“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI
BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.   Babaoğlu mesajında şunları kaydetti.   “Tarih bilgeliktir. Bilgelik ışıktır ve insanların ve milletlerin her zaman yol bulmasına yardımcı olur. Tarihimiz kimliğimizdir. Kimliğimiz olmadan kişiliğimizi kaybederiz. Bunun içindir ki, her yıl Ezine’nin kurtuluşunu kutluyor, sadece anmakla kalmıyor, zaman geçtikçe daha […]

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Babaoğlu mesajında şunları kaydetti.

 

“Tarih bilgeliktir. Bilgelik ışıktır ve insanların ve milletlerin her zaman yol bulmasına yardımcı olur. Tarihimiz kimliğimizdir. Kimliğimiz olmadan kişiliğimizi kaybederiz.
Bunun içindir ki, her yıl Ezine’nin kurtuluşunu kutluyor, sadece anmakla kalmıyor, zaman geçtikçe daha iyi anlıyoruz.

Anlamalıyız, anlamazsak geleceğimiz gençliğimiz kimlikten yoksun kalır. Anlamalıyız, anladıkça ayağımızın altındaki topraklara daha iyi sahip çıkarız.

96 yıl önce Ezine’nin kurtuluşunda kendi Canlarını hiçe sayan Hafız Ahmet Efendi, Hafız Tevfik Efendi, Şükrü Bey, Çepelzade Ali Rıza Efendi, Cemal Çepeloğlu, Tikveşli Ali Bey, Rüstem Efe gibi isimleri bilinen ve bilinmeyen tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehid ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Allah onlardan ve yaptıklarından razı olsun.

Ezine’de binlerce Ezineli’ye kıyan Yunan işgalciler ve çeteleri ise tarih de biz de unutmadık unutmayacağız. Tarihte olup biteni unutarak geleceğe güvenle bakamayız; kin tutmadık tutmuyoruz.

 

Ancak sağlam barış köprüleri sağlam tarihi temeller üzerine kurulur. Bunun için geçmişi iyi hatırlamak zorundayız. Japonların Hiroşima’yı hatırladığı gibi. Fransızların, Almanların, İngilizlerin unutmadığı gibi, hatırladığı gibi biz de hatırlamalıyız, unutmamalıyız.

 

Tarihimizi unutmadık unutmayacağız. Atalarımız ve şehitlerimiz rahat uyusunlar. Arkalarından bilinçli bir nesil yetişti, yetişiyor ve yetişmeye devam edecek. Biz de belediye olarak bu konuda her zaman olduğu gibi eğitime katkı sağlamaya bilinçli nesillerin yetişmesine destek olmaya devam edeceğiz.

 

Herkes bilsin ki, tarihin verdiği bu bilinç ile çalıştık, çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Kimsenin kuşkusu olmasın ki, Türkiye 2023 hedeflerine ulaşacaktır. Ve yine kimsenin kuşkusu olmasın ki bu hedefler ile uyumlu olarak Ezine 2023 için plan ve programlarımız hazırdır. Yakında siz değerli hem şehrilerimizle bu plan ve programları paylaşacak ve sizlerin beğenisine sunacağız.

 

Bu gün her zamankinden daha çok umutluyuz. Gecenin en karanlık olduğu zaman gün doğmadan önceki zamandır. Tarihin kavşak noktası Ezine’nin de üzerine güneş doğmak ve geleceğe her zamankinden daha çok güvenle bakmak için çok az zaman kalmıştır.

 

Bu vesile ile başta Ulu Önder Atatürk ve Kahraman Türk Ordusunun geçmişteki tüm kahramanlarını saygı ve hürmetle yad ediyorum. Günümüzde de Baş komutanımızın önderliğinde terör ve baskılara karşı sürdürülen mücadelemizde şehid düşen tüm vatan evlatlarının aziz ruhları şad olsun. Tüm hemşehrilerimizi, tüm konuklarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

 

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz