BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

ÇTSO VE MEYBEM İŞBİRLİĞİNDE İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITLARI SINAVI DÜZENLENDİ
">
  ÇTSO VE MEYBEM İŞBİRLİĞİNDE İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITLARI SINAVI DÜZENLENDİ

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde 8-9 Eylül 2018 tarihlerinde toplam 44 adayın katılımıyla İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik sınavları düzenledi.   Konuyla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Bilindiği üzere, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan, “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik”  13.02.2018 tarihli 30331 sayılı […]

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde 8-9 Eylül 2018 tarihlerinde toplam 44 adayın katılımıyla İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik sınavları düzenledi.

   

  Konuyla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Bilindiği üzere, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan, “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik”  13.02.2018 tarihli 30331 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Buna göre 05.06.2018 tarihinden itibaren ilgili yönetmeliğin 6. Maddesinin (d) bendi uyarınca  Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) Ulusal Yeterliliğine dayalı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından hazırlanan Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması, ayrıca yine ilgili yönetmeliğin 10. Maddesinn 1. Fıkrası uyarınca İşletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) veya Emlak Danışmanı (Seviye 4) ulusal yeterliliklerine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinden birine sahip olmaları zorunlu hale getirildi.

   

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, 2016 Haziran döneminden buyana en çok Mesleki Yeterlilik Sınavları düzenleyen Odaların başında geldiklerini  aldıklarını ifade eden Genel Sekreter Sema Sandal, İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik Sınavları hakkında şu açıklamalarda bulundu;

   

  “-İL TİCARET MÜDÜRLÜKLERİ, MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ OLMAYAN İŞLETMELERE ARTIK YETKİ BELGESİ VERMEYECEK,

   

  -NOTERLER, MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİNİ İBRAZ ETMEYENLERİN ALIM-SATIM İŞLMELERİNİ KABUL ETMEYECEK,

   

  -BELEDİYELER MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ İBRAZ ETMEYEN İŞLETMELERE RUHSAT VERMEYECEK”

   

  Genel Sekreter Sandal, Oda olarak sadece üyelerimizin değil Çanakkale’de faaliyet gösteren tüm esnafımızın ticari faaliyetlerini kolaylaştırmak üzere mevzuat değişikleri hakkında bilgilendirme ve gerekli çalışmaların yürütüldüğünü belirterek; İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik Sınavları mevzuat değişikliğinin birinci aşamasının sınavlarda belge almaya hak kazanmak olduğunu, ikinci aşamanın, İl Ticaret Müdürlüğünden “Yetki Belgesi” alınması olduğunu ve bu aşamadaki mevzuat değişikliğiyle ilgili olarak Çanakkale İl Ticaret Müdürlüğü işbirliğinde Eylül ayı sonunda Oda’da bilgilendirme toplantısı gerçekleştirileceğini ifade etti. 8-9 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen sınavlarda firmasını açarak desteklerini esirgemeyen Çanakkale Peugeot Bayii olan Başaran otomotiv yetkililerine gösterdikleri ilgi ve alaka için teşekkürlerini iletti.

   

   

   

  • Etiketler
  • Yorumla

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz