“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

Çomü’de Fetö/pdy Bağlantılı 328 Personelin İlişiği Kesildi
  • Ana Sayfa » Genel
  • 6 Ocak 2018 - 06:04:36
Çomü’de Fetö/pdy Bağlantılı 328 Personelin İlişiği Kesildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, yapılan mücadele kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile bağlantısı olduğu belirlenen toplam 328 personelin üünüversite ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Terzioğlu Yerleşkesi’ndeki restoranda düzenlenen toplantıda, üniversitenin 2017 yılını değerlendirdi. Akademik çalışmaların desteklenmesi, kalitenin yükseltilmesi, […]

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, yapılan mücadele kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile bağlantısı olduğu belirlenen toplam 328 personelin üünüversite ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Terzioğlu Yerleşkesi’ndeki restoranda düzenlenen toplantıda, üniversitenin 2017 yılını değerlendirdi. Akademik çalışmaların desteklenmesi, kalitenin yükseltilmesi, yapısal ve fiziksel ihtiyaçların giderilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını anlatan Acer, geçen yıl da FETÖ ile ilgili soruşturmalara devam ettiklerini bildirdi.

 “Büyük bir temizlik sürecinin tamamlandığı yıl oldu”

Toplantıya, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, rektör yardımcıları ve basın mensupları katıldı.
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) karşı verdikleri mücadeleye de değinen Rektör Acer, “2011-2015 yılları arası biliyorsunuz FETÖ yapılanması anlamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin yaşadığı talihsiz bir dönemdi. Burası maalesef epey yuvalanılmış birkaç üniversiteden bir tanesiydi. Baştan beri kararlılığımız tamdı. Kim zararlı unsurların uzantısı haline gelmişse, üniversitemizden temizlenmesine gayret gösterdik. Bu anlamda 2017 yılı bu soruşturmaların büyük oranda yapıldığı, üniversitemizin büyük bir temizlik sürecinin aşağı yukarı tamamlandığı bir yıl oldu. Oluşturduğumuz soruşturma komisyonları halen çalışmalarına devam ediyor. Komisyonlar lağvedilmiş değil. Halen inceledikleri hususlar var. Kim gerçekten bu tür yapılarla ilişkili olduğu tespit edilirse, başta FETÖ olmak üzere, başka terör yapılanmalarıyla ilişkisi olduğu komisyonlar marifetiyle tespit edilip üniversitemizle ilişkileri kesilecektir” dedi.

“328 kişinin Üniversite ile ilişiğini kestik”

Acer, ÇOMÜ’nün daha önceki dönemde yaşadığı bu talihsizliği üzerinden atabilmiş bir üniversite olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Bu çok dikkat ve çaba gerektiren olağanüstü bir dönemdi. Halen daha içinde bulunduğumuz bir dönem bu. Rakamlar gerçekten büyük. 207 öğretim elemanı, 77 idari personel üniversitemizden ihraç oldu. Toplamda şirket çalışanlarıyla beraber 328 kişiyle üniversitemizin ilişiğini kestik. Şunu kimse iddia edemez; ben de dahil olmak üzere ‘ÇOMÜ, bu yapıyla ilişkili olan, bir iltisakı, üyeliği olan herkesi tespit ettik ve üniversitemizle ilişiğini kestik.’ diyemeyiz. Bunu diyebilmemiz için yargı süreçlerinin büyük oranda sonuçlanması, bu bilgilerin ortaya çıkması gerekiyor.”

Bütün bunların, bundan sonra yeni durumların ortaya çıkmayacağı anlamına gelmeyeceğini vurgulayan Acer, “Ama biz elimizdeki bilgiler bağlamında hem üniversitemiz içerisinden hem de devletin ilgili kurumlarından bize gelen bilgiler anlamında ne elde edebildiysek ne mevcutsa onun üstüne gerekeni yaptık ama dediğim gibi yani bu yüzde 100 sonuçlanmış bir süreçtir diyemeyiz.” değerlendirmesini yaptı.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz