Ezinespor : 10 Çanakkale Barbarosspor : 1

Çanakkale Süper Amatör Ligde Ezine Spor kendi  evinde konuk ettiği Çanakkale Barbarosporu 10-1 mağlup etti.

Çanakkale Süper Amatör Ligde Ezine Spor kendi  evinde konuk ettiği Barbarosporu 10-1 mağlup etti. Maça mutlak galibiyet ve üst sıralardan kopmamak adına başlayan Ezinespor, ilk 15 dakika tutuk futbol sergiledi. Daha sonra oyuna ağırlığını koyan Ezinespor ilk yarıyı Onur’un 3, Mehdi’nin 1, Kürşat’ın 1 golüyle 5-0 önde kapadı.

İkinci yarıda yine hücum futbolunu sergileyen Ezinespor Feyyaz’ın ayağından 2 golle durumu 7-0 yaptı. Daha sonra gelişen Barbarospor durumnu 7-1 yaptı.

Maçın geriye kalan bölümünde Ezine Spor Feyyaz’ın 1 Mehdi’nin 2, Alaaddin’in 1 ve Cemil’in bir golüyle 10-1 öne geçerek maçı 10-1 kazandı.

Maçın ardından açıklamada bulunan Ezine Spor Teknik Sorumlusu Fadıl Kurt alınan galibiyetten dolayı futbolcularını kutladığını belirterek, “ Bugün farklı kazandık mutluyuz. Rakibimiz açık futbolu tercih edince geniş alanlar bulduk ve bu alanları süratli oyuncularımızla iyi değerlendirdik. Bu maça 5 sakat oyuncumuzdan mahrum çıktık. Bu şartlarda iyi bir galibiyet oldu. Ama bundan sonra zor maçlarımız var. Zorlu mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.