Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Dünyanın en Büyük Mevlevihane’sinde 4.000 Kişilik İftar
 • Ana Sayfa » Genel
 • 23 Mayıs 2018 - 15:34:09
">
  Dünyanın en Büyük Mevlevihane’sinde 4.000 Kişilik İftar

  Dünyanın en büyük mevlevihanesi olan Gelibolu Mevlevihanesinde yaklaşık 4.000 kişinin katıldığı iftar programı düzenlendi. Tasavvuf Vakfı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tasavvuf Topluluğu ile Mevlana Öğretisi ve Gelibolu Mevlevihane’sini Tanıtma ve Yaşatma Derneği tarafından Dünyanın en Büyük Mevlevihane’sinde İftar Programı düzenledi. Gelibolu Mevlevihane’sinin bahçesinde verilen iftar programına, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai […]

  Dünyanın en büyük mevlevihanesi olan Gelibolu Mevlevihanesinde yaklaşık 4.000 kişinin katıldığı iftar programı düzenlendi.

  Tasavvuf Vakfı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tasavvuf Topluluğu ile Mevlana Öğretisi ve Gelibolu Mevlevihane’sini Tanıtma ve Yaşatma Derneği tarafından Dünyanın en Büyük Mevlevihane’sinde İftar Programı düzenledi.

  Gelibolu Mevlevihane’sinin bahçesinde verilen iftar programına, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Evreşe Belde Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ve yaklaşık 4.000 kişi katıldı.

  Programda, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tasavvuf Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Halit Kuşku, Dünyanın en büyük Mevlevihane’si olan Gelibolu Mevlevihane’siyle ilgili bilgi verdi.

  Gelibolu Mevlevihanesinin yanındaki eskiden Mevlevihaneye ait olan ana kapıların ve müştemilatının yer aldığı yaklaşık 14000 metrekarelik alanın tekrar Vakfa kazandırılması ve bahse konu yerin aslına uygun bir şekilde yeniden ihya edilerek bir külliye ve kültür merkezi şeklinde vatandaşın hizmetine sunulması için Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünce başlatılan çalışmalardan dolayı Vali Orhan Tavlı ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a teşekkür etti.

  İftardan önce konuşma yapan Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ, 10’uncu kez bu mutluluğu yaşamanın, bu aşkı ve muhabbeti görmenin çok güzel bir duygu olduğunu belirtti. Özbağ, ‘Allah, ilelebet bu vatanımızda devamlı eylesin, göstersin. Bizden sonra gelecek çocuklarımız da bu mutluluğu, bu tadı, bu hazzı, bu birliği, bu beraberliği, bu şuuru yaşasın inşallah dedi.

  Mevlevihane bahçesinde toplanan vatandaşlar için iftar saatine kadar ney ve enstrümantal ilahi dinletisi gerçekleştirildi. Akşam ezanıyla birlikte oruçlar açıldı ve iftar yapıldı. İftar ve ikramların ardından Mevlevihane içerisinde devam eden programda, Mesnevi okumaları ve sema gösterisi gerçekleştirildi. Program, dua yapılmasıyla sona erdi.

   

   

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz