Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Ezine 75. Yıl İlkokulu “Beyaz Bayrak” aldı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 17 Kasım 2017 - 19:22:01
">
  Ezine 75. Yıl İlkokulu “Beyaz Bayrak” aldı

  Ezine 75. Yıl İlkokuluna “Beyaz Bayrak” verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Ezine 75. Yıl İlkokulu, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” projesi kapsamında 2016/2017 eğitim öğretim yılı yapılan denetlemeler sonucunda Çanakkale genelinde 5 okuldan biri olarak “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı. Okula “Beyaz Bayrak” verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Okulun bahçesinde […]

  Ezine 75. Yıl İlkokuluna “Beyaz Bayrak” verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

  Ezine 75. Yıl İlkokulu, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” projesi kapsamında 2016/2017 eğitim öğretim yılı yapılan denetlemeler sonucunda Çanakkale genelinde 5 okuldan biri olarak “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı.

  Okula “Beyaz Bayrak” verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Okulun bahçesinde düzenlenen törene Kaymakam Ali İkram Tuna, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Simay Kılıç, Milli Eğitim Şube Müdürü Çağlar Uğurlu, 75. Yıl İlkokulu Müdürü Bahadır Çağatay, 22 Eylül İlkokulu Müdürü İsmail Tilgen, Gazi Ortaokulu Müdürü Oral Dinçkan, Yahya Çavuş Ortaokulu Müdürü Özge Demir, Cumhuriyet Anaokulu Müdürü Şemsi Yumuşak, öğretmenler ve veliler katıldı.

  Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan burada yaptığı konuşmasında, okulun beyaz bayrak almasından dolayı gurur ve mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Geçtiğimiz günlerde Gazi Ortaokulu şimdide okulumuzun “Beyaz Bayrak” alması bizim için son derece mutluluk ve gururu kaynağı olmuştur. İlçemizde 5 okulumuzun daha beyaz bayrak ile ilgili müracaatları ve süreçleri devam ediyor. Bu iki okulumuz diğer okullarımıza örnek olabilecek konuma gelmişlerdir. Bunun sürdürülebilir olmasını gönülden arzu ediyoruz. Okullarımızın  bu şekle dönüşmesi ve beyaz bayrak alması kendi kendiliğinden olmuyor. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, okul aile birliğinin, sivil toplum kuruluşlarının önemli bir katkıları vardır. Bu katkıların devamını istiyoruz. Bu arada sayın Belediye Başkanımızın da okulumuzla ilgili çok katkıları olmuştur. Kendisine eğitim ve öğretime verdikleri katkılardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Kaymakamlığımızın da desteklerinin her zaman devam edeceğimize olan inancımız tamdır” dedi.

  Okulun Beyaz Bayrak alması dolayısıyla okul öğrencilerinden Livanur Çakmak da yaptığı konuşmada, “  Ben çocuğum. Bütün çocuklar adına sağlıklı büyümek istiyorum.  Rengim, cinsim,  dilim,  dinim ve ülkem farklı olsa da,  “temizlik” anlayışımız aynı olmalı. Kirli yerler pislik hissi uyandırır. Kendimi kötü hissederim. Sanırım kötü duygular suç işlemeyi kolaylaştırıyormuş.  Temiz yerler bana enerji veriyor. O zaman temiz olmak önemli diye düşünüyorum.  Sağlığım bütün büyüklerimin en öncelikli tercihi olmalıdır. Sağlığımı koruyabilmeniz için siz büyüklerimin bu onu da bilinçli ve eğitimli olması gerekir. Çünkü ben büyüklerimin söylediklerinden çok yaptıklarını taklit ederim.  Ailemin göz bebeği olduğumu biliyorum.  Günümün çoğunu geçirdiğim okulumun, temiz olmasını benden çok daha fazla istediklerini biliyorum.  Ailem, benim sağlıklı büyümem için, elinden gelenin fazlasını yaparsa temiz okullar için diğer büyüklerim en büyük adımı atacaklardır.  Benim sağlıklı olmam için siz büyüklerimin sorumluluğunuzu  büyük bir istekle yerine getireceğinizden adım kadar eminim.  Çünkü ben sizin, ülkemin mutlu geleceğiyim” dedi.

  Kaymakam Tuna’da konuşmasında, kısa sürede iki okulun beyaz bayrak törenine katıldığını ve  bununda kendileri için mutluluk ve gurur verici bir şey olduğunu belirterek, “Bir çok ülkenin nüfusundan büyük eğitim ordumuz var. Fakat hayata hazırladığımız bu eğitim ordumuzu, hayata hazırladığımız okullarımız maalesef istediğimiz kalitede değil. Onları geleceğe hazırlarken, sağlıklı bir ortam da yetiştirmek hepimizin üzerine düşen ortak bir sorumluluk. Bu konuda da Kaymakamlıklar, Belediyeler, Milli Eğitim Müdürlükleri, kamu kurum ve kuruluşları ve il özel idarelerinin ve bütün kuruluşların bu yükü paylaşmaları, kendileri ve toplum açısından büyük bir sorumluluk ve bir borç aynı zamanda. Ben bu anlamda bu güzel çalışmaları yürütürken görev alan, sorumluluk alan, katkıda bulunan, hem zihinsel hem fiziksel anlamda emek sarf eden herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

  Ardından okulun 3/A sınıfı öğrencilerinden Eylül Kayaoğlu “Sağlıklı Hayat”, okulun 2/A sınıfı öğrencisi Harun Doğan “Sağlıklı Yaşamak”, 4/A sınıfı öğrencisi Elif Seker tarafından “Temiz Çevre” adlı şiirler okundu.

  Konuşmaların ve şiirlerin okunmasının ardından, Kaymakam Tuna, Belediye Başkanı Babaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Kılıç, Okul Müdürü Çağatay ile birlikte “Beyaz Bayrak” alınması ile ilgili pirinç levha okul duvarına asıldı ve “Beyaz Bayrak” göndere çekildi.

  Tören hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz