Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Ezine’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 26 Kasım 2017 - 12:07:46
">
  Ezine’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı

  Ezine’de 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla ilk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Buradaki törende Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan tarafından Atatürk Antınına sunuldu. Öğretmenler Günü dolayısıyla diğer tören Belediye Sinema Salonunda yapıldı. Ezine Celalettin Topçu Anadolu […]

  Ezine’de 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla ilk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Buradaki törende Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan tarafından Atatürk Antınına sunuldu.

  Öğretmenler Günü dolayısıyla diğer tören Belediye Sinema Salonunda yapıldı. Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesinin hazırladığı program saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

  Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan bir konuşma yaptı. Doğan konuşmasında, kendilerini bilgelik ve fazilet misyonuna adayan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutladığını söyledi. Doğan konuşmasının devamında, “Hiçbir meslek gurubu öğretmenler kadar geleceğe tesir etme imkanına sahip değildir. Öğretmen bir mimara, bir heykeltraşa benzer. Eline aldığı bir hamuru, şekli olmayan bir kütleyi kendi sanatının kendi kabiliyetinin ona vermiş beceri ölçüsünde şekillendirir. İlçemizdeki yavrularımızın yetişmesindeki gayretleriniz, fedakarlığınız takdire şayandır. Sizlerin gayretleriyle çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlayacağımızdan şüphem yok. Ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize rahmet, emekli olanlara sağlık ve mutluluk, görev başında olan ve aramıza yeni katılan öğretmenlerimize de sağlıklı başarılı bir hayat dilerim” dedi.

  Kaymakam Alşi İkram Tuna’da yaptığı konuşmasında, ”Eğer biz bireysel ve toplumsal anlamda mesafe katedeceksek, düşünen, soran, sorgulayan, araştıran, öğrenmeye açık, ahlaki ve ilkeli tutum ve davranışlarını hayata yansıtan, bir nesil yaratabileceksek buda hiç şüphesiz öğretmenlerimizin çaba ve gayreti ile sonuçlanacaktır. Bu anlamada bu mesleği dünyanın dört bir yanında hiçbir maddi beklenti taşımaksızın büyük bir faziletle ve erdemle yapan bütün öğretmenlerimizi canı gönülden tebrik ediyor ve minnetle yad ediyorum. Yine ülkemizin değişik yerlerinde görevi başında şehit düşen, yine görev başında hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyor, mesleğe yeni başlayacak olan öğretmen arkadaşlarımıza da meslek hayatlarında üstün başarılar diliyorum” dedi.

  Konuşmaların ardından mesleğe yeni giren öğretmenler Gülden Elmas, Mustafa Çağatay Şen ve Fatma Öztürk yemin etti.

  Mesleğe yeni giren öğretmenler adına Celalettin Topçu Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Fatma Öztürk’ün konuşmasının ardından program akışı şöyle devam etti.

  • Celalettin Topçu Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Burcu Büyükçakıroğlu tarafından “Ben Öğretmen Olmak İstiyorum” adlı şiirin okunması
  • Celalettin Topçu Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nurten Çolak rehberliğinde öğrencilerin hazırladığı skecin sunumu.
  • Yıl içinde emekli olan öğretmenler Nurcan Işıkhan, İsmet Eroğlu, Ramazan Bulan, Nilgün Aydoğdu, Mevlüt Şimşek, Ayfer Genç, Halet Erzurum ve Halil Emre’ye Hizmet Şeref Belgeleri Kaymakam Ali İkram Tuna tarafından verilmesi.
  • Emekli olan öğretmenler adına Ayfer Genç’in konulması
  • Celalettin Topçu Anadolu Lisesi öğrencisi Onur Timur tarafından “Öğretmenim” adlı şiirin okunması
  • Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Burcu Büyükçakıroğlu ve öğrencilerin hazırladığı şarkı sunumu.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz