BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

EZİNE’DE MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE CEZA YAĞDI
 • Ana Sayfa » Gündem
 • 13 Eylül 2018 - 08:25:32
">
  EZİNE’DE MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE CEZA YAĞDI

  Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğünce, vatandaşlardan gelen şikayetlerin çoğalması üzerine motosiklet sürücülerine yönelik yapılan trafik uygulamasında egzozlarından aşırı ses çıkaran sürücüler başta olmak üzere, kurallara uymayan motosikletlere ceza yağdı.   Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerince ilçenin çeşitli noktalarında motosiklet sürücülerine yönelik trafik uygulaması gerçekleştirildi. Çıkardıkları ses nedeniyle çevreye rahatsızlık veren, yaptıkları yarışlarla trafiği tehlikeye […]

  Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğünce, vatandaşlardan gelen şikayetlerin çoğalması üzerine motosiklet sürücülerine yönelik yapılan trafik uygulamasında egzozlarından aşırı ses çıkaran sürücüler başta olmak üzere, kurallara uymayan motosikletlere ceza yağdı.

   

  Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerince ilçenin çeşitli noktalarında motosiklet sürücülerine yönelik trafik uygulaması gerçekleştirildi. Çıkardıkları ses nedeniyle çevreye rahatsızlık veren, yaptıkları yarışlarla trafiği tehlikeye sokan, seyir halindeyken kask takmayan, evraklarında eksikler bulunan, sigortası bulunmayan ve muayenesi olmayan motosiklet sürücülerine ceza kesildi.  21 adet motosiklet de yapılan uygulamalarda trafikten men edilirken, ayrıca 5 sürücüye toplam 13.334 TL de cezai işlem uygulandı.

   

  İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “ 30 Ağustostan 2018 gününden bu yana ilçe genelinde yapılan trafik uygulamalarında 21 adet motosiklet trafikten men edilmiş, 5 sürücüye toplam 13.334 TL cezai işlem uygulanmıştır. Vatandaşlarımızı çıkardıkları ses sebebiyle rahatsız eden ve trafik güvenliğini hiçe sayarak yarış yapan bu tip motosiklet ve sürücüleri hakkında yaptığımız çalışmalara aralıksız devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

   

  Geçtiğimiz günlerde gazetemizden egzozundan çok rahatsız edici ses çıkartan, aşırı hız yaparak trafiği tehlikeye sokan, yarış yapan ve trafik kurallarına uymayan motosiklet sürücülerine yönelik vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri dile getirmiştik.

  HEM DEHŞET SAÇIYORLAR HEM DE GÜRÜLTÜ YAPIYORLAR!

   

  Son dönemde sayıları artan motorcular susturucusu çıkarılmış motorlarıyla,  gerek ilçe içerisinde gerekse ilçe dışındaki çevre yollarında yaptıkları yarışlarla hem gürültü yapıyorlar, hem de şehir içi trafik güvenliğini riske atıyorlar.

   

  Kendi Zevkleri İçin Çevreye Zarar Veriyorlar

   

  Motorun egzoza yansıyan seslerini azaltmak için takılan egzoz susturucularının sökülmesi motordan daha yüksek ses çıkmasını sağlıyor. Kendi yüksek egoları ile gösteriş yapmak için uygulanan bu yöntem ise gürültü kirliliğine neden oluyor. Gazetemize ulaşan vatandaşlar gece saatlerde şehir merkezinde yüksek egzoz sesi çıkaran ve egzoz patlatan sürücülerden şikayetçi olduklarını belirtiyorlar.

  • Etiketler
  • Yorumla

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz