Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Ezine Gazi Ortaokulu Beyaz Bayrak Aldı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 4 Kasım 2017 - 11:43:15
">
  Ezine Gazi Ortaokulu Beyaz Bayrak Aldı

  Ezine Gazi Ortaokuluna “Beyaz Bayrak” verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” projesi kapsamında 2016/2017 eğitim öğretim yılı yapılan denetlemeler sonucunda Çanakkale genelinde 5 okuldan biri olarak “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı. Okula “Beyaz Bayrak” verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Okulun bahçesinde düzenlenen törene Kaymakam Ali İkram […]

  Ezine Gazi Ortaokuluna “Beyaz Bayrak” verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

  Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” projesi kapsamında 2016/2017 eğitim öğretim yılı yapılan denetlemeler sonucunda Çanakkale genelinde 5 okuldan biri olarak “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı.

  Okula “Beyaz Bayrak” verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Okulun bahçesinde düzenlenen törene Kaymakam Ali İkram Tuna, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, Halk Eğitim Müdür yardımcısı Caner Lüleci, Gaz Ortaokulu Müdürü Oral Dinçkan, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Engin Özdemir, 22 Eylül İlkokulu Müdürü İsmail Tilgen, Okul Aile Birliği yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

  Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Okulun Beyaz Bayrak alması dolayısıyla okul öğrencilerinden Emre Can bir konuşma yaptı. Can konuşmasında okulunun proje kapsamında Beyaz bayrak almasının haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Aslan yattığı yerden belli olur atasözümüzde de karşılığı bulunduğu üzere aslan gibi nesiller olmak için çabalayan bizler, çevre duyarlılığımızı da geliştirerek, evimiz bildiğimiz okulumuzu, temiz ve düzenli tutabilmek için çabalamaktayız. Öğretmenlerimizin önderliğinde yürüttüğümüz “Temiz Sınıfım” yarışmaları, zaman zaman okul çevresinde yaptığımız çevre temizliği etkinlikleri, okulumuzda temizlik himetlerini büyük bir özveriyle gerçekleştiren ablalarımızın hijyen duyarlılıkları, hep bu yolda atılan adımlar olagelmiştir. Bu bakımdan Gazi Ortaokulu ailesi olarak biim başka bir görevimiz de temiz bireyler haline gelmeye çalışmaktır. Bugün hak ettiğimiz bu eşsiz ödül de bu düşüncenin ispatıdır. Gazi’lilik bilinci içerisinde bu ödülü hak etmekte emekleri olan tüm Gazi Ortaokulu fertlerini tebrik eder, nice daha büyük başarılarla Ezine’mizi ve Çanakkale’mizi temsil etmekten son derece mutlu olduğumuzu vurgulayarak saygılar sunarım” dedi.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Doğan’da yaptığı konuşmada okulun daha öncede sportif alanlarda göstermiş olduğu başarıların okulun enerjik, dinamik ve aktif bir okul olduğunu göstermekte olduğunu ifade ederek, “Buda bize birlik beraberlik ruhu içerisinde, öğrenci, öğretmen, okul aile birliği ile birlikte çok güzel faaliyetlerin yapılabileceğini gösteriyor. Okulumuzu “Beyaz Bayrak” almasından dolayı yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

  Kaymakam Tuna ise konuşmasında, okulların ileriki sınavlara öğrencilerin hazırlandığı bir kurum dan ibaret olmadığını, okulların aynı zamanda çocuklara hayat felsefesinin aşılanacağı, onları hayata hazırlanacağı, onları yaşamın zorlukları ve gerçek güzellikleri ile tanışmasının sağlanacağı, onların sosyalleşmesinin sağlandığı güzel bir atmosfer olduğunu ifade etti. Tuna konuşmasının devamında, “Bu atmosferi güzelleştirecek, zenginleştirecek olanlarda hiç şüphesiz öncelikle siz öğrenci kardeşlerimiz, öğrenci çocuklarımız olacaktır Çünkü sizlerin benimsemediği, sizlerin içselleştirmediği, sizlerin gönüllülükle sürüklemediği hiçbir çalışma asla başarıya ulaşmayacak. Sizler talep etmedikçe, sizler hazırlık derecenizi arttırmadıkça, ne vereceğimiz eğitim müfredatları, nede sosyal yaşam ve kültürel yaşamla ilgili sizlere aşılamaya çalışacağımız konularda başarılı olma şansımız yok. Ben öncelikle böyle bir çalışmayı bu noktaya getirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Zira bunlar sadece kazanmakla, elde etmekle başarılı olabileceğimiz konular değil, bunu aynı zamanda sürdürülebilir kılmakta çok önemli. Bu başarının da en büyük kaynağı bu olacak. Bizler gençlerimizin sadece kendileri ile ilgili bir sağlık felsefesi oluşturmaları değil, aynı zamanda bulundukları atmosferle, içinde yaşadıkları çevre ile ilgili, hatta yaşadıkları dünyanın dört bir tarafında ki çevre sorunları ile ilgili duyarlılık göstermelerini de gerçekten çok isteriz. Gönlümüzden geçen de şu. Keşke bütün okullarımız sağlık yönünden asgari koşulları sağlasa da keşke hiç böyle bir Beyaz Bayrak sallandırma gereğimizde olmasa. Ama bu bir yarış. En iyisine doğru ulaşmaya hep birlikte çalışacağız. En iyiye ulaşmak ve elde etmek için en çok gayreti gösterenleri de takdir edeceğiz. Bu anlamda hepinizi çok takdir ediyoruz. Çok teşekkür ediyorum. İnşallah sadece temiz çevre anlamında değil, aynız amanda beslenme koşulları, spor yapma ve hayatı bir bütün olarak zenginleştirme konularında örnek bir okulumuz olursunuz. Sizlerle hep gurur duymaya devam ederiz” dedi.

  Konuşmaların ardından, Kaymakam Tuna, İlçe Milli Eğitim Müdürü Doğan, Okul Müdürü Dinçkan ve Okul Aile Birliği Başkanı Safiye Bahsi ile birlikte “Beyaz Bayrak” alınması ile ilgili pirinç levha okul duvarına asıldı ve “Beyaz Bayrak” göndere çekildi.

  Tören hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz