“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

Başkan Babaoğlu STK ve Muhtarla Bir Araya Geldi
  • Ana Sayfa » Genel
  • 9 Kasım 2017 - 11:41:37
Başkan Babaoğlu STK ve Muhtarla Bir Araya Geldi

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Sivil toplum kuruluşu başkanları ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Babaoğlu’nun göreve geldikleri günden bu yana Belediye olarak ilçede gerçekleştirdikleri çalışmalar ve planlanan projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu toplantıya, AK Parti Ezine İlçe Bşk. Güray Yüksel, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çetin, Salih Özten, Mustafa Pilan, Hakan Üner, Ramazan Kocaöz, Ezine […]

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Sivil toplum kuruluşu başkanları ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Başkan Babaoğlu’nun göreve geldikleri günden bu yana Belediye olarak ilçede gerçekleştirdikleri çalışmalar ve planlanan projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu toplantıya, AK Parti Ezine İlçe Bşk. Güray Yüksel, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çetin, Salih Özten, Mustafa Pilan, Hakan Üner, Ramazan Kocaöz, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Bşk. Yılmaz Konca, Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Bşk. Mehmet Özkan, Ezine Ziraat Odası Bşk. Anıl Kahrıman, S.S. 16 Nolu. Ezine Birlik Minibüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Aladdin Demir, Türk Hava Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Zeki Kutver, Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Koop. Yönetim Kurulu Üyesi Talat Altaç, Ezine Spor Başkanı Mehmet Akyün ve mahalle muhtarları katıldı.

Başkan Babaoğlu göreve geldikleri günden bu yana daha modern, daha yaşanabilir, herkesin mutlu bir ortam da yaşamını sürdürdüğü bir Ezine için çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, “Bu gün burada gerçekleştirdiğimiz bu toplantımızı inşallah bundan sonra sık sık tekrarlamak istiyorum. Şu anda ilçemizde yaklaşık 100 milyon tutarında kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, su deposu, arıtma tesisi çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu çalışmalarımızı tamamlayıp Ezine’mizin makus talihini de değiştirmiş olacağız. Bu çalışmalarımız sırasında elbetteki istemediğimiz aksaklıklar sorunlarla karşılaşıyoruz. Su kesintileri ve yollarımızda gerçekleşen çalışmalarda vatandaşlarımız mağduriyetler ve sıkıntılar yaşamakta. Maalesef bu su kesintilerinin en büyük sebebi de artık deforme olmuş, pislik içerisinde olan su borularında yaşanan patlaklar. Tespit edilen patlakları ekiplerimiz en kısa zamanda çözüme kavuşturuyor ama maalesef tespit edilemeyen patlaklar yüzünden ekiplerimizi büyük çabalar sarf etsede çözümleninceye kadar halkımız sorunlar yaşmakta. Bizler kesinlikle vatandaşlarımızın bu sorunları yaşamasını asla istemiyoruz. İnşallah alt yapı çalışmalarımız tamamlandığında Çanakkale’de saniyede 75 metreküp hızıyla en çok su debi kapasitesine sahip 1. İlçe olacağız.

“Yargısız İnfaz Yapılıyor”

İlçede gerçekleşen çalışmaların büyük özveri içerisinde hızla devam ettiğini belirten Babaoğlu, “Alt yapı çalışmalarımızı tamamlamak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Dediğim gibi yaşanan aksaklıklar ve sorunlar yüzünden vatandaşlarımız sıkıntılar yaşıyor. Ama ilçemizdeki bazı kişiler yaptıkları eleştirilerle ve provokatif söylemlerle yargısız infaz yapıyorlar. Bizim siyasetle işimiz yok. Biz bu memlekete ihanet eden insanlar değiliz. Bu memleket bizim değil mi? Bu çocuklar bizim çocuklarımız değil mi?  Ezine bu güne kadar güllük gülistanlıktı da biz mi bozduk. Bugün bizim her türlü riski göze alarak sadece vatandaşlarımızın iyiliği ve modern bir kent anlayışı ile gerçekleştirmeye çalıştığımız çalışmalar bu güne kadar niye yapılmadı? Ikıntıları vatandaşlarımız gibi bende yaşıyorum. Gelin Ezine’nin sevdasını yapalım. Eğer Ezine’nin bütün sorunları benim gitmemle çözülecekse hemen görevi bırakırım. Ama pes etmek yok. Göreve gelirken seçim meydanlarında neleri vaat ettikse hepsini Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz.

Devlet Hastanesi orada. İlçe Başkanlığım döneminde o hastanenin yapılması için yaptığımız mücadeleleri çektiğimiz çileleri bir Allah bir ben biliyorum. Ama çok şükür ilçemize modern bir hastane kazandırdık. Eksikliklerini de hızla gidermek için çalışıyoruz.

İlçemize yaptığımız yatırımlar ve gerçekleşecek projelerimiz ortada. Alt yapı ile ilgili 6 projenin çalışmaları, Üsküfçü yolunun yapımı, Üsküfçü deresi ve Akçin çayının ıslah çalışmaları, ilçe stadımız, Kültür merkezi projesi, SGK binasının inşaası, 2 halı sahası ile 4 adet basket-voleybol sahalarımız, Askerlik şubesi yolu, Deve Güreşi arenası, Belediyemize kazandırdığımız araçlar, Toptancı Hali projesi, Sosyal Tesis, Aile Sağlığı-Toplum Sağlığı ve Acil Servis İstasyonu projesi, Organize Gıda İhtisas Sanayi Bölgesi, Küçük Sanayi Sitesi, Parklarımız, Kentsel Dönüşüm projemiz, 800 metrelik bisiklet yolu projemiz gibi projeler, yatırım ve çalışmalarımızla inşallah Ezine’miz en kısa zamanda bölgenin incisi, herkesin kıskandığı, halkı mutlu, modern merkez bir ilçe olarak tarihe geçecektir” dedi.

Toplantıya katılan sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri ile muhtarlar da Belediye Başkanı Babaoğlu’na istek ve önerilerini ilettiler.

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz