Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

EZİNE’NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU TÖRENLE KUTLANDI
 • Ana Sayfa » Genel
 • 22 Eylül 2017 - 19:41:40
">
  EZİNE’NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU TÖRENLE KUTLANDI

  Ezine’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95. Yıldönümü törenlerle kutlandı. İlk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Burada Kaymakam Vekili Ramazan Kendüzler ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından buradaki tören sona erdi. Buradaki törenin ardından diğer bir tören Şehitlikte gerçekleşti. Buradaki törende din görevlisi tarafından […]

  Ezine’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95. Yıldönümü törenlerle kutlandı.

  İlk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Burada Kaymakam Vekili Ramazan Kendüzler ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

  Buradaki törenin ardından diğer bir tören Şehitlikte gerçekleşti. Buradaki törende din görevlisi tarafından Kuran-ı Kerim okundu, İlçe Müftüsü Ali Üney tarafından dua yapıldı. Ardından protokol üyeleri ve davetliler tarafından şehit kabirleri ziyaret edilerek çiçek bırakıldı, dualar edildi.

  Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıl dönümü dolayısıyla diğer bir tören Çifte Havuzlar Parkında gerçekleşti.

  Buradaki tören Kaymakam Vekili Kendülaer, Belediye Başkanı Babaoğlu tarafından öğrencilerin, halkın ve diğer gurupları selamlamasıyla başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okundu.

  Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu günün anlam ve önemiyle ilgili yaptığı konuşmasında şunları kaydetti.

  “İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılını kutlamak üzere bir arada olmaktan onurlu ve gururluyuz.

  Kurtuluş günleri, kutlamanın yanı sıra tarihimizin ender olaylarını da hatırlama ve o bilinçle geleceğe bakma günleridir. Bu önemli günlerin değerinin bilinmesi için geçmişimizin derinliklerinde kalan kahramanların ve kahramanlıkların öykülerini de daima aklımızda tutmak zorundayız. Zira ulusları ayakta tutan en önemli unsurlardan biri de tarih bilincidir.

  Milletimizin Anadolu topraklarındaki mazisi asla unutulmayacak mücadele, direniş ve zafer tablolarıyla doludur. Türk Ulusu’nun, bin yılı aşkın süredir, bu sorunlu coğrafyada ayakta kalmasının nedeni, ismi bilinen ve bilinmeyen kahramanların gösterdikleri olağanüstü mücadeledir. Sayısız uygarlıklara yataklık etmiş olan Anadolu, Türk’ün eline geçtikten sonra bir daha sahip değiştirmemiştir. Anadolu toprakları üzerindeki bu hâkimiyetimiz, sonsuza kadar da sürecektir.

  95 yıl önce kazanılan bu özgürlük gününün önemi asla unutulmamalıdır. Yine içinde yaşadığımız günlerde, ülkemizdeki üniter yapıyı, toprak bütünlüğünü bozmaya yönelik faaliyetler içindeki maşalar, geçmişten ibret alarak, her kalkışmada Türk Ulusu’nun tokadını yiyeceklerini bilmelidirler. Türk Milleti’nin bekası için hayatlarının baharında kara toprağa giren aziz şehitlerimiz, günümüzün Yahya Çavuşları ve Koca Seyitleridir… Bu coğrafyanın kahramanları asla bitmez.

  Bu gün kurtuluş günlerini kutlama fırsatı sağlayan başta Ulu Önder Atatürk’e, silah arkadaşlarına, gazilerimize ve bütün şehitlerimize şükranlarımı sunuyorum. Yüreği vatan ve Bayrak sevgisiyle dolu bir Ulusun evladı olmaktan gurur duyduğumuzu bir kez daha tekrarlıyor Ve Atatürk’ün unutulmaz sözüyle kurtuluş günümüzü tekrar kutluyorum. “Ne mutlu Türk’üm diyene!”

  Törenin devamında öğrenciler tarafından şiirler okundu.

  Tören Ezine ÇPL Halk Oyunları ekibinin Folklor gösterisi ile sona erdi.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz