Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Ezine’de Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 30 Ekim 2017 - 08:36:25
">
  Ezine’de Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

  Ezine’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. Yıldönümü törenle kutlandı. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kaymakam Ali İkram Tuna, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resmi tören Belediye Sinema Salonunda gerçekleşti. Törene Kaymakam Ali İkram Tuna, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 3. J.Er.Eğt.Tb. Komutanı J.Yrb. Turgay Şavir, Askerlik Şubesi Bşk. Per.Yzb. Engin Us, […]

  Ezine’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. Yıldönümü törenle kutlandı.

  Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kaymakam Ali İkram Tuna, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.

  Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resmi tören Belediye Sinema Salonunda gerçekleşti.

  Törene Kaymakam Ali İkram Tuna, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 3. J.Er.Eğt.Tb. Komutanı J.Yrb. Turgay Şavir, Askerlik Şubesi Bşk. Per.Yzb. Engin Us, İlçe Jandarma Kom. J.Yzb. Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, protokol üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

  Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Ali İkram Tuna yaptı. Tuna yaptığı konuşmada Cumhuriyetin olağanüstü dışsal güçlere ve darbe ve darbe girişimleri ile terör örgütlerinin tüm faaliyetlerine rağmen dimdik ayakta olduğu, herkese gurur ve cesaret verdiğini belirterek, “Hiç şüphesiz ki Cumhuriyetimiz geride bıraktığı 94 yılda sürekli bir gelişim ve ilerleme göstermiş, eğitimden sağlığa, güvenlikten ekonomiye kadar her alanda muazzam bir dönüşüm gerçekleştirmiştir. Ancak artık Cumhuriyetimizin 100. Yılına çok az zaman kala, bütün bir geçmişimizi taçlandıracak bir atılım ile bir daha asla beka kaygısı yaşamayacak, bir daha asla içsel ve dışsal şoklara maruz kalma ihtimaline dahi izin vermeyecek şekilde  ve düzeyde yeniden yapılandırmamız, tahkim etmemiz Cumhuriyetimize, kıymetli halkımıza ve gelecek nesillerimize karşı bir sorumluluğumuzdur. Bu bağlamda inanıyor ve umut ediyorum ki, Cumhuriyetimizin 100. Yılına tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir demokrasi ve hukuk sistemi ve sosyal devlet ilkesiyle evcilleştirdiğimiz serbest piyasa ekonomimiz ve bunların istikrarlı mevcudiyetini güvence altına alan ve en geniş hak ve hürriyetlerle zenginleştirilmiş bir anayasa ile taçlandıracağız. Bu çerçevede ben Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bu güne başta Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kadrolar olmak üzere, canını ülkesine feda eden aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimize, emekçisinden mühendisine, siyasetçisinden bürokratına, esnafından iş adamına, öğretmeninden askerine, polisine, bu ülkenin varlığına, gelişmesine, kalkınmasına, refah ve huzuruna katkıda bulunan herkesi şükran ve minnetle anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti bu ruh ve dinamizm ile ilalebet payidar olacaktır” dedi.

  İlçe genelinde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında birinci olan eserlerin okunmasından sonra 22 Eylül ilkokulu öğrencisi tarafından şiir okundu.

  İlçe genelinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, Yahya Çavuş Ortaokulu Folklor Ekibinin gösterisi ile tören sona erdi.   .

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz