Ezine MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Ezine Meslek Yüksekokulunda 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı mezuniyet töreni Ezine Yahya Çavuş Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Mezuniyet Törenine Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehtap Özden, Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, okulun idari ve akademik personeli, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrencileri geçişi ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. ÇOMÜ Müzik bölümü ğrencilerinin müzik dinletisinin ardından okulun öğrenci konseyi Temsilcisi Eralp Çakır ve mezun olan öğrencilerin adına okulun Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü ğrencisi Aysu Şahintepe birer konuşma yaptı.

Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Yrd. Doç.Dr. Mehtap Özden, Hızla gelişen ve önemi her geçen gün artan gıda, pazarlama, halkla ilişkiler, muhasebe, dış ticaret, işletme ve turizm sektörlerinde gereksinim duyulan nitelikli ara elemanları ve yöneticileri yetiştirme amacıyla yola çıkan okulun, bu amaca yönelik olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmekte olduğunu ifade etti. Özden konuşmasında şunları kaydetti.

“Yüksekokulumuz 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılında İşletme ve Bilgisayarlı Muhasebe olmak üzere iki programda eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Yüksekokulumuzda 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında İşletme Yönetimi, Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Programları örgün ve ikinci öğretim olmak üzere yaklaşık 900 öğrencimiz ile öğrenim sürdürülmektedir. Kurulumu tamamlanan Gıda Analiz Laboratuarı da Eylül 2012 itibarı ile hizmete geçmiştir. Bir daha ki eğitim öğretim döneminde Süt ve Süt ürünleri programının da eklenmesiyle 1000 öğrenciyi aşacak olan Meslek Yüksekokulumuz akredite olacak laboratuvarlarıyla da yeni kurulacak olan Gıda Organize Sanayi Bölgesine ciddi destek olacaktır. Üniversitemizin oldukça destek verdiği projelerle birlikte Ezine ilçemize yüksekokulumuzun artıları gün geçtikçe artmaktadır.

Son iki senede üniversitemizin meslek yüksek okulumuza 5 trilyonu aşkın yapmış olduğu yatırımla yepyeni bir hal alan okulumuz ilçemizde, ilimizde, ülkemiz de ki tüm sektörlere nitelikli bireyler yetiştirmektedir.

Bu katkılar yapılırken bir yandan da bizler yenilikçi, altyapısı güçlü, özgür ve becerikli bireyler yetiştirip aynı zamanda kültürel kimliğini evrensel dünya düzeni içinde koruyan, üretken ve paylaşımcı bir anlayışa sahip eğitim yapımızdan ödün vermiyoruz.

Meslek Yüksekokulumuzun bu doğrultudaki hedefi; ulusal ve uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip, tercih edilen, yüksek katma değerde bilgi üreten, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişime yön verebilen, mezunlarının kısa sürede tüm sektörlerde yönetim kademelerinde yer bulabildiği, girişimci ve yenilikçi yapısını güçlendirerek sürdürmektir.

Sevgili Mezunlarımız, bugün yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve yeni bir dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Değerli öğretim üyelerimiz mevcut olanaklar içerisinde, sizleri ihtiyacınız olan doğru ve çağdaş bilgilerle donattılar. Çağımız, sürekli öğrenme çağıdır. Bu nedenle eğitiminizin burada bittiğini düşünmeyiniz. Çünkü tüm sektörler, son derece dinamik, her gün yeniliklerin yaşanıp farklı boyutların açıldığı bir alandır. Dolayısıyla dünyaya açık bir sektörde çalışacaksınız. Kendinizi yetiştirmezseniz, bu dinamik sektörler içinde kaybolup gidersiniz. Yeni yaşamınızda kendinize hedefler koyarak geleceğinizi planlayınız.

Bu aşamadan sonra sizlere düşen yegâne görev özgüveninizi kaybetmeden kendinize yakışan bir şekilde hem mesleğiniz hem de ülkeniz için çalışmaktır. Paylaşılmayan, kullanılmayan bilgi küllenmekte olan bilgidir” dedi.

Konuşmanın ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri ve hediyeleri Okul Müdürü Özden, Milli Eğitim Müdürü Doğan, okulun idari ve akademik personeli tarafından verildi.

Tören öğrencilerin kep atmasıyla sona erdi.