BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

“Aşıklar Sokağı’nda” Eş Adaylarını Aradılar
 • Ana Sayfa » Genel
 • 7 Mayıs 2018 - 05:15:15
">
  “Aşıklar Sokağı’nda” Eş Adaylarını Aradılar

  Bayramiç ilçesine bağlı Muratlar köyünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen hayır yemeğinde, bekar genç kız ve erkekler “Aşıklar Sokağı” ında birbirleriyle tanışarak eş adaylarını araması renkli görüntülere sahne oldu.   Her yıl mayıs ayının ilk pazar günü köy sakinleri tarafından organize edilen, çevre yerleşim yerlerinden birçok kişinin de katılımıyla gerçekleştirilen yemekte bir araya gelen bekar […]

  Bayramiç ilçesine bağlı Muratlar köyünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen hayır yemeğinde, bekar genç kız ve erkekler “Aşıklar Sokağı” ında birbirleriyle tanışarak eş adaylarını araması renkli görüntülere sahne oldu.

   

  Her yıl mayıs ayının ilk pazar günü köy sakinleri tarafından organize edilen, çevre yerleşim yerlerinden birçok kişinin de katılımıyla gerçekleştirilen yemekte bir araya gelen bekar kız ve erkekler, “Aşıklar Sokağı’nda gezip eş arama geleneğini devam ettirdi.

   

  Yağmura rağmen ilginin azalmadığı yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı hayıra gelen misafirlere kazanlarda kuzu etiyle hazırlanmış yöresel keşkek, pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.

   

  Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler de köy hayırına ve Aşıklar Sokağı’na köy muhtarı İsa Korkmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Etik ile birlikte geldi. “Aşıklar Sokağı” geleneğini ilçeye gelmeden önce de duyduğunu belirten Kaymakam Kendüzler, “Binlerce vatandaşımızın katıldığı her yıl düzenlenen etkinlikteki yolun bozukluğu, muhtarımız tarafından dile getirildi. Sokağa parke taş döşeme önerisinde bulundu. Bu konu için bu sokaktayım.” dedi.

   

  Muratlar köyü muhtarı İsa Korkmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu geleneğin çok uzun yıllardır sürdürüldüğünü ve bundan sonrada geleneği devam ettirme çabasında olduklarını, kendisinin ve kızının da bu sokakta tanıştıkları talibiyle evlenerek hayatını birleştirdiğini anlatarak, “Yıllardır bu geleneğimizi devam ettiriyoruz. İnşallah devam edecek. Bu geleneksel Hıdırellez hayrı dediğimiz bir köy hayrı. Pişirilen yemek ve arkasından yapılan dualarla bolluk ve bereket için köy hayrımızı gerçekleştiriyoruz. Burası Aşıklar Sokağımız. Bu hayır çerçevesinde de çevre ilçelerden ve köylerden gelen genç kız ve erkekler bu sokakta tanışıp, anlaşabildiklerinde evleniyorlar. Her yıl 3-5 kişi eş buluyor.  Hayır vesilesiyle kaymakamımıza, çamur olan Aşıklar Sokağı yolunu gösterdim. Bu sokağın düzenlenmesi için yardımlarını bekliyoruz.

   

  Aşıklar Sokağına ve köy hayrına Çan ilçesinden gelen 27 yaşındaki Gökhan Barışkan, eş adayını bulmak için buraya geldiğini, buranın çok bilinen meşhur bir yer olduğunu belirterek, “Daha önce iki defa geldim taliplerimi bulamadım. Yine aramaya geldim.” dedi.

   

  Muratlar köyündeki Aşıklar Sokağı’na Çanakkale’den talibini aramaya geldiğini ifade eden 19 yaşındaki Ertuğrul Yavaş, “Buraya gelmek güzel. Aşıklar Sokağı’nda yürüyoruz. Talibimi arıyorum” dedi.

   

  Eşini bulmak için Çanakkale’den “Aşıklar Sokağı”na gelen Ertuğrul Yavaş da üçüncü kez köye geldiğini belirterek, “Buraya gelmek güzel. Aşıklar Sokağı’nda yürüyoruz. Ayrıca eş adayımı, talibimi arıyorum.” diye konuştu.

   

  Daha önce televizyonda izledikleri köy hayırı ve Aşıklar Sokağı’nı görmek için İzmir’den gelen Gönül Ak ve Nihal Yiğit ise etkinliği çok beğendiklerini ve önümüzdeki yıl da buraya gelmek istediklerini ifade etti.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz