“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

CUMHURİYET ORTAOKULUNDA KARNE HEYECANI
  • Ana Sayfa » Genel
  • 27 Ocak 2018 - 10:26:32
CUMHURİYET ORTAOKULUNDA KARNE HEYECANI

Çanakkale’nin başarılı eğitim kurumlarından Cumhuriyet Ortaokulunda 2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi dolayısıyla tören düzenlendi. Törende başarılı öğrenciler ödüllendirildi. Tüm yurt genelinde olduğu gibi 2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi dolayısıyla Çanakkale’nin başarılı eğitim kurumlarından birisi olan Cumhuriyet Ortaokulunda da tören düzenlendi. Tören okulda yapılan deneme sınavında dereceye giren 5,6,7 ve […]

Çanakkale’nin başarılı eğitim kurumlarından Cumhuriyet Ortaokulunda 2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi dolayısıyla tören düzenlendi. Törende başarılı öğrenciler ödüllendirildi.

Tüm yurt genelinde olduğu gibi 2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi dolayısıyla Çanakkale’nin başarılı eğitim kurumlarından birisi olan Cumhuriyet Ortaokulunda da tören düzenlendi.

Tören okulda yapılan deneme sınavında dereceye giren 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine başarı belgeleri verildi.

Ardından 1. dönemde başarı derecesine göre okulda dereceye giren öğrencilere karne ve başarı belgeleri verildi.

Daha sonra okul Müdürü İbrahim Engel bir konuşma yaptı. Engel konuşmasında şunları kaydetti.

“Bu günden itibaren 2017/2018 eğitim öğretim yılı 1.yarıyılı tamamlamış bulunuyoruz. Bugün alınan karneler öğrencilerin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır.
Sevgili Öğrenciler, başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir faktördür. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir. Ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır. Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvenmedir. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Aslında her gün ve her an yaptığımız işi değiştirerek de dinlenebiliriz. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutur.
Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflerin eğitim yoluyla gerçekleşebileceği gerçeğini daima diri tutmalıyız. Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır. Unutmayınız ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz. Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman guru duyabilirsiniz.
Değerli Veliler, Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Çocuklarınızın başarısızlığını problem yapmayın, başarılarını da abartmayın. Karnenin bir sonuç olduğunu unutmayın. Problemlerinizi bir aile sıcaklığı içinde çözmek, çocuklarınızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuzdur.
Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarıma, bir dönem boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm velilerimize sağlık başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.”

Konuşmanın ardından tören sona erdi. Törenin ardından öğrenciler sınıflarında karnelerini sınıf öğretmenlerinin elinden aldılar.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz