yol tartışması yapıyorduk. Kadının doğası olmasaydı, emeği olmasaydı bunu bizim yapma imkanımız yoktu. Çocuklarımıza rağmen eşlerimize rağmen çalıştınız gayret ettiniz hakkınız ödenmez.

   

  Vaktimiz çok değil 1 hafta 10 gün sonra listeler belirlenecek. Genel merkezimizin tayini ile devam ederiz etmeyiz bu hiç önemli değil. Yola çıkacağız ve tekrar Erdoğan’ı bütün dünyaya örnek olarak, yeni dönemin başkanı olarak 24 Haziran akşamı seçeceğiz inşallah. Ayhan Bey, vekilimiz ifade ettiler. 25’lerle 30’larla 40’larla iktidar olma dönemi geride kaldı. Bu vardı, hatırlayın koalisyonları. Yüzde 25 ile iktidar oldu bu insanlar. Şimdi 49.9’la iktidar olamıyorsunuz arkadaşlar. Şimdiye kadar biz 49 aldık en fazla. 50’yi aşmak bizim görevimiz. Aşamadıktan sonra eyvah böyle oldu demenin hiç bir kıymeti yok. Herkes ailesine komşusuna ilçesine meseleyi anlatsın. Küçük hesaplara, dedikodulara prim vermeden yolumuza devam etsin. 24 Haziran akşamı kutlamalarımızı bağıra bağıra yapacağız. Besmeleyi çekeceğiz, tekrar yola devam edeceğiz. Şu tabloya baktığımda Sayın Erdoğan’ın bu adamlarla rakip olması bile zulüm. Erdoğan’ın rakibi daha güçlü olması lazım ama maalesef böyle bir tablo var. O yüzden diyorum ki 2. tur asla bize yakışmaz. İlk turda o akşam bunu bitirmemiz lazım. Hiç endişemiz yok olacak inşallah. Bu millete büyük işler yaptık ama daha güzel işler yapma imkanımız var. Ben herkese güveniyorum. Seçim bitsin, tekrar değerlendirmemizi yapacağız ama seçime kadar çalışacağız gayret edeceğiz ve göreceksiniz Çanakkale’mizde Ak Partimizde hak ettiği yerlere kavuşacak. Her ilçemizin, her köyümüzün kıymeti başka. Elimiz her yerde güçlü. Bir ilçemiz daha önce ya da daha geride değil. Biz kadınlarımıza güveniyoruz. Başımızın tacı diye ifade ediyoruz.

   

   

  Sahneden Partililere Çiçek Attılar

   

  600 delegenin katıldığı AK Parti İl Kadın Kolları seçiminde ise daha önce başkanlığı vekaleten yürüten Gülsüm Üstün, asaleten başkanlığa seçildi.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz