Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Ezine’de “Hazine Arazileri” Konulu Toplantı Düzenlendi
Ezine’de “Hazine Arazileri” Konulu Toplantı Düzenlendi

Ezine’de hazine arazilerinin doğrudan satışı ve kiralanması konulu toplantı düzenlendi.   Ezine Milli Emlak Şefliğinin organizasyonuyla Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü (Milli Emlak Müdürlüğü) tarafından Köy ve Mahallle Muhtarları ile vatandaşlara yönelik, hazine arazilerinin kullanıcılarına doğrudan kiralanması ve satışı, 2/B arazilerinin satış ve tespit çalışmaları konularında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.   Ezine Öğretmenevinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, […]

Ezine’de hazine arazilerinin doğrudan satışı ve kiralanması konulu toplantı düzenlendi.

 

Ezine Milli Emlak Şefliğinin organizasyonuyla Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü (Milli Emlak Müdürlüğü) tarafından Köy ve Mahallle Muhtarları ile vatandaşlara yönelik, hazine arazilerinin kullanıcılarına doğrudan kiralanması ve satışı, 2/B arazilerinin satış ve tespit çalışmaları konularında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

Ezine Öğretmenevinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, Kaymakam Ali İkram Tuna, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ömer Bolat, İl Milli Emlak Şube Müdürü Mustafa İribaş, Malmüdürü Serpil Bulunmaz Obruk, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Eren ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 

Yapılan bilgilendirme toplantısında İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ömer Bolat’ın yaptığı konuya ilişkin konuşmanın ardından, İlçe Milli Emlak Şefliği Görevlisi Serkan Göztepe’nin sunumuyla devam edildi. Muhtarlardan gelen konuya ilişkin sorular ilgililerince cevaplandırılarak , Bakanlığın ( Milli Emlak Genel Müdürlüğü)  konuya ilişkin bilgileri içeren broşürleri dağıtıldı.

 

Toplantıda ayrıca, Ezine ilçesi sınırları içinde ki 2/B arazileri hakkında da bilgilendirilme de bulunularak, muhtarlardan gelen soruların ilgili muhataplarınca cevaplandırılması sonrasında toplantı sona erdi.

 

Toplantıda, yetkililerce 387 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliği hükümlerince Hazine arazilerini 31/12/2017 tarihinden önce en az 3 yıl tarım amaçlı kullanan kullanıcılarına 10 yıla kadar sözleşmeye bağlı olarak kiralama imkanı verilmekte ve ayrıca talepleri halinde 10. yılın sonunda kiracılarına doğrudan satılabilmekte olduğu belirtildi.

 

Ayrıca 19 Kasım 2018 tarihine kadar şartları uyan, hak sahibi vatandaşların  İlçe Milli Emlak Şefliğine başvurarak, başvuru dilekçelerini doldurabilecekleri ve başvuru yapabilecekleri belirtildi.

 

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz