Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

AK Parti Ezine’de İlçe Başkan Adayı “Güray Yüksel”
 • Ana Sayfa » Genel
 • 15 Eylül 2017 - 08:51:17
">
  AK Parti Ezine’de İlçe Başkan Adayı “Güray Yüksel”

  Yaklaşan kongre öncesinde AK Parti Ezine İlçe Başkan adayı Güray Yüksel oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Teşkilatlarda “Metal Yorgunluğu var” açıklamasının ardından Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale il ve ilçe teşkilatlarında değişimler başladı. AK Parti Ezine’de mevcut ilçe başkanı Fırat Akgün’ün yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından, uzun süredir başkan adayı […]

  Yaklaşan kongre öncesinde AK Parti Ezine İlçe Başkan adayı Güray Yüksel oldu.

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Teşkilatlarda “Metal Yorgunluğu var” açıklamasının ardından Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale il ve ilçe teşkilatlarında değişimler başladı.

  AK Parti Ezine’de mevcut ilçe başkanı Fırat Akgün’ün yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından, uzun süredir başkan adayı çalışmaları devam ediyordu.

  Geçtiğimiz gün Ankara Genel Merkez’de gerçekleşen görüşmeler sonucunda Ezine İlçe Başkan Adayı olarak İl Yönetim Kurulu üyesi Güray Yüksel belirlendi.

  Ankara’daki görüşmelere, Güray Yüksel’in yanı sıra, İl Başkan Yardımcısı Murat Yahya Sezgin, Ezine ilçe yönetiminden de Erdoğan Çalışkan ve Ali Sevinç gitti.

  Gerçekleşen görüşmeler sonucunda ise Güray Yüksel ilçe başkan aday olarak belirlendi.

  Ortaya atılan bir sürü iddia ve Çanakkale basınında kasıtlı olarak yapılmaya başlanan haberler de Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, AK Parti Gurup Başkan Vekili Bülent Turan ve İl Başkanı Yeşim Karadağ bu süreç ileri sürülerek karşı karşıya getirilmeye çalışılıyor.

  Güray Yüksel ismi, Fırat Akgün’ün aday olmayacağını açıklamasının ardından Belediye Başkanı Babaoğlu ve ilçe yönetimi tarafından ilk olarak belirlenen ve Genel Merkeze sunulan isim olarak bilinmesine rağmen bu tip haberlerin kim tarafından çıkarılmaya çalışıldığı merak konusu.

  Geçtiğimiz ay Ezine’de içerisinde ilçe yöneticileri, delegeler, sivil toplum kuruluşu başkanlarının ve muhtarların da yer aldığı geniş katılımlı bir temayül yoklaması gerçekleşmişti.

  Temayülde İl Genel Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Aytop ve İl Başkan Yardımcısı Murat Yahya Sezgin isimleri ön planda oylanırken, yapılan oylamada diğer bazı isimlere de çok oy kullanıldığı iddia ve söylentiler arasında.

  Gelelim sonuca. Güray Yüksel ismi Ezine’de geniş bir kabul görmüş gibi duruyor.  Tabi yapacağı yönetim çok önemli ve merakla bekleniyor. Parti tabanının beklentisi, yeni yönetimde yepyeni yüzlerin olması. Güray Yüksel’in yönetimini de oluştururken Belediye Başkanı Babaoğlu ile istişare yapacağı kesin.

  Güray Yüksel gerek kişiliği gerekse ticari kimliğiyle kavgacı bir yapıya sahip değil. Kibar, beyefendi ve uzlaşmacı kişiliği ile kaos ortamı yaratmaya çalışanları hayal kırıklığına uğratacağı ve Belediye Başkanı Babaoğlu ile de bir ağabey ve kardeş ilişkisi yaşayacakları kesin. Babaoğlu her ne kadar bu süreçten çok rahatsız olmuşsa da, partisinin Ezine’de güç kaybetmemesi, zaafiyete uğramaması ve Ezine taşkilatının bir arada ve güçlü olması adına bir çok şeyi sineye çekmiş görünüyor.

  Ne derler “Zaman her şeyin ilacı”. Bekleyip göreceğiz.

   

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz