Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ALİ ALTAN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
  • Ana Sayfa » Genel
  • 7 Şubat 2018 - 11:09:26
ALİ ALTAN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Altanlar Kuyumculuk ve Altanlar Otelin Sahibi Ezine Belediye Meclisi Üyesi Ali Altan basın açıklamasında bulundu. Son günlerde kamuoyunda kendisi hakkında yer alan spekülasyonlara cevap veren Altan, “Ben AK Parti’liyim. Başka hiçbir partiden de bir yere aday değilim” dedi. Basın açıklamasını 3 başlık altında toplayan Altan konuşmasına Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de gerçekleştirdiği operasyona değinerek başladı ve […]

Altanlar Kuyumculuk ve Altanlar Otelin Sahibi Ezine Belediye Meclisi Üyesi Ali Altan basın açıklamasında bulundu.

Son günlerde kamuoyunda kendisi hakkında yer alan spekülasyonlara cevap veren Altan, “Ben AK Parti’liyim. Başka hiçbir partiden de bir yere aday değilim” dedi.

Basın açıklamasını 3 başlık altında toplayan Altan konuşmasına Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de gerçekleştirdiği operasyona değinerek başladı ve “Rabbim şuan da ezanımız, bayrağımız ve vatanımız için çarpışan, askerimize polisimize tüm güvenlik güçlerimize yardımcı olsun ve onları muzaffer kılsın. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

“Son nefesime kadar AK Parti’nin bir neferiyim”

Konuşmasına 2014 yerel seçimlerde kazanılan Belediye seçimleriyle başlayan Altan, kazanılan seçimlerde herkesin büyük emeğinin olduğunu belirterek, “Ama son zamanlarda hakkımda çıkan asılsız iddialar, dedikodular beni rahatsız ediyor ve bunlara cevap vermem gerektiği için bu basın açıklamasını yapma gereği duydum. Son günlerde benim AK Parti’den ve Belediye meclis üyeliğinden istifa ederek CHP’den Belediye Başkanı adayı olacağım söyleniyor. Her zaman söyledim yine söylüyorum. Bu dedikodıdan başka bir şey değil. Bizler Ezine’de köklü bir ailenin çocuklarıyız. Bu güne kadar yaptıklarımız ileride yapacaklarımızın teminatı içerisinde çalışmaktayız. Bütün siyasi ve ticari çalışmalarımızda bu şekilde devam etmektedir. Bunları çıkaranların art niyetli olduklarını biliyorum. Bunlara cevaben atasözü olmuş bir sözle cevap vermek istiyorum. Hani bir söz vardır “ben boşadıktan sonra topuğuna bile bakmam” diye. Ben zamanında CHP’den ayrıldıysam CHP diğer CHP’li arkadaşlara hayırlı olsun. Bizler sözünden dönen, çiğneyen kimseler değiliz. Benim adım Ali Altan’sa son nefesime kadar AK Parti’nin bir neferiyim. Bunu herkesin iyi anlaması gerekiyor.  Bu güne kadar nasıl bir asker gibi çalıştıysam, ak Parti’ye Genel Başkanıma, Cumhurbaşkanıma bundan sonrada çalışmaya devam edeceğim. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Diğer bir konu MHP konusu. MHP’li arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Orada da ismim geçiyor. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sayın Devlet Bahçeli devletimiz ve milletimiz ile ilgili bütün çalışmaları ve kararları beraber ortak bir siyasi karar olarak almaktadırlar. Biz burada bölücü bir tutum içerisinde olamayız. Bize gelen yukarıdan talimatlar doğrultusunda ne gerekiyorsa onu yaparız. Onun için MHP’li arkadaşlarım bu sözlerime ne alınsınlar ne de darılsınlar. Eğer memleket meselesi bizim için farzsa üzerimize düşen görevleri yapmamız gerekmektedir. Herkesin gönlü rahat olsun, bundan sonraki çalışmalarımızı da beraberce ortak bir şekilde sürdüreceğimizi şimdiden garanti ederim.  Belki bu söylentileri geçtiğimiz gümlerde yaşadığımız Esnaf ve Sanatkarlar seçimlerinde aday arkadaşım ve şuan ki başkanımız Türker Demirhan’a yakınlığımızdan, birbirimizi sevmemizden ve kardeşliğimizden, beraber çalışmaktan dolayı bu şekilde düşünenler olmuştur. Ama dediğim gibi ben AK Parti’liyim. Kimin yanında olacağımı ve kimi destekleyeceğimi de ben bilirim.  Benim kararlarım ne kimseyi etkilesin nede kızdırsın. Diğer aday arkadaşları da destekleyen bir çok arkadaşımız vardı onlara kimse bir şey söylemiyorsa bana da kimse söz söyleyemez” dedi.

Kendisi hakkında çıkarılan söylentilerden bir tanesinin de İYİ Parti hakkında olduğunu vurgulayan Altan, “Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’li yöneticiler tarafından, Ezine’den de bazı arkadaşlar tarafından arandığım doğrudur. Kendilerine söylediğim söz aynen şöyledir. “Ben sizleri bir arkadaş ve bir dost olarak seviyorum. Eğer Ezine’ye bir arkadaş ve dost olarak ziyaretime gelecekseniz, çayımı kahvemi içmeye, yemeğimi yemeğe her zaman beklerim Tanrı misafiri başımızın üstündedir. Ama ziyaretime gelme sebebiniz İYİ Parti ise,  “İ” si ile bile gelirseniz konuşacak bir şeyimiz olamaz, hiç birinizi kabul etmiyorum” dedim.

Hakkında çıkarılan asılsız iddilardan son derece rahatsız olduğunu bir kez daha vurgulayan Alta, “Benim sosyal medya hesaplarım yoktur, Telefonun 24 saat açıktır. Arkadaşlarımız, kardeşlerimiz eğer benim hakkımda bana bir şey soracaklarsa beni arasınlar, konuşurum anlatırım gerçeğini benden öğrensinler.  Telefon numaran 0532.265 82 12. Benim hakkımdaki her şeyi bu umaradan arayarak bana sorabilirsiniz” dedi.

ALİ ALTAN YARI YOLDA BIRAKMAZ. İÇİMİZDEKİ İRLANDALILARA KINA ALACAĞIM YAKSINLAR”

Belediye olarak göreve geldikleri günden bu yana seçim meydanlarında söyledikleri söylemlerinin her zaman arkasında durduklarını belirten  Altan, “Verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getiriyoruz. Bazı aksaklıklar ve eksikler olacaktır. Bazı projelerimiz ve çalışmalarımız yavaş gidiyor olabilir. Bu süreçte mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız olabilir. Bunları da en kısa zamanda aşacağız. Hep diyoruz sabır sabır sabır. Sabrın sonu selamet. Ezine’miz deki yatırımlarımız en kısa zamanda bitecek ve Ezine’miz Allah nasip ederse Ezine’miz en güzel şekilde, mutlu, sağlıklı tüm alt ve üst yapısı tamamlanmış, yaşanabilir bir kent olacaktır. Sihirli değnek ne Belediye Başkanımızın elinde nede ilçe yöneticilerimizin elinde ve biz Belediye Meclis Üyeleri olarak bizlerinde yok. Herkes elinden geldiği gayret ile bu çalışmaları ve projeleri gerçekleştirmek adına yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Ama maalesef bir söz vardı “İçimizdeki İrlandalılar” diye. Maalesef içimizde birkaç tane İrlandalı var. Onlara kına lazımsa ben alacağım yaksınlar bir taraflarına. Zannetmesinler Ali Altan yarı yolda bırakacak. Ali Altan AK Parti’den ayrılacak. AK Parti’den Belediye Başkanı olacak. Ben o zaman Belediye Başkanımızı Haluk Babaoğlu’na da söyledim, teşkilatıma da söyledim. Biz bu yolda beraber yürüdük beraber yürümeye de devam edeceğiz. Ben bu güne kadar Partim ve Belediye olarak yaptığımız hizmetlerin son derece mutlu ve huzurluyum. Yapılan hizmetler, çalışmalar ve projeler yerine ulaşmıştır. İnsanların mutluluğu gözlerinden okunuyor. O gözlerden süzülen ışıklarda bizi mutlu ediyor.

“Bana verilecek göreve her zaman hazırım”

Altan konuşmasına şöyle devam etti. “Dediğimi gibi bu yolda bizler beraber başladık beraber bitireceğiz. Ben kimseye rakip değilim olmam da. Bana sayın Cumhurbaşkanımın Teşkilatımın vereceği hangi görev olursa olsun bu görevi en iyi şekilde yapmaya hazırım. Bu verilecek görev isterse hizmet birimlerinde olsun, isterse temizlik işlerinde olsun, isterse Belediyenin kapısında olsun, onada razıyım. Bana verilecek görevi başımın üstüne koyarım en güzel şekilde yapamaya çalışırım.

EZİNETÜRK GAZETESİ olarak sorduğumuz bir soruyu da cevaplayan Altan, “Evet 17 Şubat 2018 tarihinde Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifimizin seçimleri  yapılacak. Sizin de sorduğunuz gibi bu seçimlerde aday olan 3 adayımızdan Soner Eker’i açık ve net olarak destekliyorum. Soner Eker’in babası rahmetli Muharrem Erkek benim çok iyi bir dostum ve arkadaşımdı. Soner kardeşimde bana ondan kalan emanettir. İçimizdeki bazı arkadaşlarımız, dışarıdan çalışanlar, kendilerini gizleyenler, kendi öz yüreklerinden böyle açık konuşamayanlar, bir başkalarına işaret vererek onları sağa sola koşturanları gözlerimizle gördük bundan önceki Esnaf ve Sanatkarlar seçimlerinde.  Onların hiçbir zaman medeni cesaretleri olmadı. Onlar sadece parayı düşünürler, sadece ticareti düşünürler, çünkü onların yaşamlarında sadece para vardır. Bunlar maneviyattan Allah’tan korkmazlar.  Gizli gizli oynarlar. Dedğim gibi Soner Eker kardeşimi sonuna kadar destekliyorum” dedi.

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz