Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Atatürk Ezine’de 10 Kasım’da Törenle Anıldı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 13 Kasım 2017 - 09:12:54
">
  Atatürk Ezine’de 10 Kasım’da Törenle Anıldı

  Ezine’de Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. İlk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Buradaki tören Atatürk Anıtına Kaymakam Ali İkram Tuna ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu tarafından çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saat 09-05’te sirenlerin 2 dakika boyunca çalması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören […]

  Ezine’de Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi.

  İlk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Buradaki tören Atatürk Anıtına Kaymakam Ali İkram Tuna ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu tarafından çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saat 09-05’te sirenlerin 2 dakika boyunca çalması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören sona erdi.

  Belediye Sinema Salonunda 75. Yıl İlkokulu tarafından gerçekleştirilen program ise saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulun müdürü Bahadır Çağatay yaptı.

  Çağatay konuşmasında, “Büyük Önder, fikir, ideal ve eserleriyle bağımsızlığımızdan tarihimize, dilimizden sanatımıza ve benliğimize kadar en gerçek fikirlerin ve en sıcak duyguların içinde aramızda hep yaşayan bir önderdir.

  Atatürk’ün Ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde herkese düşen en büyük görev; Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır.

  Dünyanın en seçkin ve en saygın lideri şöyle diyordu; İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu ‘’ben’’ kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil bizdir. O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ideal için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, Hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur.

  Sevgili öğrenciler, ulusumuzun geleceğinin sizlerin elinde olacağını bilen Atatürk, ’’Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz. ’’demişti. Öyleyse sizler Atatürk gibi yüce bir varlığın önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocuklarısınız. Işığınızı, inancınızı ve gücünüzü Atatürk’ten almaktasınız. Bize bıraktığı ışık yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu Işık sadece yolumuzu değil, içimizi de ısıtıp aydınlatmaktadır. Onun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve hepinizi sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

  Konuşmanın ardından okulun 2. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan “10 Kasım” adlı oratoryo sergilendi.

  3/B sınıfı öğrencisi Ayşe Taş “Atatürk’üm Benim” adlı konuşmasının ardından, 4. Sınıf öğrencileri Livanur Çakmak ve Gözdenaz Ülker tarafından “Sen Varsın Atatrük’üm Her Şeyimde” adlı şiir okundu.

  Okul Öğrenci Korosu tarafından, “Samsunda Doğan Güneş, Atatürk’ü Severim, 10 Kasımda Ben, Cumhuriyet Çocukları” adlı şarkıların seslendirilmesinin ardından tören sona erdi.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz