“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

Ezine, Gıda İhtisas OSB ile yeni ufuklara yelken açıyor
  • Ana Sayfa » Genel
  • 28 Mart 2018 - 10:56:06
Ezine, Gıda İhtisas OSB ile yeni ufuklara yelken açıyor

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna beraberinde Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ile birlikte Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını yerinde inceledi.   2016 yılında yaklaşık 137 Ha alan üzerinde kurulacak Ezine Gıda OSB alanında gerçekleşen çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Tuna,  burada Ezine Gıda OSB konusunda gerçekleşen çalışmalar ve Gıda OSB hakkında açıklamalarda bulundu.   Kaymakam […]

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna beraberinde Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ile birlikte Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını yerinde inceledi.

 

2016 yılında yaklaşık 137 Ha alan üzerinde kurulacak Ezine Gıda OSB alanında gerçekleşen çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Tuna,  burada Ezine Gıda OSB konusunda gerçekleşen çalışmalar ve Gıda OSB hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Kaymakam Tuna, “Temsili oranları %86 Çanakkale Valiliği (Çanakkale İl Özel İdaresi), % 7 Ezine Belediyesi ve % 7 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olan Ezine Gıda OSB’nin İmar Planının onaylandığı bilgisini vererek, “Ezine Gıda OSB Ezine-İzmir karayolunun 50. Kilometresinde bulunmakta olup, İstanbul, İzmir, Bursa, Tekirdağ ve Balıkesir gibi büyük pazarlara, İzmir ve Çanakkale limanlarına ve hava limanına olan yakınlığıyla dış pazarlara erişimde stratejik bir noktada bulunmaktadır” dedi.

 

Ezine Gıda İhtisas OSB’ye kuruluş sürecinde 56 firmanın yatırım amaçlı ön talepte bulunduğuna dikkat çeken Kaymakam Tuna, “Ezine Gıda OSB’nin Ezine-Bayramiç ve Ayvacık başta olmak üzere Çanakkale ve hinterlandında yer alan geniş ve verimli alanlarda yaratılacak katma değer ve oluşacak sinerji ile tarımsal üretimin ve hayvancılığın bölge hasılası ve istihdamındaki payının hızla artmasını sağlaması beklenmektedir. Ezine Gıda OSB’de sanayi parsellerindeki bedelsiz tahsis oranının % 60 olarak kararlaştırılması beklenmektedir” dedi.

 

Tuna açıklamasında Ezine Gıda OSB’de 727.650 metrekare 91 parselin bulunduğunu ve bununda OSB toplam alanının % 53’üne tekabül ettiğine, 7 parsel de 167.410 metrekare alanda ise kamulaştırma davalarının devam ettiğini ve bu davalarında 11 Nisan’da kamulaştırma kararların verilmesinin beklendiğine dikkat çekerek, “Kamulaştırması devam eden alanlar dışındaki tüm alanın parselasyon çalışmaları tamamlanmış olup, eksiklikler giderilerek onay için tekrar Bakanlığa gönderilmiştir. Alt yapı uygulama projelerinin hazırlanmasına devam edilmekte olup, yol uygulama projeleriyle ilgili Bakanlık Heyetince yerinde inceleme ve etüd çalışmaları yapılmıştır. Enerji müsaadesiyle ilgili UEDAŞ Genel Müdürlüğüne başvuru yapılmıştır. Atık su ve alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Atık su tesisleri ve trafo merkezi, Akçin Dere Islahı için DSİ Bölge Müdürlüğüne başvuru yapılmıştır” dedi.

 

Ezine Gıda İhtisas OSB’de çalışmaların büyük titizlikle yürütüldüğünü ifade eden Kaymakam Tuna, “Ezine Gıda OSB’nin Ezine kazandırılacak olmasında, çalışmaları büyük bir özveri ve titizlikle yürütülmesinde büyük katkıları olan AK Parti Gurup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili sayın Av. Bülent Turan ve Çanakkale Valisi sayın Orhan Tavlı’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz