Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Ayhan Gider “İmara Değil, Halka Açılsın”
 • Ana Sayfa » Genel
 • 11 Kasım 2017 - 18:22:49
">
  Ayhan Gider “İmara Değil, Halka Açılsın”

  Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, ÇTSO’nun yeni yönetimini ziyaret etti. İş dünyasının, yabancılara konut satışına dair taleplerine şehrin tüm milletvekillerinin bir araya gelmesi halinde çözümden yana olduklarını ifade eden Gider, belediye başta olmak üzere tüm kamu arazilerinin imara açılmasına karşı olduğunu belirterek arazilerin halka açılması gerektiğini ifade etti. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) […]

  Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, ÇTSO’nun yeni yönetimini ziyaret etti.

  İş dünyasının, yabancılara konut satışına dair taleplerine şehrin tüm milletvekillerinin bir araya gelmesi halinde çözümden yana olduklarını ifade eden Gider, belediye başta olmak üzere tüm kamu arazilerinin imara açılmasına karşı olduğunu belirterek arazilerin halka açılması gerektiğini ifade etti.

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) Selçuk Semizoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunu ziyaret eden Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, iş dünyasının taleplerini dinleyerek çeşitli konulardaki görüşlerini paylaştı. Çanakkale’de daha fazla yeşil alana ihtiyaç duyulduğunu ifade Selçuk Semizoğlu, kamu arazilerinin halkın kullanımına açılması konusunda iş dünyasının talebi olduğunu iletti. Gider ise belediyenin ve kamu kurumlarının mülkiyeti kendilerinde olan arazileri konut alanına çevirerek elde edecekleri gelire ihtiyacı olmadıklarını belirterek; “Vatandaşların ferah ve rahat bir şehirde yaşamalarını sağlamak başta belediye olmak üzere tüm kurumların görevidir. Şehir merkezindeki araziyi konut alanına çevirip, orada konut yapacak müteahhitten gelecek üç beş liraya belediyenin ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Evet şehir büyüyor, nüfus artıyor ama şehri büyütürken bu şehirde yaşayacak insanların yeşil alan ihtiyaçları da katlanarak büyüyecek. Elimize arazileri yeşil alana çevirip bu ihtiyacı karşılamaya çalışmak varken, konut alanına çevirmek bana doğru gelmiyor.” dedi.

  “ORTAK İRADEYLE ÇÖZÜLÜR”

  ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu’nun yabancılara konut satışı için dile getirdiği talebi değerlendiren Gider; “Yabancılara toprak değil ama konut satışı mümkün olabilir. Ancak bunun için şehrin 4 milletvekilinin de ortak bir irade göstermesi gerekir. Biz Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile birlikte çözümden yana destek vermeye hazırız. Aynı şekilde CHP’li milletvekilleri de bunu konuyu görüşmeye, iş dünyasının talebini değerlendirmeye yönelik bir irade gösterebilirler ise, bu konu masada çözülür” dedi.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz