Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Çanakkale’de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü
 • Ana Sayfa » Genel
 • 6 Ekim 2017 - 05:33:38
">
  Çanakkale’de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Çanakkale Şube Müdürlüğü tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Çanakkale Esenler Mahallesinde bulunan 500. Yıl Parkında gerçekleşen ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Çanakkale Şube Müdürü Mevlüt Özyanık, Çanakkale Hayvan Severler Derneği Başkanı Tuğçe Özçelik ve hayvanseverlerin katıldığı etkinlikte parkta bir alana kedi-köpek evi ve mama […]

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Çanakkale Şube Müdürlüğü tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

  Çanakkale Esenler Mahallesinde bulunan 500. Yıl Parkında gerçekleşen ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Çanakkale Şube Müdürü Mevlüt Özyanık, Çanakkale Hayvan Severler Derneği Başkanı Tuğçe Özçelik ve hayvanseverlerin katıldığı etkinlikte parkta bir alana kedi-köpek evi ve mama kapları konuldu.

  Gün dolayısıyla açıklamada bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Çanakkale Şube Müdürü Mevlüt Özyanık, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla müdürlüğümüz ile Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Karadenizliler Derneğinin işbirliği ile etkinlik düzenledik. Müdürlüğümüz olarak gün dolayısıyla Çanakkale’de sokak hayvanlarının çok yoğun yaşadığı ve bulunduğu bölgelere onların yuva, barınma ihtiyaçlarını karşılamak için kedi ve köpek evleri kuruyoruz. Ayrıca sokak hayvanlarımızın gıda ihtiyaçlarını karşılamak için mama kapları koyduk ve ayrıca hayvan sever vatandaşlarımıza da mama kapları dağıtıyoruz. Böylelikle sesi olmayan ve sahipsiz hayvanlarımızın sesi olmak gayretiyle sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’nun da vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda Çanakkale’de özellikle sokak hayvanlarımızın bakım ihtiyaçlarını ve buna benzer diğer ihtiyaçlarını karşılayabilmek için özverili bir şekilde çalışmaktayız. Bu çalışmalarımıza başta Çanakkale Belediyesi olmak üzere Çanakkale Karadenizliler Derneği ile hayvan severlerimizde destek vermektedirler. İnşallah yapılan çalışmalar sadece Çanakkale merkezde değil, tüm ilçelerimizi kapsayacak şekilde devam etmektedir. Ayrıca ilimizin insan akışının çok yoğun olduğu değişik bir çok noktasına da afişlerimizi astık ve buralarda broşürlerimizin dağıtımını gerçekleştirdik” dedi.

  Çanakkale Hayvanseverler Derneği Başkanı Tuğçe Özçelik ise yaptığı açıklamada, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla çeşitli etkinliklerin yapıldığını belirterek, “ Bu etkinliklerden bir tanesi de Doğa Koruma ve Milli Parklar Çanakkale Şube Müdürlüğü tarafından bulunduğumuz alanda ve ilimizin bir çok farklı noktasında sokakta yaşayan hayvanlarımız için tasarlanmış kedi ve köpek evlerimiz konulmakta. 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları günü bir günle sınırlı değildir. Daimi bir süreçtir. Sorumluluklar daimi olarak süregelecektir. İhtiyaçlar sürdüğü sürece üzerimize düşeni yapmakla yükümlüyüz. Kurumlarda ve gönüllülerde aynı şekilde. Çok güzel oldu bugünkü etkinlik. Duyarlılıklarından dolayı başta Doğa Koruma ve Milli Parklar Çanakkale Şube Müdürlüğüne, katkı sunanlara ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz