TEVFİKİYE KÖYÜNDE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

TEVFİKİYE KÖYÜNDE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Bülent Turan “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”

Bülent Turan “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”

Ezine’de Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı

Ezine’de Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı

TOBB MARMARA BÖLGESİ ODA/BORSA BAŞKANLARI TOPLANTISINA BAŞKAN KAYA ÜZEN KATILDI

TOBB MARMARA BÖLGESİ ODA/BORSA BAŞKANLARI TOPLANTISINA BAŞKAN KAYA ÜZEN KATILDI

GAZİ’YE BİR ÖDÜL DAHA ; “Ezine Gazi Ortaokulu Atık Pil Toplama’da İl 1.si Oldu”

GAZİ’YE BİR ÖDÜL DAHA ; “Ezine Gazi Ortaokulu Atık Pil Toplama’da İl 1.si Oldu”

Ayvacık-Assos Yerel Eylem Gurubu Derneği’nden TKDK’ya ziyaret
 • Ana Sayfa » Genel
 • 2 Kasım 2017 - 18:04:52
">
  Ayvacık-Assos Yerel Eylem Gurubu Derneği’nden TKDK’ya ziyaret

  Ayvacık-Assos Yerel Eylem Gurubu Derneği TKDK İl Koordinatörü Cem Akşit’i ziyaret etti Ayvacık-Assos Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Doğuş Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Fehmi Arıkan, Münevver Erdem Yaşar, Harun Engin Denetim Kurulu üyesi Hüseyin Tahsin Sönmez  ve Dernek Üyesi ve Ayvacık Belediyesi Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü Erhan Taylan Çanakkale Tarım ve Kırsal […]

  Ayvacık-Assos Yerel Eylem Gurubu Derneği TKDK İl Koordinatörü Cem Akşit’i ziyaret etti

  Ayvacık-Assos Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Doğuş Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Fehmi Arıkan, Münevver Erdem Yaşar, Harun Engin Denetim Kurulu üyesi Hüseyin Tahsin Sönmez  ve Dernek Üyesi ve Ayvacık Belediyesi Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü Erhan Taylan Çanakkale Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) İl Koordinatörü Cem Akşit’i ziyaret etti.

  Ziyaretin çok verimli geçtiğini belirten Doğuş Şahin, kırsal bölgelerin yatırım konusunda önem kazanması için TKDK desteklerinin önemli olduğunu söyledi. Doğuş Şahin sözlerine şöyle devam etti:

  Türkiye-Avrupa Birliği (AB) katılım öncesi sürecinde İPARD programı, Leader tedbirleri kapsamında Ayvacık İlçemizde kurulan Ayvacık-Assos Yerel Eylem Grubu Derneğimiz , yerel kaynakların etkin kullanımını kamu, özel sektör ve sivil toplumla bir araya gelerek ,yerel projelerin ortaya koyulmasını amaçlamaktadır.

  Ayvacık-Assos YEG Derneği  farklı sektörler arasında sinerji oluşturarak; yerel aktörlerin kalkınma sürecine dahil olmasını sağlamak amacı ile kurulan derneğimiz , farklı destekleme programları ile sağlayacağı koordinasyon ile kırsal alanın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

  TÜRKİYE Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği ile beraber finanse edilen IPARD programı kapsamında ‘’Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ ’tarafından yürütülen LEADER (Leader Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi) ile kırsal kesimdeki vatandaşın kalkınmasına katkıda bulunmak için kırsal toplulukların kapasitelerinin geliştirilmesi, kırsal alanların sosyal, ekonomik ve çevresel olarak iyileştirilmesine destek olmak; yerelde henüz kullanılmayan yerel kaynak ve potansiyelden yararlanılarak yeni gelir kaynakları yaratmak ve yaşam kalitesini iyileştirmek ve kırsal toplulukların daha büyük topluluklarla entegrasyonunu kolaylaştırmak amaçlanmaktadır.

  Proje ile LEADER yaklaşımına yönelik bilgilendirme, farkındalık yaratma ve yerel halkı faaliyete geçirme faaliyetleri yürütülmüş ve İlimizde Yerel Eylem Grubu  oluşturulması için en uygun iki alan  belirlenmiştir. Bunlardan birisi de Ayvacıktır ve Ayvacık –Assos Yerel Eylem Grubu Derneği adı verilerek kurulan bu oluşum, YEG alanlarının, kalkınma stratejilerinin ve önceliklerinin belirlendiği çalıştayları ve YEG’lerin teknik birimlerinde görev alacak personelinin eğitimleri tamamlanarak çalışmalarına başlamıştır.

  Biz Ayvacık –Assos Yerel Eylem Grubu Derneği olarak bu proje ile insanlarımızı yaşadıkları yerde destekleyip, sosyoekonomik ve çevresel olarak daha da iyileştirilmesine yardımcı olmayı hedeflemekteyiz. TKDK İl Koordinatörlükleri önceden bölgesel bazı illerde vardı, şimdi daha çok yaygınlaştı. Bu da bizim için büyük bir avantaj sağlamaktadır. TKDK kaynaklarının büyük bir bölümünü AB’den sağlamaktadır. Kırsal bölgeleri dezavantajlı yerler olmaktan çıkartıp, orada tarımsal kalkınmayı sağlayacak bir takım projeleri desteklemektedir. YEG kapsamında TKDK’ ya yapılacak projelerin destek verileceğine olan inancının tam olduğunu belirtti.”

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz