Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Babaoğlu Esnaf Sofrasında birlik ve beraberlik çağrısı yaptı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 15 Şubat 2018 - 08:50:58
">
  Babaoğlu Esnaf Sofrasında birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu “Esnaf Sofrası” nda Pazarcı Esnaflarıyla bir araya geldi. Etkinlikte konuşma yapan Babaoğlu birlik beraberlik vurgusu yaptı. OPET YANMAZLAR tesislerinde gerçekleşen yemekli  toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Güray Yüksel, Belediye Meclis Üyeleri, Salih Özten, Hakan Üner, Mustafa Pilan, Mustafa Çetin, Esnaf ve San Od.Bşk. Türker Demirhan, ilçede hizmet veren sanayi esnafı katıldı. […]

  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu “Esnaf Sofrası” nda Pazarcı Esnaflarıyla bir araya geldi. Etkinlikte konuşma yapan Babaoğlu birlik beraberlik vurgusu yaptı.

  OPET YANMAZLAR tesislerinde gerçekleşen yemekli  toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Güray Yüksel, Belediye Meclis Üyeleri, Salih Özten, Hakan Üner, Mustafa Pilan, Mustafa Çetin, Esnaf ve San Od.Bşk. Türker Demirhan, ilçede hizmet veren sanayi esnafı katıldı.

  Konuşmasına göreve geldikleri günden bu yana seçim meydanlarında vaat ettikleri projelerde ki son durum hakkında bilgilendirmelerde bulunan Babaoğlu, bu çalışmaları gerçekleştirdikleri aşamada birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Babaoğlu konuşmasına Ezine-Geyikli Karayolunun bağlantı yolu olan ve Erenler Tepesi altında kalan yol çalışması ile icraatlarına başladıklarını belirterek, bu çalışmalara gençler ve çocukları öncelikli düşündükleri için onlara spor alanları yaparak hizmetlerine devam ettiklerini ifade etti.

  Babaoğlu konuşmasında, esnaf sofrası toplantıları ile kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmayı istediklerini, böylece göreve geldikleri günden bu yana gerçekleştirdikleri çalışma ve projeler hakkında gerçekçi ve doğru bilgilendirmelerde bulunmak istediklerini ifade ederek, “Davetimizi kırmadınız, geldiniz, hepinize hoş geldiniz dileklerimle teşekkür ediyorum” dedi.

  Babaoğlu konuşmasının devamında TSK’nın Afrin’de gerçekleştirdiği “Zeytin Dalı” operasyonuna değinerek, “Yüce Allah’tan kahraman ordumuzu muzaffer eylemesini diliyor, dularımızı onlara gönderiyoruz” dedi.

  Ezine’ye kazandırdıkları yatırımlar ve gerçekleştirdikleri projeler sonucunda yaptıkları açılışlarda ve diğer etkinliklerde vatandaşların ilgisizliğine de vurdu yapan Başkan Babaoğlu, “Açılışlarımıza Bakanlarımız, müsteşarlarımız, Grup Başkan vekilimiz ve diğer devlet büyüklerimiz geliyor. Fakat vatandaşlarımızın bu açılışlarımızdaki duyarsızlığı bizleri derinden üzmektedir ve bizleri ezik bırakmaktadır. Çanakkale’mizin diğer ilçeleri örneğin Biga ve Çan, yatırımların en büyüğünü bu güne kadar almışlar, bizde içimizdeki bu kısır çekişmeler ve kavgalar nedeniyle bu yatırımlardan maalesef faydalanamamışız.

  “100 Milyonluk yatırımı görmezden gelenler çamuru bahane ediyorlar”

  Yıllardan beri Ezine’nin kalkınmasının önünde olan zihniyet sahipleri şimdi 100 milyonluk yatırımı görmezden gelerek çamuru bahane ediyorlar. Evet su kesintisi yaşanıyor ilçemizde ve bu sıkıntıdan bende mağdurum. Ever özellikle kadınlarımız bu sıkıntıdan en mağdur olanlar. Ama inanın bir iki sene daha geçseydi ve biz bu lat yapı çalışmalarına başlamasaydık ne Belediye hakkından gelebilirdi nede bir başka birisi. Felç olmuş bir durumla karşı karşıya kalacaktık. İnsanlarımız susuz kalınca bu Ezine’nin gerçeği 40 yıldır yapılmayanlar yapılıyor demiyor beddua ediyorlar. Şimdi akıl veriyorlar mahalle mahalle yapılsaydı bu çalışmalar diye. Akıl verenlere sesleniyorum 40 yıldır niye yapmadınız.”

  “Biz bu yatırımları Ezine’nin 100 yıllık geleceğini kurtarmak için yapıyoruz”

  Konuşmasına kendilerine yapılan haksız eleştirilere cevap vererek devam eden Başkan Babaoğlu, “ Biz bu yatırımlarımızı Ezine’nin 100 yıllık geleceğini kurtarmak için yapıyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğini kurtarmak için. Ben köylü çocuğuyum ben bu memleketin insanıyım. Alırım bir çizme bir müddet çizme ile dolaşırım ne olur. Belediye olarak bizde vatandaşlrıızın bu çamur mağduriyetini görüyoruz. Müdahalemizi de sık sık yapıyoruz. Malzeme atıyoruz. Ama yağışlar maalesef bu attığımız malzemeye zarar verdiği için maalesef çamurla karşı karşıya kalıyoruz. Bu kadar yaptığımız çalışmalara rağmen bu kadar haksız bu kadar şiddetli eleştirileri hak etmediğimizi düşünüyorum. Ben popülist politika yapmadım yapmayacağımda. Ben halkımız k andırmak isteseydim gözünü boyamak isteseydi farklı şeyler yapardım. Gerekirse bedelini biz ödeyelim arkadaşlarımla birlikte ama Ezine kaybetmesin. Bu memleket bizim memleketimiz. Böyle siyaset mi olur. Hani 40 senedir yatırım nerede. Bana 40 senedir bir tane proje gösteremezsiniz. Rahmetli Ali Saim Kayaalp’ten bu yana yaklaşık 40 yıldır Ezine için bir şey yapılmadı. Şu anda 40’tan fazla proje gündemde. Yarın ben Belediye başkanı olurum olmam ama Ezine kazansın. Vatandaşlarımızın bu saatten sonra beklentisi hizmet olmalı” dedi.

  “Gıda OSB Ezine için büyük şans”

  Ezine’ye yapılacak olan Gıda İhtisas OSB’ye de değinen Babaoğlu, “Çanakkale’de kıyamet kopuyor ama maalesef bizim Ezine’de kimsenin haberi yok veya umursamıyor. Başbakanımız Çanakkale’ye geldiğinde konuşma yaptı. Konuşmasında “1915 Çanakkale Köprüsü bittiğinde Ezine Gıda OSB bittiğinde ve bunlar birbirleriyle entegre olduğunda Çanakkale uçacak” dedi. Yıllardır söylenen bir söz var “Ezine köy oldu” diye. Ezine neden köy oldu? Basiretsiz yöneticiler, siyasiler, kendi menfaatlerini düşünen insanlar yüzünden. Ha ben bunlara hain olarak bakıyorum. Ezine’nin kötülüğünü isteyen hainler olarak bakıyorum. Ben burada AK Parti’nin siyasetini yapmıyorum. Seçim zamanı isteyen istediği partiye ve kişiye oyunu verir. Ama birlik beraberlik içinde olmak bu kadar zormu? Burada yaşayan herkes Ezine’li. Burada yaşayan Romanı, kürdü, çerkezi, lazı ve her türlü etnik kimliğe sahip herkes bizim kardeşimiz. Artık bizim elele vermemiz lazım. Bakın şuanda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 75 km.den fazla kanalizasyon, bir o kadar içme suyu, 21 km. yağmur suyu, atık su arıtma tesisi bunuda kabası bitmiş durumda, 1.000 tonluk su deposu ve birde içme suyu arıtma tesisi yapıyoruz. Ezine’de alt yapı sorunları tamamlanmadan üst yapıya müdahale etmeyeceğiz. Elektriği yerin altına alınmamış, doğal gaz döşenmemiş yer kalmayacak ve biz o zaman üst yapıyı da en mükemmel şekilde bitireceğiz. Başkaları gibi göz boyamayacağız, Ezine’yi daha yaşanabilir ve modern bir kent haline getireceğiz” dedi.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz