Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Ezine’de Okul Güvenliği Toplantısı
  • Ana Sayfa » Genel
  • 9 Eylül 2017 - 06:43:54
Ezine’de Okul Güvenliği Toplantısı

Ezine’de, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna başkanlığında 2017-2018 eğitim öğretim yılı “Okul Güvenliği Toplantısı” yapıldı. Ezine Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yzb. Engin Us, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Od. Bşk. Yılmaz Konca, Ezine Birlik Minibüsleri […]

Ezine’de, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna başkanlığında 2017-2018 eğitim öğretim yılı “Okul Güvenliği Toplantısı” yapıldı.

Ezine Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yzb. Engin Us, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Od. Bşk. Yılmaz Konca, Ezine Birlik Minibüsleri Kop. Bşk. Aladdin Demir, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarları, okul aile birliği üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Kaymakam Ali İkram Tuna, “Kısa dönemde sanayi ve ticaret alanında yapılması gerekenler, kentsel dönüşüm ve modernleşme alanında yapılması gerekenler çok önemli ancak uzun dönemde en önemli sorunumuz eğitimdir. Bende Ezine’deki görev sürem boyunca eğitimin verimlilik ve kalitesinde kalıcı iyileşmeler sağlayabilmek adıan eğitim sürecinin tüm unsurları ve paydaşlarla birlikte yapıcı, uyumlu, sonuç odaklı, proaktif ve sinerjik bir çalışma içinde ulunmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

İçişleri Bakanlığının özellikle üzerinde durduğu konunun güvenlik kameraları konusu olduğunu söyleyen Kaymakam Tuna, “Okullarımızın güvenli ve huzur içerisinde eğitim veren kurumlar olması için güvenlik anlamında tüm çalışmaları yerine getirmemiz gerekmektedir. Bu konuda eksik kalan çalışmalarımız varsa tespit edip en kısa sürede tamamlanmasını sağlayacağız” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan tarafından slayt eşliğinde Ezine’de eğitimdeki son durum hakkında bilgilendirmelerde bulunulduktan sonra sırasıyla, “Okulların güvenlik durumu ve hassasiyetinin tespit edilmesine yönelik çalışmalar yapılması, İlçe, belde ve köy düzeyinde güvenlik kameralarının tespiti ve entegrasyonunun gerçekleştirilmesiyle etkin kullanımına yönelik çalışmalar, madde bağımlılığının önlenmesi ve zararları konusunda eğitim öğretim paydaşlarının bilgilendirilmesine yönelik farkındalık ve bilgilendirme çalışmaları, trafik konusunda genel sorun ve çözümler, servis taşımacılığı ve taşımalı eğitimde güvenlik kontrollerinin yapılması ve eksikliklerin belirlenmesi, okullarda alınacak tedbirler, okul içi güvenlik önlemlerinin belirlenmesi ve eksiklerinin giderilmesi, okul ve çevre güvenliği konusunda önleyici güvenlik çalışmalarının tespiti” konuları görüşüldü.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz