Ezine MYO’da 25. Yıl Hatıra Ormanı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine bağlı Ezine Meslek Yüksek Okulunda “Her Öğrenci Bir Fidan” kampanyasıyla ÇOMÜ 25. Yıl Hatıra Ormanı Oluşturuldu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine bağlı Ezine Meslek Yüksek Okulunda, ÇOMÜ’nün 25. Yıl kuruluşunun kutlama etkinlikleri kapsamında Ezine Meslek Yüksek Okulu Yahya Çavuş Yerleşkesi içerisinde “Her Öğrenci Bir Fidan” kampanyasıyla “ÇOMÜ 25. Yıl Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Ezine MYO Yahya Çavuş Yerleşkesi içinde gerçekleşen törene ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Süha Özden ve Prof.Dr. Ahmet Erdem, Rektör Danışmanı Prof.Dr. Abdullah Kelkit, Rektör Danışmanı Dç.Dr. Enver Yolcu, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Dekan Vekili Prof.Dr. Erhan Gümüş, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Bengü Everest, Deniz Teknolojileri MYO Müdürü Doç.Dr. Mustafa Görün, Gelibolu MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. İsmail Elagöz, Belediye Başkan Vekili Salih Özten, Ezine İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çetin ve Bürkan Ercan,Ezine SGM Müdürü Zühal Özkay, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, okulun idari ve akademik personeli ile öğrenciler katıldı.

Törende prtokol üyeleri ile törene katılanlar tarafından sembolik olarak ağaç dikimi gerçekleştirildi.. Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof Dr. Özden, ÇOMÜ’nün 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen çalışmalardan memnuniyet duyduğunu ve doğayı güçlendirmek adına yapılan fidan dikimi projesini çok anlamlı bulduğunu belirtti.

 

Törende bir konuşma yapan Ezine MYO Müdürü Yrd. Doç.Dr. Mehtap Özden ise, Üniversitenin 25 yıl kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında her öğrenciye bir fidan kampanyası başlattıklarını ve yaklaşık 600 fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek ağaç dikiminin devam edeceğini belirtti. Özden, “Önümüzdeki Mart ayı içerisinde fidan dikimine devam edeceğiz. Öğrencilerimiz inşallah yıllar sonra buraya geldiklerinde diktikleri fidanların altında oturacaklar. Ülkemizin daha güzel yarınlara ulaşabilmesi için her öğrencimize bir fidan diktirerek bu görevi üstlenmelerini sağladık” dedi.

Etkinlik okul gezisi ve pilav ikramı ile sona erdi.