“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

AK PARTİ GEYİKLİ BELDE BAŞKANI MUSTAFA KİRVELİ MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
  • Ana Sayfa » Genel
  • 13 Nisan 2018 - 09:11:41
AK PARTİ GEYİKLİ BELDE BAŞKANI MUSTAFA KİRVELİ MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

AK Parti Geyikli İlçe Başkanı Mustafa Kirveli Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.   Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğunun dikkatini çeken Kirveli, mesajında şunları kaydetti;   “Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) hikmet dolu yolculuğunun […]

AK Parti Geyikli İlçe Başkanı Mustafa Kirveli Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğunun dikkatini çeken Kirveli, mesajında şunları kaydetti;

 

“Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Gecesi, müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Peygamberimizin hayatı içinde önemli bir yeri olan Miraç, Allah’ın sevgili Resûlünden başka hiç kimseye sunmadığı ilahî bir ihsandır. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resûlallah’ın (sav) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Yüce Peygamberimiz için pek büyük şan ve şereflerle dolu olan Miraç mucizesi, biz müslümanlar için de ilahî rahmetler ve lütuflarla doludur.

 

Recep Ayı’nın 27. gecesinin tanık olduğu bu ‘Büyük Buluşma’ bizlere ilahi rahmet ve huzura erişmenin öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten, her şeyin sahibi olan Yüce Allah’a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini hatırlatmaktadır. Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. Bütün insanlığın selameti için, iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli hemşerilerimizin ve tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini en içten dileklerimizle tebrik eder, bu mübarek gecenin tüm hemşerilerimiz için, vatanımız, milletimiz, devletimiz ve tüm İslam Alemi  için hayırlara vesile olmasını temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz