EZİNE'NİN HABER PORTALI

 

 Sizin Sesiniz....

 
 
 
       Anasayfa       |       Künye       |       Haber Arşivi       |       Site Haritası       |            İletişim         Online: 38
 
 

REKLAM ALANI 5

EZİNE’DE S0N YILLARIN EN GÜZEL DEVE GÜREŞİ
19.12.2011 - Ezine 18 Aralık Pazar günü son yılların en güzel Deve Güreşine ev sahipliği yaptı. Ezine Deve Güreşi fotoğrafları

Ezine 18 Aralık Pazar günü son yılların en güzel Deve Güreşine ev sahipliği yaptı. Ezine İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut ve Ezine Belediye Başkanı Halil Büyükerol’un himayelerinde Ezine Peynirciler Derneği tarafından gerçekleştirilen Deve Güreşi havanın da elverişli olmasıyla tam bir piknik havasında geçti. Ezine 22 Eylül Spor Sahasında yapılan deve güreşine gerek Ezine ve civar köylerinden, gerek Çanakkale genelinde bir çok ilçeden, gerekse Ege Bölgesinden bir çok yerden yüzlerce vatandaş Ezine’de düzenlenen sezonun bu iddialı Deve Güreşini izlemeye geldikleri görüldü.

            Güreş sahasına hakim Erenler tepesi ve civarında, stadyum içerisinde ve Spor sahasının etrafında adeta iğne atsan yere düşmez dedirten müthiş bir kalabalık izleyici topluluğu akşamın geç saatlerine kadar güreşleri izlediler.

            Deve Güreşine katılacak olan deve sahiplerinin ücretleri çok önceden ödendiğinden, gerek Çanakkale genelinden gerekse Ege Bölgesinden bir çok pehlivan deve Ezine Deve güreşine katıldığından, sabah saatlerinde başlayan güreş akşam geç saatlere kadar devam etti.

            Güreşe bir çok deve iştirak ettiğinden aynı zamanda disiplinli bir organizasyon olduğundan, izleyiciler bir çok pehlivan develerin birbirleriyle olan kıyasıya güreşlerini izleme fırsatı buldular. Sezonun bu iddialı Deve Güreşini izlemeye gelenler arasında Ezine Belediye Başkanı Hali Büyükerol,Bayramiç Belediye Başkanı İ.Sakin Tuncer, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Haluk Babaoğlu, AK Parti Ezine İl Genel Meclisi Üyesi H.Hüseyin Aytop, Ezine İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mesut Akmaz, İş Adamı Cengiz Uysal göze çarpanlar arasındaydı.

            Deve Güreşi Emniyet Güçlerinin aldığı sıkı tedbirler sayesinde olumsuz hiçbir olay yaşanmadan sona erdi. Deve Güreşi Organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı olan ve emeği geçen başta Kaymakam Cengiz Karabulut ve Belediye Başkanı Halil Büyükerol olmak üzere, Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Kahraman ve yönetimini ve diğer emeği geçenleri yürekten kutluyor, böyle güzel organizasyonların devamının tekrarlanmasını bekliyoruz.
 
 
  Tags: ezine, news,newspaper,bozcaada,geyikli, assos, ayvacık, gülpınar,ayvacik,gulpinar,bayramiç,canakkale
 

Bu habere oy ver !

 ( 4 )
Bu haber toplam 2825 defa okunmuştur.
Yorum Yaz      Yazdır   

2825
Yorumlar (0)
 
REKLAM ALANI  6
BİROL  GÜNGÖRDÜ
ONLAR BİZİM İÇİN YAPTI, BİZ ONLAR İÇİN YAPAMAZMIYIZ ?
Rüzgar  Gülü
ADANIN KARŞI YAKASI DOST EZİNE

ÇOK OKUNANLAR


EZİNE'DE ŞOK VE YAS !

HEPİNİZİ ÖPTÜM(!)...

BU ESNAF CEZAYI HAKETMİY0r !

ESNAFIN HALİNDEN ANLAMIY0RLAR

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYDUNUZMU ?

UYSAL MARKET 11. ŞUBESİNİ ÇANAKKALE’DE AÇTI

Yorumlananlar

Süleyman Soylu Ezine'de

HALUK BABAOĞLU EZİNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

“KUTAY” ERKEKLİĞE İLK ADIMI ATTI

MERSİN'DEN MİSAFİRİMİZ VARDI

İZLENİMLER
Bugün;
2.412 Ziyaretçimiz
2.996 Gösterim
Dün;
4.319 Ziyaretçimiz
5.301 Gösterim
Toplam;
3.013.077 Ziyaretçimiz
6.529.209 Gösterim
 
 
 
       Anasayfa        |       Arşiv        |   Site Haritası       |        Künye         |       İletişim       ezineturk@hotmail.com

Bütün Telif Hakları Ezine Türk' e aittir. İzinsiz hertürlü yazı ve fotoğraf kopyalanamaz yayınlanamaz

© 2011 Ezine Türk