TEVFİKİYE KÖYÜNDE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

TEVFİKİYE KÖYÜNDE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Bülent Turan “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”

Bülent Turan “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”

Ezine’de Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı

Ezine’de Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı

TOBB MARMARA BÖLGESİ ODA/BORSA BAŞKANLARI TOPLANTISINA BAŞKAN KAYA ÜZEN KATILDI

TOBB MARMARA BÖLGESİ ODA/BORSA BAŞKANLARI TOPLANTISINA BAŞKAN KAYA ÜZEN KATILDI

GAZİ’YE BİR ÖDÜL DAHA ; “Ezine Gazi Ortaokulu Atık Pil Toplama’da İl 1.si Oldu”

GAZİ’YE BİR ÖDÜL DAHA ; “Ezine Gazi Ortaokulu Atık Pil Toplama’da İl 1.si Oldu”

Bülent Turan ; “Bedelli Askerlik Eğitimi Çanakkale’mizin Ekonomisine Katkı Sağlayacak”
">
  Bülent Turan ; “Bedelli Askerlik Eğitimi Çanakkale’mizin Ekonomisine Katkı Sağlayacak”

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Binlerce gencimiz tarafından beklenen bedelli askerlik Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Düzenleme çerçevesinde 21 günlük eğitimin verileceği illerin başında Çanakkale’miz gelmektedir”.   Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve KHK’lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Bedelli askerlikle ilgili çalışmalarda sona gelindi. […]

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Binlerce gencimiz tarafından beklenen bedelli askerlik Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Düzenleme çerçevesinde 21 günlük eğitimin verileceği illerin başında Çanakkale’miz gelmektedir”.

   

  Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve KHK’lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Bedelli askerlikle ilgili çalışmalarda sona gelindi. Başvuru sayısına göre celp dönemi planlaması yapılacak. Konuyla ilgili çalışmalar devam ederken 21 günlük eğitimin nerede alınacağı da belirlenmeye başlandı.

   

  Bedelli askerlik hakkında açıklamalar yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Binlerce gencimiz tarafından beklenen bedelli askerlik Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. 21 günlük eğitimin 11 İl 13 Birlik’te yapılması planlanıyor.  Askeri Birliklerin arasında Çanakkale’mizde bulunan Ezine 3’üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ve 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı bulunmaktadır. Çanakkale’mize eğitim için gelecek olanlar aynı zamanda esnafımızdan alışveriş yaparak ekonomiye katkı sağlayacak. Askerlerimizin yakınları burada konaklayarak, gezerek hem turizmimize hem de ekonomimize destek olacak. Çanakkale’mizin peyniri, kirazı, şeftalisi, Bayramiç beyazı daha geniş kitleye ulaşacak” şeklinde ifade etti.

   

  İşte Bedelli Askerliğe Ait Ayrıntılar

   

  Askeri birliğe katılım sağlayacak asker adaylarının sabırsızlık içerisinde beklediği Bedelli Askerlik hususunda dair bütün ayrıntılar netliğe kavuşarak gün sayısı, yaş ve ücret açıklandı. Alınan karar doğrultusunda; Bedelli Askerlik ücreti 15 bin TL olurken, yaş sınırı 25 ve gün sayısı ise 21 gün olarak kesinlik kazandı. Öte yandan Bedelli Askerlik uygulamasından yararlanacak vatandaşların hangi birliklerde ve nerede Temel Eğitim alacakları hususunda taslak çalışma gerçekleştirildi. Aynı zamanda bu uygulamaya başvuru işleminde bulunmak isteyen asker adayları yasanın Resmi Gazete üzerinden yayımlanmasından itibaren 3 ay içerisinde başvuru imkanı elde edebilecekler.

  Bununla birlikte kesin başvuru sayısının Kasım ayında kesinlik kazanması beklenirken, yapılan başvuru sayısının fazla olması halinde ise Kara Kuvvetleri’nin yanı sıra İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Eğitim Komutanlıklarının da devreye alınabilme durumu ifade ediliyor. Hayata geçirilen uygulamadan toplamda 1 milyon 340 bin vatandaşın yararlanabileceği Bedelli Askerlik hangi birliklerde eğitim verilecek?

  İşte, yaklaşık 400 bin civarında başvuruların beklendiği ifade edilen ve 21 gün süresince verilmesi planlanan Bedelli Askerlik kışlaları.

   

  3’üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı    –   Ezine-Çanakkale

  116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı      –   Çanakkale

  1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı            –   Manisa

  1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı     –   Aydın

  3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı        –   Antalya

  5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı           –   Sivas

  9’uncu Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı     –   Bilecik

  10’uncu Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı   –   Bornova-İzmir

  15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı          –   Amasya

  48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı            –   Tokat

  58’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı            –    Burdur

  59’uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı        –    Erzincan

  Jandarma Muhabere Eğitim Tb. Komutanlığı  –  Seferihisar-İzmir

   

   

  • Yorumla

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz