Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

CHP Ezine’de Serdar Eren Yeniden Başkan
  • Ana Sayfa » Genel
  • 4 Aralık 2017 - 04:16:07
CHP Ezine’de Serdar Eren Yeniden Başkan

CHP Ezine İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi’nde tek aday olan Serdar Eren, yeniden başkanlığa seçildi. Belediye Sinema Salonunda gerçekleşen kongreye, CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Muharrem Erkek, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi 24.Dönem Çanakkale Milletvekili M.Serdar Soydan, CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP 24. Dönem Milletvekili Al Sarıbaş, Geyikli Belediye Başkanı […]

CHP Ezine İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi’nde tek aday olan Serdar Eren, yeniden başkanlığa seçildi.

Belediye Sinema Salonunda gerçekleşen kongreye, CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Muharrem Erkek, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi 24.Dönem Çanakkale Milletvekili M.Serdar Soydan, CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP 24. Dönem Milletvekili Al Sarıbaş, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri ve partililer katıldı.

Saygı duruşunda ve İstiklal marşını okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığına Milletvekili Erkek seçildi.

Erkek kongrede yaptığı konuşmada, Türkiye gündeminde geniş yer tutan Reza Zarrab davasına ve vergi cenneti olan yerlerde kurulan şirketler ile buralardaki ticari faaliyetlere dikkat çeken Erkek, “Biliyorsunuz dünyada vergi cennet olarak görülen yerler ve ülkeler var. Buralarda vergi ya sıfır yada çok az. Bir Cumhurbaşkanının, bir Başbakanın çocukları, birinci derece yakınları ve yandaş iş adamları eğer kendi ülkelerinde vergi ödememek için vergi cennetlerinde şirketler kuruyorlarsa bu ciddi bir siyasi ahlak sorunudur. Bunu mutlaka sorgulamamız ve sorgulatmamız gerekir. Bu gerçeği her yerde paylaşmak zorundayız. Şunu sormalıyız. Siz niye meydanlarda herkese milli ve yerli olmayı tavsiye ederken, bütün vatandaşlara dolarlarınızı bozdurun, Türk parasına sahip çıkın, milli olun derken, kendi çocuklarınız niçin vergi cennetlerinde şirketler kuruyor ve bu offshore hesaplarında dolarları istifliyor. Bunu bir kere sormamız lazım, çünkü bu önemli konu ve önemli bir siyasi ahlak konusu. Zaten biz Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri olarak uzun yıllardan beri siyasi ahlak yasasının çıkması için parlamentoda mücadele ediyoruz. Ama maalesef bir türlü buna cüret edemiyorlar, cesaret edemiyorlar. 2006 yılında Kurumlar Vergisinde değişiklik yaptılar, bu hükümet bu Cumhurbaşkanı yaptı. Vergi cennet olan bu yerlerdeki şirketlerden %30 vergi alacağım dedi ama maalesef 11 yıl geçti fakat bu vergi cenneti ülkeler ve yerler belli olmadığı için, Bakanlar Kurulunda yayınlanmadığı için 11 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyük bir vergi kaybı söz konusu. Düşünebiliyor musunuz adil bir şekilde vergi toplamakla ödevli devleti yönetenler kasten görevlerini yerine getirmeyerek devletin vergi kaybına sebebiyet veriyorlar. Bunların hepsini yüksek sesle sorgulamaya devam edeceğiz.

Diğer bir konu Reza Zarrab konusu. Zaten Amerika’da ortaya çıkan gerçekler Türkiye’de de biliniyordu ama üstü örtülmüştü. Eğer biz 4 bakanı Yüce Divana gönderebilseydik, eğer biz Reza Zarrab’ı kendi ülkemizde yargılayabilseydik, o zaman itibarımızı da, saygınlığımızı da koruyor olacaktık. Ama maalesef gerçeklerin üstünü örttüler. Şimdi diyorlar ki biz yalnızca ticaret yapıyoruz. Tabi Ticaret yapabilirsiniz ama ticareti ahlaklı, basiretli yapmak önemlidir. İran’la yaptığınız ticarette Reza Zarraf niçin rüşvet dağıtıyor, Reza Zarraf gibi bir altın kaçakçısının bu ilişkilerde işi ne, eğer siz İran’la gerçekten ticaret yapıyorsanız, Zarraf’ın en yakın ortağı Zencari niçin İran’da idama mahkum edildi.

Ahlak çöktüğü zaman adalette çöker, hukuk da çöker işte o zaman ekonomi de çöker. Devletin temeli adaletse, işte devletin bekası asıl adalet çöktüğü zaman ciddi tehdit altındadır. Bu işleri yapanlar, bu kirli işlere girenler hiçbir zaman milli olamazlar, gayri millilerdir ve bu rüşvet ilişkilerini bu hırsızlıklarını, bu yolsuzluklarını da hiçbir zaman milli dava olarak öne sürmesi kabul edilemez. Bugün biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu ahlakın çöktüğü tek adamlık rejimine dur diyeceğiz. Bu gücümüz var, bunu Ezine’de ve Çanakkale’nin her köşesinde görüyoruz, Türkiye’de de görüyoruz. İşte ahlakın çöktüğü ve tek adamlık rejiminin yaşandığı ülkemizde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı çıktı dedi ki, 18 Mart törenlerinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuşamayacak. Maalesef bu iktidar, bu tek adam rejimi Çanakkale ruhuna aykırı bir şekilde, tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan 18 Mart’ı da istismar ediyor. Ama Çanakkale halkı buna asla müsaade etmiyor. Her 18 Mart akşamı fener alayında on binler Çanakkale için, Çanakkale Zaferi için, demokratik laik Cumhuriyet için bu 18 Martta da kimin konuşacağına tek adam değil, Ezine halkı, Çanakkale halkı karar verecektir. Ve biz 18 Mart akşamı Çanakkale halkının seçtiği Belediye Başkanı fener alayından sonra on binlerle birlikte konuşacaktır” dedi.

Erkeğ’in konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Dilek ve temenniler bölümünde yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

Tek liste ve blok şeklinde yapılan seçimle mevcut İlçe Başkanı Serdar Eren tekrar İlçe Başkanlığına seçilirken yönetim kurulu üyeliklerine, Erdinç Ceyhan, Mehmet Çınar, Feridun Elmas, Bürkan Ercan, Hüseyin Aşkın Gülşen, Orhan Gürer, Mehmet Ali Patuşoba, Halil Sevim, İsmail Özgün Sezen, Caner Şahin ve Orhan Yılmaz seçildi.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz