Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI ÜYESİ KOBİLERE YENİ NEFES
 • Ana Sayfa » Genel
 • 6 Nisan 2018 - 15:07:45
">
  ÇANAKKALE TİCARET BORSASI ÜYESİ KOBİLERE YENİ NEFES

  Nefes Kredisi: Yıllık faiz oranı yüzde 12’nin altında, 6 ay geri ödemesiz, 18 ay vadeli kredi!   Çanakkale Ticaret Borsası KOBİ’lerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması amacıyla TOBB Nefes Kredisi Kapsamında Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ile protokol gerçekleştirdi. Düşük faiz oranlarıyla geçtiğimiz sene KOBİ’lere cansuyu olan TOBB Nefes Kredisi Projesi bu sene 18 aya uzatılan vadesi ile […]

  Nefes Kredisi: Yıllık faiz oranı yüzde 12’nin altında, 6 ay geri ödemesiz, 18 ay vadeli kredi!

   

  Çanakkale Ticaret Borsası KOBİ’lerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması amacıyla TOBB Nefes Kredisi Kapsamında Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ile protokol gerçekleştirdi.

  Düşük faiz oranlarıyla geçtiğimiz sene KOBİ’lere cansuyu olan TOBB Nefes Kredisi Projesi bu sene 18 aya uzatılan vadesi ile yeniden geliyor.

   

  Borsa Başkanı S.Kaya ÜZEN bugünden itibaren Borsamıza üye KOBİ’lerimiz Borsamızdan alacakları üyelik belgesi ile çalıştıkları banka şubesine başvurabilecekler. Nefes Kredisi faizimiz aylık yüzde 0.99 olacak. Bir üyemiz azami 150 bin lira kredi kullanabilecek. Ve kredi 12 eşit taksitli olacak. Kredi vadesi, ilk 6 ay geri ödemesiz, takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplam 18 ay olacak. Kredinin %85’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak. Yani KOBİ’lerimizin çok ciddi bir teminat sıkıntısı olmayacak.

   

  Normalde bugün paranızı bankaya mevduata koysanız bankadan %15 mevduat faizi alıyorsunuz. Ama Nefes Kredisi kullanınca aylık 0.99, yıllık yüzde 11.88 faiz ödeyeceksiniz. Yani KOBİ’lerimiz mevduat faizinden 3 puan aşağıda kredi kullanabilecek” dedi.
  Başkan ÜZEN devamla TOBB Nefes Kredisi kapsamında ülke genelinde toplamda KOBİ’lere 5 milyar kredi kullandırıp, faiz yükünden 400 milyon liraya yakın tasarruf etmelerinin sağlanacağını, KOBİ’lerin ve Türkiye’nin kazanacağını söyledi.

   

  Çanakkale Ticaret Borsası olarak 2.250.000,00 TL kaynak yaratıldığını belirten Başkan Üzen TOBB tarafından da 2.850.000,00TL kaynak aktarılarak toplamda 5.100,000,00 TL lik kaynağın borsa üyesi KOBİ’lere kullandırılacağını ifade etti.

   

  Nefes Kredisinden faydalanmak isteyen üyelerimiz Borsamızdan alacakları “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu” için ibareli faaliyet belgesi ile bankaya müracaat edeceklerdir. Nefes Kredisi KGF’nin vereceği kefalet ile kullandırılacağı için bankaların risk primleri de sıfırlanmış oluyor. KGF de Portföy Garanti Sistemi ile kendisine yapılan başvuruları aynı gün içerisinde sonlandıracak. Böylelikle işletmeler günler içerisinde kredilerini kullanmış olacak.
  Bankalar, KOBİ’nin TOBB Nefes Kredisi başvurusunu alacak, KGF ile birlikte krediye uygunluğu değerlendirecek. Değerlendirme süreci olumlu sonuçlanırsa; bankalar, KOBİ’ye TOBB Nefes Kredisi kullandıracak.

   

  Bankaların TOBB Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının %0,03’ü (onbinde üç) ile sınırlı olacak. Dolayısıyla bankalar 51 TL’nin üzerinde masraf almayacak. Üyeler düşük faiz ve uzatılmış yeni vadenin yanı sıra düşük masraftan da yararlanacak.
  Başkan ÜZEN “KOBİ’lerimizin faaliyetlerinde onlara destek niteliğindeki bu yeni kaynağın üyelerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz