Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Geleneksel Ayvacık Panayır başlıyor
 • Ana Sayfa » Genel
 • 25 Mayıs 2018 - 16:53:56
">
  Geleneksel Ayvacık Panayır başlıyor

  Ayvacık ilçesinde her yıl Mayıs ayının son haftası kurulan Ayvacık panayırı 26 Mayıs Cumartesi günü başlıyor. Her yıl civar ilçelerden gelen halkın katılımıyla bugüne kadar geleneksel olarak devam eden panayıra vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Ayvacık’ta tarihi asırlar öncesine dayanan Geleneksel Ayvacık Hayvan ve Emtia bu yılda 26-27-28 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Yarın başlayacak olan panayır […]

  Ayvacık ilçesinde her yıl Mayıs ayının son haftası kurulan Ayvacık panayırı 26 Mayıs Cumartesi günü başlıyor.

  Her yıl civar ilçelerden gelen halkın katılımıyla bugüne kadar geleneksel olarak devam eden panayıra vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

  Ayvacık’ta tarihi asırlar öncesine dayanan Geleneksel Ayvacık Hayvan ve Emtia bu yılda 26-27-28 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Yarın başlayacak olan panayır 3 gün devam edip, pazartesi günü gecesi sona erecek. Ayvacık Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve yaklaşık 50 dönüm alana kurulan panayırda elektronikten giyime, yöresel ürünlerden eğlenceye kadar her şey mevcut. Geçmişten gelen kültürel değerlerin de yansıtıldığı panayırda vatandaşlar, yoğun geçen yılın yorgunluğunu atarken aynı zamanda eksikliklerini de giderme imkânı buluyorlar.

  Bölgenin en büyük panayırına esnafların da yoğun ilgi gösterdiği asırlık gelenek hakkında bilgi veren Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, panayıra çevre ilçelerden de vatandaşların katıldığını belirtti.

  3 gün süren programda vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladığını ifade eden Başkan Mehmet Ünal Şahin ‘’İlçemizde yarım asırdan bu güne kadar gelen panayır kültürünü bu günde devam ettiriyoruz. 56 yıldan bu yana kurulan ve bölgenin en büyük panayırına sahip olan Ayvacık’a ülkemizin çeşitli bölgelerinden yüzlerce esnaf katılıyor. Burada ürünlerini satıp ilçe ekonomisine katkı sağlıyorlar. Bakın ülkemizde kurulan panayırların yapıldığı bölgelerde canlılık geliyor, hareketlilik olur, yöre halkı bu yerlerde ürettikleri kendi ürünlerini pazarlama imkânı bulur. Bu sene panayıra katılımın fazla olmasını bekliyoruz. Katılın ne kadar olursa o kadar katma değer sağlarsınız. Çevre bölgelerde panayırlar artık yerini fuar ve festivallere bıraktı. Biz ise eski kültürümüze sahip çıkıyoruz ve devam ettiriyoruz. Bu kültür sayesinde ilçemizden göç etmiş aileleri de kurulan panayır sayesinde bir araya getiriyoruz. Bir birini göremeyen dostlar, aileler birbirlerini görüp hasret gideriyorlar.” dedi.

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz