Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna göreve başladı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 8 Eylül 2017 - 20:05:57
">
  Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna göreve başladı

  İçişleri Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar kararnamesi ile Ezine Kaymakamlığına atanan Mardin Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna Ezine’de göreve başladı. Son olarak Derik Kaymakamlığına vekalet eden Tuna aynı zamanda, Derik kayyum Belediye Başkanlığı görevini de yürütüyordu. Tuna AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Ülkemizin en bilindik, marka ilçelerinden Ezine’de yepyeni bir iklim, yeni […]

  İçişleri Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar kararnamesi ile Ezine Kaymakamlığına atanan Mardin Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna Ezine’de göreve başladı.

  Son olarak Derik Kaymakamlığına vekalet eden Tuna aynı zamanda, Derik kayyum Belediye Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

  Tuna AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Ülkemizin en bilindik, marka ilçelerinden Ezine’de yepyeni bir iklim, yeni yüzlerle, yeni bir heyecan ve motivasyonla çalışmalarımıza başladık. Yerel kalkınma ve sosyal gelişme bir yörenin en temel gündem maddesi olup, hepimizin özelikle de o yöre sakinlerinin üzerinde etraflıca ve uzun uzadıya düşünmesi gerekir. Bir yörenin gelişiminde kalkınmasında, refahında hiç şüphesiz orada görevli tüm yönetici ve çalışanların sorumluluğu bulunmakla birlikte, bu kalkınmanın gelişimin motoru yerel dinamikler ve yöre halkı olmalıdır. Sürdürülebilirliğin en temel koşulu budur.

  Elbirliği, iyi niyet ve samimiyet çerçevesince çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz yoktur. Ortak çıkarlarımız ve kamusal menfaatlerimize odaklandıktan sonra Ezine’de eğitim, sağlık, yerel kalkınma ve sanayileşme alanında Belediyemiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, siyasi partilerimiz, esnaf ve sanatkarlarımız, iş adamlarımız ve en önemlisi Ezine halkımızla çok güzel işler başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

  Ali İkram Tuna Kimdir?

  Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna 1977 yılında Siirt’in Kurtalan ilçesinde doğdu. İlkokulu Kurtalan’da, orta öğrenimini babası öğretmen olması nedeniyle çeşitli illerde gördü.

  Üsküdar Lisesi’nde liseyi bitiren Tuna, 2002 yılında Çağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (burslu) bölümünden mezun oldu. İçişleri Bakanlığı’nda Araştırma-Planlama ve Koordinasyon Kurulu’nda meslek hayatına başladı. Şubat 2005’te Batman Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Bolu’nun Kıbrısçık ve Göynük ilçelerinde vekâleten Kaymakamlık yaptı. Daha sonra bir yıl süreyle Fransa’da Francher Comte Üniversitesi’nde öğrenim gördü. İleri düzeyde Fransızca ve İngilizce bilen Tuna, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanan makaleleri vardır. 1998’de MTSO tarafından düzenlenen “21. yüzyılda Dünya Ticaretini Etkileyecek Akımlar ve Türkiye” konulu makale yarışmasında birincilik ödülüne, 2000’de ATO tarafından düzenlenen Beyin Göçü konulu makale yarışmasında ikincilik ödülüne, 2001’de yine ATO tarafından düzenlenen “İhracatı Geliştirme Stratejileri” konulu yarışmada ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

  Yükseköğrenimi döneminde sermaye piyasalar alanında staj yapan Tuna, ulusal ve uluslararası ekonomik ve siyasi konjonktürdeki gelişmelere ilgi duymaktadır. 2008-2011 tarihleri arasında Rize Derepazarı Kaymakamlık görevini yürüttü. İçişleri Bakanlığının 2011/646 karar sayılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Derik Kaymakamlığına atanan Tuna, 18.10.2011 tarihinde Tunceli’nin Çemişgezek ilçe Kaymakamı iken Mardin Vali Yardımcılığı görevine atanmıştı.

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz