BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
">
  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.   Babaoğlu mesajında şunları kaydetti.   “ Cumhuriyetimizin müjdecisi olan Büyük Zafer’in bugün 96. yılını büyük bir heyecan ve gururla kutlayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu yolunda en zor koşullarda varlık yokluk savaşını başarıyla vermiş bir milletin milli şuuru ve […]

  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

   

  Babaoğlu mesajında şunları kaydetti.

   

  “ Cumhuriyetimizin müjdecisi olan Büyük Zafer’in bugün 96. yılını büyük bir heyecan ve gururla kutlayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu yolunda en zor koşullarda varlık yokluk savaşını başarıyla vermiş bir milletin milli şuuru ve inancının şahlandığı gündür 30 Ağustos.

   

  26 Ağustos 1922 sabahı Kocatepe’den başlayan Büyük Taarruz; vatanımızı işgal eden yedi düveli 30 Ağustosta Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle tarih boyunca unutamayacakları bir ders vermiş, bu toprakları onlara mezar yapmıştır.

  Bu arada unutmamak gerekir ki; 26 Ağustos 1071 Malazgirt zaferiyle “Vatanlaştırdığımız, Türkleştirdiğimiz ve İslamlaştırdığımız” bu kutlu toprakların yine bir 26 Ağustosta başlayan kutlu taarruzla hiçbir güç tarafından ele geçirilemeyeceği tüm dünyaya ilan edilmiştir.

   

  Milletimiz istiklal ve istikbal mücadelesini her koşulda kanının son damlasına kadar büyük bir azim ve irade ile sürdürmüştür. Bağımsızlığından hiçbir koşulda taviz vermeyen milletimiz vatan, bayrak ve toprak uğruna canını vermekten asla çekinmemiştir. Ülkemiz üzerinde hain emeller besleyen haçlı zihniyeti her dönemde kalleş saldırılar ve alçak planlarla devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatma çabası içerisini girmiş ancak toprağı vatan yapan asil milletimiz daima ülkesine sahip çıkmıştır. Milletimiz bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.

   

  Ulusal kurtuluş savaşımızın öncüsü ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, kurtuluş savaşı boyunca kazanılan her savaşın yolun sonu anlamına gelmediğini ve asıl savaşın şimdi başladığını hep belirttiler. Bununla ifade edilen kızgın küllerinden bir milletin ayağa kalkarak kuracağı milli devletle tarihine sahip çıkarak başta ekonomisi olmak üzere bilim, kültür ve sanat yanı sara yaşamın her alanında ayağa kalkması, güçlenmesi ve medeni dünya içinde muasır medeniyet seviyesine el birliğiyle ulaşılmasıydı.

   

  Demokratikleşme ve insan hak ve özgürlükleri yolunda atılan adımlar, darbeci vesayet sisteminin demokrasi lehine değiştirilmesi, özgürlük alanlarının genişlemesinin beraberinde getirmiş, güçlü bir ekonomi ile Türkiye, yüzyılımızın en hızlı büyüyen ve gelişen ülkeleri olma sürecine girmiştir.

   

  15 Temmuz Gecesi’nde gerçekleştirilmek istenen hain plan karşısındaki milletimizin tavrı bizlere bir kere daha göstermiştir ki bu millet asla boyun eğmeyecek ve asla diz çökmeyecektir. Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale ruhunun, aziz milletimizin genlerinde halen canlı olduğu görülmüştür. Asil milletimiz atalarının emaneti olan şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarını hainlere teslim etmemiştir ve etmeyecektir. Bu yolda ise birlik ve beraberliğimizin önemi büyüktür. Bizler bir oldukça tüm güçler üzerimize gelse de bu imanı yıkamayacaktır nitekim de yıkamamıştır

   

  Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin ve değerli Hemşehrilerimin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum.”

   

  • Yorumla

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz