Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

“BU YAZ SPORA BAŞLAMALISIN”
“BU YAZ SPORA BAŞLAMALISIN”

Ezine Belediyesinin sponsorluğunda, Gençlik ve Spor Hizmetleri Ezine İlçe Müdürlüğü ve Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen “Yaz Spor Okulları” törenle açıldı.   “Bu Yaz Spora Başlamalısın” sloganıyla ve “Atletizm, Basketbol, Jimnastik, Güreş, Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol, Satranç ve Halk Oyunları dallarında olmak üzere toplam 9 branşın yer aldığı yaz okulunun açılış töreninde sporculara […]

Ezine Belediyesinin sponsorluğunda, Gençlik ve Spor Hizmetleri Ezine İlçe Müdürlüğü ve Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen “Yaz Spor Okulları” törenle açıldı.

 

“Bu Yaz Spora Başlamalısın” sloganıyla ve “Atletizm, Basketbol, Jimnastik, Güreş, Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol, Satranç ve Halk Oyunları dallarında olmak üzere toplam 9 branşın yer aldığı yaz okulunun açılış töreninde sporculara Ezine Belediyesi tarafından temin edilen spor kıyafetleri dağıtıldı.

 

10 Antrenör eğitimci olarak yer aldığı ve toplam 457 öğrencinin başvuruda bulunduğu Yaz Spor Okullarına ilgi bir hayli yoğun oldu.

 

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda daha sonra İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Şahin tarafından bir konuşma yapıldı.

 

Şahin konuşmasında şunları kaydetti.

 

“Çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak, yazın boş zamanlarını sporla değerlendirmek, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmak, Güçlü bir alt yapı oluşturmak amacıyla her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan yaz spor okullarımız tecrübeli öğretmen ve antrenörlerimiz nezaretinde sportif çalışmalarımız yürütülmektedir.

 

Yaz Spor Okulumuzda almış oldukları eğitimler sonrasında sporcu vasıflarına ulaşan çocuklarımızın antrenmanlara devam ettirilmeleri sağlanarak müsabık sporcu olmaları sağlanacaktır. Dolayısıyla İlçemizi, İlimizi ve Ülkemizi Uluslararası platformda temsil etme bakımından yaz spor okullarımızın birer fırsat olduğunu, bu fırsatı bütün çocuk ve gençlerimizin sporu bir yaşam kültürü olarak benimsemeleri yegâne amacımızdır.

 

Bu amaca ulaşabilmemiz için de ailelerimizin desteğine ihtiyacımız vardır. Sporun çocuklarımızın yaşamında sadece yaz dönemi faaliyeti olarak görülmemesi, okullar açıldığı zamanda çocuklarımızın spora yönlendirilmesi ve desteklenmesi çok önemlidir. Yaz spor okullarımızda farklı okullardan, farklı kültürlerden gelerek hep birlikte spor yapan çocuklarımız, gençlerimiz, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinmektedirler.

 

İlçemizde 05-18 Yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik Ezine Belediyesinin sponsorluğunda, İlçe Müdürlüğümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla, Atletizm, Basketbol, Cimnastik,  Güreş, Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol, Satranç ve Halk Oyunları dallarında olmak üzere toplam 9 branşta yaz spor okulumuz açmıştır. Açılan yaz spor okulumuzda 10 antrenör görevlendirilmiştir. Yaz spor okulumuzda 2017 yılında 171 sporcu açılan kurslarımıza katılmıştır. Bugün itibariyle 457 kurslarımıza öğrenci müracaat etmiş olup kayıtlarımız çoğu branşta dolmuştur.

 

Ezine Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak, yaz spor okulumuzda görevlendirilen antrenörlerimize ve iştirak eden, sporcu öğrencilerimize başarılı bir ve eğlenceli bir kurs dönemi geçirmelerini temenni eder, Spor Merkezlerimizin Ezine’miz için hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm Ezineli’li çocuklarımızı ve gençlerimizi ‘’BU YAZ SPORA BAŞLAMALISIN’’ sloganıyla spora davet ediyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor Ezine Belediyesi açılış törenine tekrar hoş geldiniz diyor, tüm gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Konuşmanın ardından Kaymakam Ali İkram Tuna ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu tarafından sembolik olarak yaz spor okuluna katılan 2 öğrenciye spor kıyafetleri dağıtıldı.

 

Daha sonra Yaz Okulına katılan öğrencilerin gösteri sunumları yapıldı.

 

 

 

You must be logged in to post a comment.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz