BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

ENGİN KANDEMİR 19 MAYIS MESAJI
 • Ana Sayfa » Genel
 • 18 Mayıs 2018 - 20:33:41
">
  ENGİN KANDEMİR 19 MAYIS MESAJI

  Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kandemir mesajında şu ifadelere yer verdi. “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışının 99. Yıldönümünü gururla kutluyoruz. Türk milletinin bağımsızlığını ve hayat haklarını gasp ve imha etmeye çalışan mihraklar için 19 Mayıs, hüsran ve […]

  Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

  Kandemir mesajında şu ifadelere yer verdi.

  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışının 99. Yıldönümünü gururla kutluyoruz. Türk milletinin bağımsızlığını ve hayat haklarını gasp ve imha etmeye çalışan mihraklar için 19 Mayıs, hüsran ve mağlubiyetle bitecek sürecin ilk adımı ve ilk hareketidir.

  Samsun’dan yola çıkan milli mücadele kararlılığı; Amasya’da milletin azim ve kararını ilan etmiş, Erzurum’da vatanın bir bütün olduğunu ve parçalanamayacağını duyurmuş, Sivas’ta manda ve himayeyi reddederek Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışının 99’ncu yıldönümünü gururla, ama bir o kadar da buruk bir ruh haliyle karşılamış bulunuyoruz. Mübarek Ramazan ayı içerisinde Katil İsrail’in Gazze’ye düzenlediği vahşi saldılar sonucunda hayatlarını kaybeden masum insanların derin acısı bu yıl ki kutlamalarına gölge düşürmüştür. Ama ne olursa olsun, Türk milleti zalimlerin karşısında, mazlumun yanında olmaya devam edecektir. 19 Mayıs; zulme boyun eğmeyen, zalime diz çökmeyen, esarete ön iliklemeyen, teslimiyete prim vermeyen Türk milletinin ve sinesinden yetiştirdiği milliyetçi kahramanların eseri ve emanetidir. Dün olduğu gibi bugün de lazım olan aynı anlayışın gençliğe kazandırılması milli geleceğimiz açısından hayati derecede önemlidir. Yüreği millet sevgisi ile dolu, ahlaklı ve imanlı; milletine, ülkesine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının bilincinde olan ve yüksek ülküleri amaçlamış gençliğin yetişmesi halinde Türk milletinin ve Türk devletinin bekası güvenceye kavuşabilecektir. Bu itibarla, yarınların teminatı Türk gençliğinin daha iyi ve daha sorumlu yetişmesi hepimiz için vazgeçilmez hedef ve görevdir.

  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele döneminin Tüm Kahramanlarına ve Aziz Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla yâd ediyorum. Türk Gençliğinin ve Aziz Milletimizin Bayramını kutluyorum.

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz