Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

ENERJİDE DEV İŞBİRLİĞİ : “LUKOIL, TÜRKİYE YATIRIMINI MİLLER HOLDİNG İLE BÜYÜTTÜ”
 • Ana Sayfa » Genel
 • 21 Eylül 2017 - 17:02:07
">
  ENERJİDE DEV İŞBİRLİĞİ : “LUKOIL, TÜRKİYE YATIRIMINI MİLLER HOLDİNG İLE BÜYÜTTÜ”

  LUKOIL GENEL MÜDÜRÜ ARASH REPAC:  “LUKOİL-MİLLER İŞBİRLİĞİ TÜRKİYE’YE VERDİĞİMİZ ÖNEMİN GÖSTERGESİ” MİLLER HOLDİNG BAŞKANI MERT MİLDON: “LUKOİL-MİLLER İŞBİRLİĞİ BÜYÜYEREK DEVAM EDECEK” GALATASARAYLI RODRIGUES’E İLGİ BÜYÜKTÜ Dünyanın en büyük akaryakıt üreticilerinden Lukoil, 1 milyar doları bulan Türkiye yatırımlarını, Çanakkale’nin en köklü şirketi Miller Holding ile işbirliği yaparak daha da artırdı. Anlaşma ile Lukoil, bölgenin akaryakıt pazar […]

  LUKOIL GENEL MÜDÜRÜ ARASH REPAC: 

  “LUKOİL-MİLLER İŞBİRLİĞİ TÜRKİYE’YE VERDİĞİMİZ ÖNEMİN GÖSTERGESİ”

  MİLLER HOLDİNG BAŞKANI MERT MİLDON:

  “LUKOİL-MİLLER İŞBİRLİĞİ BÜYÜYEREK DEVAM EDECEK”

  GALATASARAYLI RODRIGUES’E İLGİ BÜYÜKTÜ

  Dünyanın en büyük akaryakıt üreticilerinden Lukoil, 1 milyar doları bulan Türkiye yatırımlarını, Çanakkale’nin en köklü şirketi Miller Holding ile işbirliği yaparak daha da artırdı.

  Anlaşma ile Lukoil, bölgenin akaryakıt pazar lideri Miller Holding’e ait 6 istasyonu bayi ağına katarken, bu sene 50’nci yaşını kutlayan Miller Holding de Lukoil’ın, “perakendedeki en büyük bayisi” oldu. Lukoil Genel Müdürü Arash Repac, Lukoil-Miller işbirliğinin Türkiye’ye verilen önemin göstergesi olduğuna dikkat çekerek,  “Türkiye’deki yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz” dedi. Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon ise “Yarım asırlık akaryakıt tecrübemizi, dünya devi ile birleştirdik. Dünyanın en büyük petrol platformlarına ve rafinerilerine sahip Lukoil, Türkiye’deki birçok akaryakıt dağıtım şirketinin de ana tedarikçisi. Biz aslında bu işbirliği ile üreticinin gücünü doğrudan müşterilerimizle ile buluşturmayı da başardık. Bu işbirliği, Çanakkale ve İstanbul başta olmak üzere başka yerlerde de büyüyerek devam edecek ve 2023 yılına kadar toplam 20 akaryakıt istasyonunu hizmete alacağız” diye konuştu.

  Enerjide dev Rus – Türk işbirliği, Çanakkale’de, Miller Holding’in Dardanos Akaryakıt Tesisi’nin açılış töreni ile hayat buldu. Renkli görüntülere sahne olan törene AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Kepez Belediye Baikanı Dr. Ömer Faruk Mutan, Lukoil’den Genel Müdür Arash Repac, Ticari Direktör Zaur Jalilov, Genel Müdür Yardımcısı Ercan Aydemir, CFO İsmail Kerimov, Yatırım Müdürü Ahmet Ural, Türkiye Satış Müdürü Tunçkan Yalnız, Bölge Müdürü Ezgi Canbul,  Pazarlama Müdürü Ulaş Koç, Baş Hukuk Müşaviri Oğuz Sami Sarıkaya, Saha Müdürü Caner Can, Yatırım Koordinatörü Murat Şen, Yatırım Mühendisi Mert Okay ve LPG Mühendislik Koordinatörü Süleyman Oran katılırken,  Miller Holding’den de Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Mildon katıldı. 

  RODRIGUES’DEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

  Törenin en ilgi gören konuğu ise Lukoil tesislerinde, yüzde 8 indirim sağlayan ‘Taraftar Kart’ uygulamasını tanıtmak için gelen Galatasaray’ın ünlü forvet oyuncusu Garry Rodrigues oldu. Futbol toplarını imzalayan ve istasyonda futbol toplarıyla gösteri yapan Rodrigues ile taraftarların sevgi gösterileri, fotoğraf çektirme yarışı renkli görüntülere sahne oldu.

  “TÜRKİYE’YE YATIRIMIMIZ KATLANARAK DEVAM EDECEK”

  Lukoil, günlük 2,2 milyon varil üretimi, dünya ham petrol üretimindeki yüzde 2.1’lik payı, 30’dan fazla ülkede 6 binden fazla istasyonu ile dünyanın petrol üretimine göre en büyük 2’nci şirketi Lukoil’ın Türkiye Genel Müdürü Arash Repac, Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunun altını çizerek, yatırımlarını artırarak sürdüreceklerini belirtti.  Repac, Miller Holding ile yaptıkları işbirliğinin önemini ise şöyle anlattı:

  “Miller Holding’le yaptığımız işbirliği, Türkiye’ye verdiğimiz önemin göstergesidir. Türkiye, Lukoil için son derece önemli bir lokasyon ve aynı zamanda önemli bir pazar. Dolayısıyla yatırımlarımız katlanarak devam ediyor. Çanakkale ve çevresi yatırım yapmak, büyümek istediğimiz bölgelerden biri. 6 istasyona sahip Miller, bu stratejimiz dahilinde son derece önemli bir hedefti. Biz bu dev transferden dolayı son derece mutluyuz. Türkiye’deki yatırımlarımız devam edecek; bundan herkes emin olabilir.”

  “YARIM ASIRLIK TECRÜBEMİZİ DÜNYA DEVİ BİRLEŞTİRDİK ”

  Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, Lukoil’ın, fiyat politikası ve kalitesi ile birlikte rekabet edilemez bir akaryakıt markası olduğunu kaydederek, şunları söyledi: “Yarım asırlık akaryakıt tecrübemizi, dünyaca ünlü enerji devi ile birleştirdik. Türkiye’ye güvenen, yatırımlarını büyüten Lukoil’le birlikte yürüme kararımızdan mutluyuz. Bu işbirliğini büyüteceğiz. 2023 yılına kadar İstanbul ve Çanakkale’de başta olmak üzere toplam 20 istasyonu hizmete sokacağız. Miller Holding, her zaman ilklere imza atmanın gücü ile Çanakkale ve bölgemizde akaryakıt sektöründe yeni bir dönem başlatacak. Çanakkale halkı ilk defa dünyanın en kaliteli yakıtını en iyi fiyat ile satın alabilecek. Lukoil, ‘Taraftar Kart’ uygulaması ile Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftarlarına da yüzde 8’e varan indirimler uyguluyor. Aynı zamanda ‘Çiftçi Kart’ ve ‘Taşıt Tanıma Sistemi’ ile de fark yaratıyor. Lukoil’ın sunduğu bu tür fırsat ve hizmetleri en hızlı ve hesaplı şekilde ulaştıracağımız için mutluyuz. Miller Holding, geçmişten gelen birikimini dünya devi Lukoil’le birleştirerek, insanlarımıza en hızlı ve ekonomik hizmeti sunmaya devam edecek.”

  “AFRİKA,  AVRUPA’NIN ALTERNATİFİ OLABİLİR”

  Törende yaptığı konuşmada Miller Holding’in Senegal’deki Batı Afrika’nın en büyük hal ve Tır parkı olarak kabul edilen inşaat projesine de vurgu yapan Mildon, iş dünyasına Afrika’ya açılmaları konusunda çağrı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve hükümetin Afrika ülkelerine verdiği desteğin bu ülkelerde Türk iş dünyası için yeni fırsatlar oluşturduğuna dikkat çeken Mildon, şöyle devam etti:

  “Afrika ülkeleri, krizde olan Avrupa ülkelerinin alternatifi olabilecek bir noktadır.  Türk girişimci ruhu buralarda yeni başarı hikayeleri yazacaktır. Akılcı hareket etmeli, küresel dengeleri ve fırsatları takip etmeliyiz. Çanakkaleli müteşebbis iş adamlarımıza sesleniyorum.  Güç birliği yapın ve bu ülkelere yatırım yapın! Türkiye’nin kalkınmasına destek olun, Türk ihracatına destek olun! İnanın 5 yıl sonra geç kalmış olacaksınız. Risk alın! Korkmayın! Tarih yazmak cesaret işidir.  Fatih Sultan Mehmet, “Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir” der. Biz bu ülkeye çok şey borçluyuz.  Çanakkale’mizin Türkiye gayri safi milli hasıladaki payının düşük olması kaderimiz olmasın. Biz, üreten, dünyaya mal ve hizmet satabilen bir Çanakkale inşa edelim. Şu anda ülkemizin yakalamış olduğu yükseliş trendine biz de Çanakkale olarak dahil olalım, bu rüzgarın bitmemesini sağlayalım. Zaman birlikte olma zamanıdır. Kısır çekişmelere girmeden ülkemizin üretim, yatırım, ihracat ve istihdam odaklı ekonomik büyüme modelinin sürdürülmesine ve 2023 hedeflerimize tüm gücümüzle sahip çıkalım.”

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz