Avrupa Şampiyonu Türkiye!

Avrupa Şampiyonu Türkiye!

Çanakkale’de Fetö’nün “Kara Kuvvetleri Yapılanması” Operasyonunda 12 Tutuklama

Çanakkale’de Fetö’nün “Kara Kuvvetleri Yapılanması” Operasyonunda 12 Tutuklama

Turan, “Bir Millet düşünün düşmana karşı dimdik, dostuna karşı merhametli”

Turan, “Bir Millet düşünün düşmana karşı dimdik, dostuna karşı merhametli”

Ayvacık’ta Yüzme Coşkusu

Ayvacık’ta Yüzme Coşkusu

ÇANAKKALE İŞ DÜNYASINDAN BİRLİK VURGUSU

ÇANAKKALE İŞ DÜNYASINDAN BİRLİK VURGUSU

Gaziler Günü Çanakkale’de törenle kutlandı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 20 Eylül 2017 - 07:04:26
">
  Gaziler Günü Çanakkale’de törenle kutlandı

  Çanakkale’de 19 Eylül Gaziler günü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı. Atatürk anıtında saat: 10.00’da başlayan törene, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Muzaffer Özgen, Çanakkale İl Jandarma Komutan Vekili Albay Metin Çelebi, Çanakkale Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Necdet […]

  Çanakkale’de 19 Eylül Gaziler günü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

  Atatürk anıtında saat: 10.00’da başlayan törene, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Muzaffer Özgen, Çanakkale İl Jandarma Komutan Vekili Albay Metin Çelebi, Çanakkale Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Necdet Erdinç, Gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Atatürk Anıtına Çanakkale Valiliği, Çanakkale Boğaz Komutanlığı, Çanakkale Belediye Başkanlığı ve Çanakkale Muharip Gaziler Derneği Şubesi çelenkleri sunuldu.

  Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk İlkokulu Öğrencisi Ekrem Berber ile Gazi Orta Okulu öğrencisi Esra Seçil, Gaziler günüyle ilgili şiirlerini okudu.

  Çanakkale Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Necdet Erdinç günün anlam ve önemini belirten konuşmasında tüm gazilerin gaziler gününü kutlayarak, “Sizler, en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Sizler, şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Bugün Türk ordusu karşısında her defasında hüsrana uğrayan dünün emperyalist güçleri, iç ve dış terör örgütlerini kullanarak emellerinin tekrar gerçekleştirmek gayreti içindedirler. Terör örgütü mensubu hainler bu güçlerle aynı amaca hizmet etmektedirler. Hainlerin hedefleri ülkede karışıklık çıkarmak, Türk Ordusunu yıpratmak, Türkiye Cumhuriyetini bölünmüş ve zayıf bir ülke haline getirmek, dolayısıyla ülkemizi dış güçlerin menfaatleri doğrultusunda sömürü planı olan Sevr’in gerçekleşmesini sağlamaktır ” dedi.

  Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve beraberindeki protokol üyelerinin Gaziler ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile tören sona erdi.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz