TEVFİKİYE KÖYÜNDE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

TEVFİKİYE KÖYÜNDE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Bülent Turan “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”

Bülent Turan “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”

Ezine’de Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı

Ezine’de Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı

TOBB MARMARA BÖLGESİ ODA/BORSA BAŞKANLARI TOPLANTISINA BAŞKAN KAYA ÜZEN KATILDI

TOBB MARMARA BÖLGESİ ODA/BORSA BAŞKANLARI TOPLANTISINA BAŞKAN KAYA ÜZEN KATILDI

GAZİ’YE BİR ÖDÜL DAHA ; “Ezine Gazi Ortaokulu Atık Pil Toplama’da İl 1.si Oldu”

GAZİ’YE BİR ÖDÜL DAHA ; “Ezine Gazi Ortaokulu Atık Pil Toplama’da İl 1.si Oldu”

AK PARTİ GEYİKLİ BELDE BAŞKANI MUSTAFA KİRVELİ MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
 • Ana Sayfa » Genel
 • 13 Nisan 2018 - 09:11:41
">
  AK PARTİ GEYİKLİ BELDE BAŞKANI MUSTAFA KİRVELİ MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

  AK Parti Geyikli İlçe Başkanı Mustafa Kirveli Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.   Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğunun dikkatini çeken Kirveli, mesajında şunları kaydetti;   “Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) hikmet dolu yolculuğunun […]

  AK Parti Geyikli İlçe Başkanı Mustafa Kirveli Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

   

  Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğunun dikkatini çeken Kirveli, mesajında şunları kaydetti;

   

  “Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Gecesi, müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Peygamberimizin hayatı içinde önemli bir yeri olan Miraç, Allah’ın sevgili Resûlünden başka hiç kimseye sunmadığı ilahî bir ihsandır. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resûlallah’ın (sav) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Yüce Peygamberimiz için pek büyük şan ve şereflerle dolu olan Miraç mucizesi, biz müslümanlar için de ilahî rahmetler ve lütuflarla doludur.

   

  Recep Ayı’nın 27. gecesinin tanık olduğu bu ‘Büyük Buluşma’ bizlere ilahi rahmet ve huzura erişmenin öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten, her şeyin sahibi olan Yüce Allah’a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini hatırlatmaktadır. Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. Bütün insanlığın selameti için, iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

   

  Bu duygu ve düşüncelerle, değerli hemşerilerimizin ve tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini en içten dileklerimizle tebrik eder, bu mübarek gecenin tüm hemşerilerimiz için, vatanımız, milletimiz, devletimiz ve tüm İslam Alemi  için hayırlara vesile olmasını temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.

   

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz