Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

EZİNE BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
 • Ana Sayfa » Genel
 • 13 Nisan 2018 - 05:39:52
">
  EZİNE BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.   Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi.   “Miraç, Peygamber Efendimizin (sav) Allah’ın izni ve keremiyle önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Yüce Mevla’nın sonsuz kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı, hikmetli […]

  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

   

  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi.

   

  “Miraç, Peygamber Efendimizin (sav) Allah’ın izni ve keremiyle önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Yüce Mevla’nın sonsuz kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı, hikmetli ve sırların gizlendiği bir yolculuğun adıdır. Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur.

   

  Miraç Kandili, bizlere insanın ilahi rızaya ve üst derecelere ulaşabileceğini göstermekte, mânâ âleminde yükselip, ilahi rahmet ve huzura erişmek için her şeyin sahibi olan Yüce Allah’a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini hatırlatmaktadır. Bu anlamda Miraç, insanın erdem yolculuğunu, beşerîlikten insanîliğe yükselişini ifade etmektedir. Peygamberimiz ‘in (sav) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

   

  Miraç’tan Hazreti Peygamberimiz (sav) müjdelerle dönmüştür; Bunların en önemlisi müminlerin miracı olan namazdır. Namaz, müminler için farz olmasının yanı sıra, müminlerin kendi iç yolculuklarını da yapabilecekleri, Allah’a kulluklarının farkında olacakları ve kötülüklerden uzak duracakları en büyük yardımcıdır. Mü’min, namazda Rabbinin huzurunda durarak, sadece O’na ibadet etme ve sadece O’ndan yardım isteme özgürlüğünü yaşar. Namazda sadece bedeni ile değil; özüyle, gönlüyle, duygu ve düşüncesiyle Allah’a yönelen ve Rabbi ile baş başa kalmanın mutluluğunu yakalayan mü’min, dâima O’nun gözetimi ve desteği altında olduğunu hatırından hiç çıkarmaz ve bu bilinçle hayat çizgisini anlamlı kılar.

   

  Peygamberimiz bu ilahi yükseliş ile en yüce mertebeye ulaşmakla kalmamış, aynı zamanda ruhumuzu arındıracak, yolumuzu aydınlatacak ilahi sırra vakıf olmuştur. İnsanlık O’nun Miraç’ta vakıf olduğu ilahi sırlarla aydınlanmış, yine O’nun getirdiği ilahi prensiplerle doğru yolu bulmuştur. Böyle bir peygambere ümmet olmak bizler için şereflerin en yücesidir. Ama aynı zamanda sorumlulukların da en büyüğüdür. Çünkü bizler bütün insanlığın saadetini amaç edinmiş bir inancın mensuplarıyız. Yanlışın yerine doğruyu, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti hâkim kılana kadar çalışmak zorundayız. Bütün insanlığın selameti için, iyiliği, kardeşliği ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız.

   

  Bu müstesna gecede yapılacak duaların daha makbul olacağı inancıyla bizler yüce huzura yönelmeli, dualarımızda milletimiz ve bütün Müslümanlar için her türlü iyilik ve güzellikleri talep etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

   

  Ezine’li ve Çanakkale’li hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Miraç Kandilini kutluyor, ülkemiz için huzur, barış ve saadet getirmesini temenni ediyorum.”

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz