Ezine Gıda İhtisas OSB’de Mesleki Eğitime GMKA’dan 750 Bin TL Hibe

Ezine Gıda İhtisas OSB’de Mesleki Eğitime GMKA’dan 750 Bin TL Hibe

TEVFİKİYE ARKEO- KÖY OLUYOR

TEVFİKİYE ARKEO- KÖY OLUYOR

10 ADIMDA OY KULLANMA REHBERİ

10 ADIMDA OY KULLANMA REHBERİ

Bülent Turan, STK ve Oda Temsilcileriyle Buluştu

Bülent Turan, STK ve Oda Temsilcileriyle Buluştu

Dumlupınar Faciasının Son Tanığı Akış Hayatını Kaybetti

Dumlupınar Faciasının Son Tanığı Akış Hayatını Kaybetti

ÇTSO Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Van Buluşmasına Katıldı
  • Ana Sayfa » Genel
  • 10 Mart 2018 - 18:07:27
ÇTSO Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Van Buluşmasına Katıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında TOBB, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Ticaret Borsası ve Van Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Van Buluşması” ’na ve “Van ve İlçeleri Ticaret ve Sanayi Odası-Ticaret Borsaları Müşterek Toplantısı” ’na katıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında düzenlenen ve […]

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında TOBB, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Ticaret Borsası ve Van Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Van Buluşması” ’na ve “Van ve İlçeleri Ticaret ve Sanayi Odası-Ticaret Borsaları Müşterek Toplantısı” ’na katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında düzenlenen ve 81 ilden Kadın Girişimcilerin bir araya geldiği toplantıda Çanakkale’yi İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Bahar Yurt, İcra Kurulu Üyesi Gülçin Semizoğlu ve Genel Sekreter H. Sema Sandal Temsil etti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu toplantının açılış konuşmasında, kadınların petrol ve doğal gazdan daha kıymetli hazineleri olduğunu belirterek, “Nüfusumuzun yarısı, yani 40 milyonu kadın olmasına rağmen iş gücü dışında kalan kadın sayısı yaklaşık 20 milyon. Toprağın altında değil, toprağın üstünde muazzam bir hazine yatıyor.” dedi.​

İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Yurt toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Necdet Takva’ya misafirperverlikleri ve TOBB Başkanım Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na böyle anlamlı bir günde ülkemizin her köşesinden gelen Kadın Girişimciler İcra kurullarını bir araya gelmesine vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Ülkemizde TOBB öncülüğünde kurulan İl Kadın Girişimciler Kurulları girişimciliğin desteklenmesi ve geliştirilmesi için rol model olmuştur. Bizler Kadın Girişimciler olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle yeni girişimcilere cesaret vermeye, yol göstermeye çalışıyoruz. Odamızın Yönetim Kurulu Başkanına ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize Çanakkale’de faaliyet gösteren girişimci kadınlarımıza verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu konuda bizlere güvenip destek vermeleri heyecanımızı ve isteğimizi arttırıyor” dedi.

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz