Ezine Myo’ya 2017-2018 Akademik yılında İlk Kayıt

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksekokulunda (MYO) akademik yılın ilk kaydı yapıldı.

Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehtap Özden, Gıda İşleme Bölümü Gıda Kalite Kontrol ve Analizi Programını kazanan Sümeyye Betül Tekin’in kaydını yaptı.

Özden, yaptığı açıklamada, Ezine Meslek Yüksek Okulu’nun her geçen gün büyüyen bir okul olduğunu ve öğrenci sayısının 600’lerden 1.000 civarına geldiğini belirterek, kayıtlar tamamlandığında neredeyse 2 katına artan bir öğrenci sayısına ulaştıklarını belirtti.

Özden açıklamasında, “Öğrenci sayımızdaki artışın önemli sebepleri var. Bunlardan bir tanesi de okulumuzun hemen yanında kurulacak olan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin açılacak olması. Okulumuz bünyesinde açılan Gıda Bölümünü geliştirerek ve öğrenci sayısını artırarak açılacak olan Gıda İhtisas Sanayi Bölgesinde yer alacak işletmeler için hem eleman ihtiyacı bizim içinde öğrencilerimize iş sahası yaratmış oluyoruz. Okulumuzun diğer bölümlerinde de öğrenci sayılarımızda artışlar var. Böylelikle hem Ezine’ye hem ülkemize faydalı öğrenciler yetiştireceğimizi düşünüyoruz. Bundan dolayı da oldukça mutlu ve gururluyuz. Yeni eğitim öğretim yılımızın hem okulumuza hem üniversitemize hayırlı olmasını diliyor, inşallah geçen yıl olduğu gibi bu yılda sorunsuz ve başarılı bir yıl temenni ediyorum” dedi.