BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

NURİYE KARAAĞAÇ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET ÜNAL ŞAHİN AYVACIK’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

Bülent Turan ; “Hiçbir Programımızı, Yatırımımızı Geciktirmeyeceğiz”

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞUNDA “ASEF” SAHNE ALIYOR

Ezine’de ŞÖNİM “Kadınlar Buluşuyor” Programı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 10 Mart 2018 - 07:12:30
">
  Ezine’de ŞÖNİM “Kadınlar Buluşuyor” Programı

  Ezine’de Çanakkale Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, kapsamında “Kadınlar Buluşuyor Programı gerçekleştirildi. Ezine’de Çanakkale Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, kapsamında, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın eşi Ayşe Tavlı, Çanakkale Boğaz […]

  Ezine’de Çanakkale Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, kapsamında “Kadınlar Buluşuyor Programı gerçekleştirildi.

  Ezine’de Çanakkale Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, kapsamında, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın eşi Ayşe Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül’ün eşi Gülser Algül, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna’nın eşi Hakim Çimen Atacan Tuna, Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Nuray Gümrükçü, Ezine Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hülya Güler, Malmüdürü Serpil Bulunmaz Obruk, Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ezgi Avkal, Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ersin Fırat’ın eşi Remziye Fırat, Çanakkale TOBİDAY Başkanı Nilgün Özkan, Ezine SODAM Müdürü Hülya Ünan, 713 Sayılı Gökçebayır Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Hamdiye Batır, Köy Muhtarı Mustafa Kemal Canbeden’in de  katıldığı program düzenlendi.

  İlçeye bağlı Gökçebayır köyünde gerçekleşen etkinlikte, ilk olarak Gökçebayır İlkokulundaki çocuklara yönelik  “Çocuğa Yönelik Şiddetle Mücadele” kapsamında koruyucu hizmet olarak Psikolog Hacer Hepgül ve Sosyolog Melike Dursun tarafından “Hayır Diyebilme” eğitimi verildi.

  Daha sonra yine okuldaki öğrencilere yönelik, “Akıllı İlaç Kullanımı” eğitimi ve konuyla ilgili boyama kitabı, diş macunu ve fırçası dağıtımı ile diş sağlığı konusunda bilgilendirmede bulunulurken, yine öğrencilere yönelik AFAD görevlileri tarafından da ”Temel Afet Bilinci Eğitimi” verildi.

  Köy kahvesinde ise erkeklere yönelik Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü görevlisi Sosyolog Zafer Kutlu ve Çanakkale Barosu avukatlarından Av. Tayfun Umur tarafından “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

  Köy düğün salonunda kadınlara yönelik gerçekleşen programda ise ilk olarak Çanakkale ŞÖNİM Müdürü Nuray Gümrükçü tarafından “ Kadına Yönelik Şiddet ve Yürütülen Kurumsal Hizmetler” hakkında bilgiler verildi. Ardından Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Av. Melis Söylemez, Av. Demet Temel Özcan ve Av. Büşra Aksoy tarafından “Yasada Kadın Hakları” ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

  Daha sonra Çanakkale ŞÖNİM ile Çanakkale Toplumsal Birlik ve Dayanışma Derneği işbirliğinde kadının güçlendirilmesine yönelik koruyucu hizmetler kapsamında yürütülen, Çanakkale Kadın Atölyeleri projesi katılımcılarından oluşan koro tarafından hazırlanan müzik dinletisi sunuldu.

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz