EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

ÇTB MECLİSİNİN ONUR KONUĞU; TÜRKİYE YATIRIM DESTEK VE TANITIM AJANSI
 • Ana Sayfa » Genel
 • 31 Mart 2018 - 08:19:44
">
  ÇTB MECLİSİNİN ONUR KONUĞU; TÜRKİYE YATIRIM DESTEK VE TANITIM AJANSI

  Çanakkale Ticaret Borsası Meclisi; dönemin son Meclis Toplantısını 29.03.2018 Perşembe günü saat:15.30’ da Ticaret Borsası Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.   1 Nisan 2018 Pazar günü Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri yapılacak olan ÇTB Meclisinin son toplantısına onur konuğu olarak Türkiye’deki yatırımları teşvik etmek ve tanıtmak amacıyla kurulan Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın Başkan […]

  Çanakkale Ticaret Borsası Meclisi; dönemin son Meclis Toplantısını 29.03.2018 Perşembe günü saat:15.30’ da Ticaret Borsası Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

   

  1 Nisan 2018 Pazar günü Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri yapılacak olan ÇTB Meclisinin son toplantısına onur konuğu olarak Türkiye’deki yatırımları teşvik etmek ve tanıtmak amacıyla kurulan Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın Başkan Yardımcısı Ahmet İhsan Erdem, Proje Direktörü Zahid Tuncel ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran katıldı.

   

  Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Meclis Başkanı Abdullah Deniz heyete Borsa Meclis üyelerini tanıttı. Borsanın yapısı, komiteleri ve üyeleri ile ilgili bilgiler veren Abdullah Deniz Çanakkale Ticaret Borsasının son meclis toplantısına iştiraklerinden dolayı Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansına teşekkür etti.

   

  Abdullah Deniz devamla Boğaz köprüsünün çok doğru ve geç kalınmış bir karar olduğunu belirterek ilin gelişmesi için ne denli önemli olacağının altını çizdi. Ayrıca Ulaşım ile ilgili olarak Midilli petra limanı ile Ayvacık ilçemizde günübirlik seferler başlatılmasının ilimiz turizminin gelişmesi adına son derece yararlı olacağının bilgisini verdi.

   

  Meclis Başkanı Abdullah Deniz Çanakkale’nin teşvik kapsamında hak etmediği bir yerde olduğunu ve bunu tüm Çanakkale olarak her platformda dile getirdiklerini ifade etti. Deniz ayrıca ülkemizin enerji sektöründeki açığın bilincinde olarak, mevcut termik santrallerde verimlilik çalışması yapılarak gerekirse kw’larının yükseltilmesi gerektiğini belirterek Termik santrallerin sıklıkla her yere yapılmaması gerektiğinin altını çizdi.

   

  Çanakkale Onsekizmart Üniversitesinin il olarak önemine değinen Başkan Deniz üniversitemizin daha da geliştirilerek öğrenci sayısının arttırılmasının ilin gelişimine olan katkısına vurgu yaptı. Gelibolu ilçesinde yeni fakültenin açılmasının ilçenin gelişimine ivme katacağını kaydetti.

   

   

  Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya ÜZEN ise heyete Çanakkale tarımı ve tarıma dayalı sanayisi hakkında detaylı bilgiler verdi. Başkan Üzen 2022 yılında tamamlanması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsünün Çanakkale’yi heyecanlandırdığını belirtti. Köprü projesi, geçtiğimiz günlerde yenilenen havaalanı projesi ve Borsa olarak önemsediğimiz Ezine Gıda İhtisas OSB’si projesi ile ilgili teşekkürlerini iletti.

   

  Yatırım olmadan zenginlik, istihdam, iş ve aş olmayacağını dile getiren Kaya ÜZEN, “Şirketlerimizin, KOBİ’lerimizin ayağına pranga olan birçok konuyu bu reformlarla çözüme kavuşturuldu. Sadece YOİKK platformunda değil, vergi indirimi, iflas erteleme, KDV, taşınır rehni, Ar-Ge ve patent gibi birçok alanda ardı ardına hayata geçen reformlar ile ilgili başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımıza ve hükümetimize Türk özel sektörü adına şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

   

  Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın Başkan Yardımcısı Ahmet İhsan Erdem Çanakkale iş dünyasının temsilcileri ile bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Borsa Meclisine teşekkürlerini iletti.  Başbakanlığa bağlı olarak çalışan ajansın, uluslararası yatırımlar için kurulduğunu, ancak Türkiye’deki yatırım ortamını iyileştirme noktasında da önemli bir görev üstlendiğini dile getiren Erdem, “Çanakkale’deki yatırım ortamını ve dinamizmi, sektörlerin birbirini besleyecek hammadde ve kalifiye insan gücünün varlığını büyük bir memnuniyetle müşahade ettiklerini ifade etti. Çanakkale iş dünyası ile yaptığımız bu toplantıda not aldığımız hususları en üst düzeydeki karar alıcılara arz edeceğiz” ifadelerini kullandı.

   

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz