Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Canan Karatay ; “ Hazımsızlığa ve Kemik Erimesine Karşı Ezine Peyniri Yiyin”
 • Ana Sayfa » Genel
 • 10 Nisan 2018 - 16:12:17
">
  Canan Karatay ; “ Hazımsızlığa ve Kemik Erimesine Karşı Ezine Peyniri Yiyin”

  İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Ezine İlçe Kaymakamlığı ve Ezine 75. Yıl İlkokulu tarafından düzenlenen ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifika törenine katılmak üzere Ezine’ye geldi.   Ezine’de Belediye ve Ezine Kaymakamlığını ziyaret eden Prof. Dr. Canan Karatay, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve Ezine Kaymakamı Haluk Babaoğlu ile bir araya geldi.   […]

  İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Ezine İlçe Kaymakamlığı ve Ezine 75. Yıl İlkokulu tarafından düzenlenen ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifika törenine katılmak üzere Ezine’ye geldi.

   

  Ezine’de Belediye ve Ezine Kaymakamlığını ziyaret eden Prof. Dr. Canan Karatay, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve Ezine Kaymakamı Haluk Babaoğlu ile bir araya geldi.

   

  Karatay ziyaretlerin ardından Ezine 75. Yıl İlkokulu’na geçti. Okul yönetimi ve öğrenciler ile bir araya gelen Prof. Dr. Canan Karatay, sertifika töreni öncesinde okulun 4’üncü sınıf öğrencileri Liva Nur Çakmak ve Başak Ezdemir ile okul bünyesinde yöresel ve organik ürünlerin satışının yapıldığı okul kooperatifini gezdi.

   

  KARATAY GÖZ YAŞLARINA HAKİM OLAMADI

   

  Kooperatifte 4’üncü sınıf öğrencisi Başak Ezdemir tarafından, Prof. Dr. Canan Karatay’a ‘ilkokulu hangi okulda, hangi şehirde okudunuz ve ilk okul öğretmeninizi hatırlıyor musunuz?’ sorusu soruldu. Soru karşısında kısa bir süre duraksayan Canan Karatay gözyaşlarına hakim olamayarak, “İlkokulu Elazığ’da okudum. Atatürk İlkokulu mezunuyum. Öğretmenim de çok sevdiğim, nur içinde yatsın Kerim Köse’dir. Hiç insan öğretmeninin adını unutur mu? Beni ağlatmayın çocuklar, ben zaten duygusalım” dedi.

   

  KİBRİT KUTUSU KADAR DEĞİL AVUÇ İÇİ KADAR PEYNİR YİYİN

   

  Basın mensuplarının Ezine peyniri ile ilgili sorusu üzerine düşüncelerini açıklayan Prof. Dr. Canan Karatay, “Ezine peyniri şirden mayayla yapılan en sağlıklı beyaz peynirdir. Ezine peyniri tam yağlı, tam kaya tuzuyla yapılan ve de 6 ay mayalanması doğal olan en sağlıklı peynirdir. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Ben avuç içi kadar diyorum, Niçin avucunuz içi kadar diyorum; ‘Çünkü kibrit kutusuna savaş açmış insanım. Kibrit kutusu kadar peynir yiyin demekten Türkiye’yi, Türk insanını besinsiz bıraktılar. Onu söylüyorum. Onun için tam yağlı çok önemli. Çünkü tam yağlı demek, işte koyun ve keçi sütünden yapılıyor. Onların yağı da hayvansal yağ, en sağlıklı yağdır. İşlenmemiş olduğu zaman o yağda da 30 türlü yağ bulunur. Hayvansal yağın içinde de Omega-3, Omega-6, Omega-9 vardır.  Bir hayvansal yağın içinde sayamadığımız kadar 30 türlü yağ çeşidi vardır” dedi.

   

  HAZIMSIZLIĞINIZ VARSA İLAÇ YERİNE EZİNE PEYNİRİ YİYİN HEMEN GEÇER

   

  Konuşmasının ardından öğrenciler ile birlikte Ezine peynirinin tadına da bakan Karatay, burada vatandaşlara peynir yemeleri yönünde çağrıda bulunarak, bunun sebebini ise şu şekilde açıkladı:

   

  “En sağlıklı protein, en sağlıklı yağ ve en sağlıklı kalsiyum kaynağıdır. Peynir yiyen bir ülkede, peynirle beslenen kişilerde Osteoporoz (Kemik Erimesi) olmaz. Türkiye’de sende Osteoporoz var diye senelerce hanımlara hormonlar, ilaçlar verildi. İşte efendim bu peynir hepsinin yerine geçer. Hanımlarda beylerde, Osteoporozu önlemek için bol bol yiyin diyorum. Osteoporoz, kemik erimesidir. Kemik erimesi, diz ağrıları ve eklem ağrılarını önlemek için bol bol peynir yiyerek önlemiş olursunuz. Çünkü aynı zamanda da doğal probiyotiktir. 6 ay süreyle bekletildiği zaman en doğal probiyotiktir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hazımı güçlendirir. Eğer bir hazımsızlığınız varsa oturup bilmem ne ilacı alacağınıza iki dilim, iki lokum Ezine peyniri yiyin hemen şişkinliğiniz geçer.”

   

  Konuşmasının ardından Prof. Dr. Canan Karatay, 75. Yıl İlkokulunca düzenlenen ve protokol üyelerinin katıldığı ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifika törenine katıldı.

   

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz