BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

“Ekmek bizim kutsalımızdır”
 • Ana Sayfa » Genel
 • 13 Şubat 2018 - 10:39:03
">
  “Ekmek bizim kutsalımızdır”

  Türk Metal Sendikası Biga 1. Nolu Şube Başkanı Osman Akkurt, yıllardır ekmek davasına devam eden bir kişi olduğunu söyledi.   Akkurt, yaptığı yazılı açıklamada, yıllardır tüm mesai arkadaşları ile birlikte ekmek uğruna alın teri akıttıklarını belirterek, “Çünkü EKMEK BİZİM KUTSALIMIZDIR. Ekmeğimize ekmek teknemize ‘el uzatanlar’ ‘dil uzatanların hep karşısında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” […]

  Türk Metal Sendikası Biga 1. Nolu Şube Başkanı Osman Akkurt, yıllardır ekmek davasına devam eden bir kişi olduğunu söyledi.

   

  Akkurt, yaptığı yazılı açıklamada, yıllardır tüm mesai arkadaşları ile birlikte ekmek uğruna alın teri akıttıklarını belirterek, “Çünkü EKMEK BİZİM KUTSALIMIZDIR. Ekmeğimize ekmek teknemize ‘el uzatanlar’ ‘dil uzatanların hep karşısında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

  BİGAZETE isimli yayın organında kendisi ve sendikasının isminin kullanıldığını vurgulayan Akkurt, şöyle devam etti:

  “Bu yayın organın yaptığı haberlerde işçi kardeşlerimin sofrasındaki ekmeğe “dil” uzatılmıştır. Bu yazıda birilerinin ticari çıkarlarına muhasebecilik yapılarak binlerce işçi kardeşimin ekmeğine ve ekmek ocağımıza “dil” uzatılmıştır. Türk işçisi kardeştir. Bigalısı, Çanlısı bu toprakların bütün emekçileri aynı saftadır. Kimse bizi oralı buralı diye bölemez, davamız bir, bayrağımız bir, ülkümüz birdir. Bizim soframızdaki her ekmeğin üzerinde helal alın terimiz vardır. Kimseyi ekmeğimizle oynatmayız. İşçinin helal ekmeğine kimse haram katamaz. Müsaade etmeyiz. İşçi kardeşlerimizin sofrasındaki ekmek hamur olamaz, çamur olamaz. Ekmeğin hamuruna, çamuruna firmaların ticari rantlarına emekçileri alet etmek gazetecilik değildir.”

  “Türk Metal Sendikası olarak verdiğimiz onurlu mücadelemiz ile işverenimiz İÇDAŞ’ın ve bağlı olduğu MESS’in de  olumlu yaklaşımı sonucunda işçi kardeşlerimizin ekmeğini bu yıl %28 büyüttük” diyen Başkan Osman Akkurt, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

  “İmzaladığımız yüz yılın sözleşmesi ile ilgili tüm bilgileri Bigazete ile paylaşmamıza rağmen bir satır dahi haber yapma gereği duymadan, sözleşmenin mürekkebi kurumadan, üstelik şahsımın ve sendikamın adı kullanılarak ekmeğimize “dil” uzatılması bizi derinden yaralamıştır. Türk Metal Sendikası Biga Şube Başkanı olarak belirtmeliyim ki;  ülkemiz ekonomisi için yaptığımız üretimle, akıttığımız alın teriyle, işyerimiz İÇDAŞ’la ve soframızdaki  helal ekmekle gurur duyuyoruz.”

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz