Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

EZİNE ADD’DEN “KADINLARA ÖZGÜRLÜK” KAHVALTISI
 • Ana Sayfa » Genel
 • 28 Ocak 2018 - 06:35:31
">
  EZİNE ADD’DEN “KADINLARA ÖZGÜRLÜK” KAHVALTISI

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Ezine Şubesi, “Kadınlara Özgürlük” konulu kahvaltılı toplantı düzenledi. Ezine Öğretmenevinde düzenlenen ve Geyikli Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşen kahvaltı etkinliğine  Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Ezine Belediyesinin CHP’li Belediye Meclis Üyesi Figen Demir, Geyikli Belediye Meclisisnin CHP li Üyesi Zuhal Özkan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türker Demirhan ve Yönetim Kurulu Üyesi […]

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Ezine Şubesi, “Kadınlara Özgürlük” konulu kahvaltılı toplantı düzenledi.

  Ezine Öğretmenevinde düzenlenen ve Geyikli Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşen kahvaltı etkinliğine  Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Ezine Belediyesinin CHP’li Belediye Meclis Üyesi Figen Demir, Geyikli Belediye Meclisisnin CHP li Üyesi Zuhal Özkan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türker Demirhan ve Yönetim Kurulu Üyesi Sermet Berberooğlu ve üyeler katıldı.

  Etkinlikte Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz ile ADD Ezine Şube Başkanı Bircan Ergin birlikte kadın üyelere karanfil dağıttı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Etkinlikte bir konuşma yapan ADD Ezine Şube Başkanı Bircan Ergin, “Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Başkomutan M. Kemal Atatürk’ün bizlere verdiği hakları hepimiz biliyoruz. Asıl önemli olan bu haklarımızın ne kadarını kullanabiliyor olduğumuzdur. Kadınlar baş tacı eden, erkeklerin en büyük destekçisi olarak gören, omuzlar üstünde göklere yükselmesi gerektiğini savunan  bir devlet iken, nasıl oldu da biz kadınlar yerler altına alınan, tecavüz edile, darp edilen, hiçbir hakkı savunulmayan, boşanmak istediği kocası tarafından öldürülmeye mahkum edilen insanlara dönüştürüldük. Özgürlüğümüzü Mustafa Kemal Atatürk bizlere altın tepside sunmuşken, kimler böylece elimizden aldı. Büyüklerimiz kendi rızalarıyla tesettüre girdiklerinde veya mini etek giydiklerinde kimse bir şey demezken şimdi yıllar sonra bu kadar ilerlemişken kızlarımız başı kapalı diye tekmeleniyor ya da mini eteği var diye tecavüz edilip öldürülüyor. Bu yobazlaşmanın sebebi ne veya kimler. Biz Atatürkçü kadınlar olarak her zaman haklarımızı savunup evlatlarımızı Ulu Önder Atatürk’ün ışığında yetiştireceğiz. Çünkü biliyoruz ki dünyadaki her şey kadının eseridir. Gün evde oturma günü değil, meydanlar çıkıp Atamızın bizlere verdiği hakları müdafaa etme günüdür. Sözlerime son verirken, gerek ülkemiz sınırları içerisinde, gerek se sınır dışında bizler için canlarını ortaya koyan askerimize polisimize selam olsun. Bilsinler ki dualarımız onunla. Allah Afrin’deki Zeytin Dali Operasyonundaki ve ülkemizdeki Mehmetçiğin ayağına taş değdirmesin. Yüreğimiz onlarla” dedi.

  Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz’da yaptığı konuşmasında çok kısıtlı imkanlara rağmen bu etkinliği gerçekleştiren ADD Ezine Şube Başkanı Ergin ve yönetimi ile etkinliğe katılan kadınlara teşekkür ederken, bu tür etkinliklerin sık sık yapılması gerektiğini ifade etti. Yılmaz konuşmasında, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk hepimizin bildiği gibi dünyada bir çok ülkede yokken kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını vermiş ve özelliklede kız çocuklarımız için umut olmuştu. Ama geldiğimiz günlerde kadına şiddet, kadınların haklarının çeşitli şekillerde elinden alınmaya çalışılması had safhaya gelmiştir. Bu yüzden ADD gibi kurumlar çok önemli ve bizler bu kurumlarımıza sahip çıkmalıyız Bu kurumlardaki sizlerin birlikteliğiniz özgürlüğünüz demektir. Kadın annedir. Kadın üretkendir. Yardır yarendir kadın. Kadın her şeydir. Birlikten güç doğacağını unutmadan birlik olalım. Çünkü ayru8lırsak bölünürüz, bölünürsek de yok oluruz. yok olmamak için, haklarımızın arkasında durabilmek için birlik olmalıyız” dedi.

    .

  .

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz