Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

BABAOĞLU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
 • Ana Sayfa » Genel
 • 13 Mart 2018 - 06:58:32
">
  BABAOĞLU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Ezine’deki Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya geldi. Belediye Başkanlık Makamında gerçekleşen toplantıya; Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Bşk. Yılmaz Konca, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türker Demirhan, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Soner Eker, Ezine Birlik Min.Koop. Başkanı Alaattin Demir, THK Yön.Kur.Üyesi İbrahim Zeki Kutver, 94 nolu İşçi ve Öğrenci […]

  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Ezine’deki Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya geldi.

  Belediye Başkanlık Makamında gerçekleşen toplantıya; Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Bşk. Yılmaz Konca, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türker Demirhan, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Soner Eker, Ezine Birlik Min.Koop. Başkanı Alaattin Demir, THK Yön.Kur.Üyesi İbrahim Zeki Kutver, 94 nolu İşçi ve Öğrenci Taşıma Koop. Başkanı İbrahim Aykut, 1 Nolu Mot.Taş. Koop. Bşk. Hakkı Elmas, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Güray Yüksel, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çetin, Ferdi Sayın, Mustafa Pilan, Hakan Üner katıldı.

  Başkan Babaoğlu göreve geldikleri günden bu yana daha modern, daha yaşanabilir, herkesin mutlu bir ortam da yaşamını sürdürdüğü bir Ezine için çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, , Ezine’de devam etmekte olan altyapı çalışmalarıyla ilgili olarak sivil toplum kuruluşu başkanlarının fikirlerini almak istediğini belirtti.

  Şu anda ilçemizde yaklaşık 100 milyon tutarında kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, su deposu, arıtma tesisi çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu çalışmalarımızı tamamlayıp Ezine’mizin makus talihini de değiştirmiş olacağız. Bu çalışmalarımız sırasında elbetteki istemediğimiz aksaklıklar sorunlarla karşılaşıyoruz. Su kesintileri ve yollarımızda gerçekleşen çalışmalarda vatandaşlarımız mağduriyetler ve sıkıntılar yaşamakta. Maalesef bu su kesintilerinin en büyük sebebi de artık deforme olmuş, pislik içerisinde olan su borularında yaşanan patlaklar. Tespit edilen patlakları ekiplerimiz en kısa zamanda çözüme kavuşturuyor ama maalesef tespit edilemeyen patlaklar yüzünden ekiplerimizi büyük çabalar sarf etsede çözümleninceye kadar halkımız sorunlar yaşmakta. Bizler kesinlikle vatandaşlarımızın bu sorunları yaşamasını asla istemiyoruz. İnşallah alt yapı çalışmalarımız tamamlandığında Çanakkale’de saniyede 75 metreküp hızıyla en çok su debi kapasitesine sahip 1. İlçe olacağız.

  “Yargısız İnfaz Yapılıyor”

  İlçede gerçekleşen çalışmaların büyük özveri içerisinde hızla devam ettiğini belirten Babaoğlu, “Alt yapı çalışmalarımızı tamamlamak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Dediğim gibi yaşanan aksaklıklar ve sorunlar yüzünden vatandaşlarımız sıkıntılar yaşıyor. Ama ilçemizdeki bazı kişiler yaptıkları eleştirilerle ve provokatif söylemlerle yargısız infaz yapıyorlar. Bizim siyasetle işimiz yok. Biz bu memlekete ihanet eden insanlar değiliz. Bu memleket bizim değil mi? Bu çocuklar bizim çocuklarımız değil mi?  Ezine bu güne kadar güllük gülistanlıktı da biz mi bozduk. Bugün bizim her türlü riski göze alarak sadece vatandaşlarımızın iyiliği ve modern bir kent anlayışı ile gerçekleştirmeye çalıştığımız çalışmalar bu güne kadar niye yapılmadı? Ikıntıları vatandaşlarımız gibi bende yaşıyorum. Gelin Ezine’nin sevdasını yapalım. Eğer Ezine’nin bütün sorunları benim gitmemle çözülecekse hemen görevi bırakırım. Ama pes etmek yok. Göreve gelirken seçim meydanlarında neleri vaat ettikse hepsini Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz.

  Diğer STK temsilcilerinin de görüşlerini ve açıklamalarını dinleyen Başkan Babaoğlu ilçe genelinde devam eden at yapı çalışmalarının bir an önce sona ermesinin kendisinin de istediğini ifade ederek, “Yüklenici firma da bizaimle aynı fikir doğrultusunda sorumlu oldukları projeleri bir an önce bitirmek istiyorlar. Ama bildiğiniz gibi şu anda 6 projemiz birden devam ediyor.  Maalesef öngörülmeyen aksaklıklar bu çalışmaların işleyişini geciktirebiliyor. İnşallah bütün projelerde sona yaklaşıldı. Çalışmalar bitince üst yapı çalışmalarımız başlayacak. Öncelikli olarak kentimizin ana caddelerine öncelik vereceğiz. Ana artellerimizde ve sokaklarımızda yapacağımız asfaltlama ve parke taşı döşeme çalışmaları sonucu şehrimiz çok güzel bir görünüme kavuşacak.    Kabaca hesaplarımıza göre 340 bin metre kare taş döşeyeceğiz. Maliyeti 8,5-9 trilyonu bulacak. İlk etapta 16 kilometrelik döşeme yapacağız. Bunun için gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sanıyorum Haziran ayında yollar bize teslim edilecek ve biz de taşlarını döşetmeye başlayacağız. Beklenmedik aksilikler çıkabildiği için net tarihler veremiyorum. Ben de Ezineli hemşehrilerimizin rahatsız olmasını istemem. Ancak memleketimizin geleceği önemli. Gelecekte ekonomimizin iyi olmasını istiyorsak İlçemizde altyapı sorunu, su sorunu, konut sorunu olmamalı.

  Bunlar olmazsa yatırımcı gelmez. Yıllardır yenimizde saydık. Yine öyle olur. Bu arada Yahşibey Otoparkı’nın bulunduğu alana düğün salonu ve sosyal tesis yapılacak. Yakında inşaata başlanacak. Onun benzerini Esentepe’ye de yapacağız. O bölgedeki eski yapıları kamulaştırdık. Oraya yepyeni bir tesis olacak. Gazi ve Cumhuriyet Mahallelerinde de kentsel dönüşümü yapmak zorundayız. O bölgeyi yenilememiz gerekiyor. Bakın daracık sokaklar ve eski evlerden dolayı bu iki mahallede altyapı yapamadık. Biz günü kurtarmaya yönelik popülist politikalar yapmıyoruz. Arkadaşlarım ve Belediye çalışanları ile beraber Ezine’ye hizmet vermeye gayret ediyoruz. Futbol sahasının yanındaki alana gençlerimiz ve sporcular için sosyal tesis de yapacağız. O tesisin işletmesini Ezine Spor Kulübüne vermek istiyoruz. Böylece Kulüp ayakları üstünde dursun.”

  Başkan Babaoğlu sorulan bir soru üzerine; kanalizasyon bağlantılarını her ev ve işyeri sahibinin kendisinin yaptıracağını, yeni su hattı bağlantısının ise firma tarafından yapılacağını söyledi.

  Toplantıya katılan bütün sivil toplum kuruluşu başkanları da , Ezine için yapılan bütün çalışmaları destekleyeceklerini, Ezine’yi ilgilendiren konularda birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiğini ifade ettiler.

  Başkan Haluk Babaoğlu ve toplantıya katılan STK Başkanları daha sonra ilçe genelinde devam eden projeleri yerinde göstermek amacıyla tesisleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz